Zamki Gildyjne

  • Rozpoczynający wątek zyyym
  • Data rozpoczęcia

Podoba ci się moj pomysł

  • Tak

    Głosy: 6 33,3%
  • Tak, ale tzreba troche poprawić

    Głosy: 6 33,3%
  • Tak, ale trzeba dużo poprawić

    Głosy: 2 11,1%
  • Nie

    Głosy: 4 22,2%

  • W sumie głosujących
    18

DeletedUser

Guest
Chciałem zaproponować aby gildie miały zamki które uprawnieni członkowie mogą rozbudowywać (tak jak miasto tylko inne budynki) za kasę i zaopatrzenie wpłacane przez członków. Gildie mogły by atakować zamki innych gildii (otrzymywałyby za to część złota i zaopatrzenia zgromadzonego w zamku zaatakowanej gildii i pkt walki dla gildii, można by także przejąć wrogi zamek ale nie po jednym ataku musiało by być jeszcze coś żeby nie przejmować każdego zamku tak ot tak). Można by też postawić jednostki na mur lub do bierz ale do wierz (do wierz to dystansowców bo by strzelali a żeby ich zabić trzeba by było zniszczyć wieże jednostkami oblężniczymi, spalić gdyby była drewniana lub wejść do wieży i ich wykończyć), dystansowcy na murach i w wieżach mieli by bonus do zasięgu. Mogło by tez być drzewo technologiczne gildii. Gildie posiadały by wlaną armie do której jednostki były by rekrutowane w budynkach militarnych które były by do wybudowania w zamkach. Walczyły by osoby do tego uprawniane. Mogły by być tez specjalne jednostki tylko dla gildii. Można by dodać jeszcze szlaki handlowe i gildie by handlowały miedzy sobą. Budowa Zamku była by kosztowa np. 100000 złota ,100000 zaopatrzenia i jakieś towary np. 100 skały i jeszcze coś.

Można by dodać też Kampanie Gildyjną w której gildia by walczyła swoją armią a jak jakiś gracz by chciał to by spróbował swoją armią ale małe miałby szanse dlatego ze armia gildii mogła by być większa niż pojedynczego gracza (12, 16, 20 lub więcej) . W tej kampanii odblokowywało by się specjale jednostki, powiększenie armii gildii (np. o 4 miejsca), powiększenie terenu zamku, towary które produkowało by się w zamku ale w większych ilościach niż pojedynczy gracz. W centrum wrogie królestwa w na mapie kampanii znajdował by się zamek można by było kontynuować kampanie nie przejmując go, nie można by było negocjować ale można by było rozpocząć oblężenie ale nie rozpoczynać ataku i czekać aż wrogom skończy się jedzenie a potem zaatakować wtedy jednostki wroga były by osłabione np. 50% życia i słabszy atak i obrona, ale mogły by przed tym zaatakować prowadzących oblężenie i walczyć jak w normalnej bitwie gdyby się wygrało w zamku znajdowały by się tylko jednostki które nie poszły na atak. Więc przejęcie było by dużo łatwiejsze. Po wygranym oblężeniu zajmowało by się zamek i miało by się kolejny.

Gildie mogły by także korzystać z dyplomacji:
Sojusz – pomagały by sobie w obronie ataku na zamki i nie atakowały by się
Pakt o nieagresji – nie atakowały by się
Pakt Handlowy – handlowały by ze sobą ale mogły by ze sobą walczyć
Wojna – Prowadziły by wojnę

Rozwinęło by to dziania gildii które aktualnie ograniczają się do zapraszania nowych graczy i handlu miedzy nimi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser426

Guest
Kompletny i całkowity plagiat pomysłu z Grepolis. Budowanie zamku i pakty.
Co do rodzaju porozumien nawet nie wysiliłes się zeby je nazwac inaczej. Słowo w słowo jak w Grepolis.

Jeszcze na tyle bezczelny aby pisać to jako pomysł autorski ;D
 

DeletedUser

Guest
ostatnio w Grepolis grałem chyba 2-3 lata temu wiec nie wiem co tam jest
 

DeletedUser426

Guest
I może powiesz ze pomysł jest autorski , że z żadnej gry jego nie skopiowałes ?
 

DeletedUser

Guest
Dyplomacje wiozłem tylko z plemion sojusz, PoN i wojnę. Robiłem to 1-2h dzisiaj bo mi się nudziło bo neta nie miałem
 

DeletedUser426

Guest
Ale co prawda pomysł z kampanią gildyjna mi się podoba. W przeglądarkach tego jeszcze nie widziałem , no chyba ze World of Tanks.
Ale ten pomysł mi sie akurat podoba.
 

DeletedUser740

Guest
zeby nie bylo ze plagiatuje, to odrazu pisze ze fajnie by bylo jakby wzorem jednej z gier online, gildie moglyby rozwijac swoje technologie, np zdobywanie wiekszej ilosci zlota z budynkow (w zaleznosci od rozwoju danej technologi np 10%, 20% itd) poprzez wplacanie pieniedzy lub mlotkow... po zebraniu ustalonej sumy automatycznie wszyscy czlonkowie danej gildii uzyskiwali wiekszy dochod ze kopalni i pol czyli u nas z domkow i budynkow produkcyjnych... inna fajna technologia mogloby byc np przyspieszenie produkcji jednostek wojskowych lub leczenie rannych ....
 

DeletedUser388

Guest
Ja mówię "Nie".

Dlaczego?

Odp: Ten pomysł został zastosowany w Grepolis i RoM (Runes of Magic). ;/
 

DeletedUser

Guest
to jak na zamek się nie zgadzacie to może zrobię osobny temat o samej kampanii gildyjnej?
 

DeletedUser1724

Guest
Każdy pomysł jest wart przedyskutowania i ciężko teraz coś nowego wprowadzić i by Cię o plagiat nie oskarżyli..... Skoro takie rozwiązania sprawdzają się w innych grach tego typu to dlaczego ma się to tutaj nie sprawdzić .... Puki co te Gildie są tylko na przyczepkę i oprócz handlu nic nie wprowadzają bo jako cała Gildia nie ma możliwości jej rozwoju....

Ja jestem jak najbardziej za wprowadzeniem urozmaicenia dla Gildii by współpraca nie kończyła się tylko na Handlu czy tam Odrestaurowywaniu lub Motywacji....
 

DeletedUser

Guest
Ja równiez popieram. Może trzeba jeszcze sie troszke zastanowić jak to wszystko ubrać, jednak to dobry pomysł. Sprawdza sie w innych grach i nie skupiajcie sie na juz wcześniej wymienionych tytułach. Gildia, bractwo, stowarzyszenie, czy jak by tam to jeszcze nazwać powinna dawac jakies dodatkowe rzeczy i zazwyczaj tak jest. Tu może to jeszcze raczkuje, jednak tym bardziej mamy szerokie pole manewru.

Trzeba się bedzie jednak zastanowic jak cos takiego wprowadzić by wszyscy dostali zblizone szanse i mozliwosci (jakies ograniczenia czasowe "wojen" oraz balans między walczacymi stronami), żeby jakas banda "ogrów" nie zniszczyła całej zabawy.

Jetsem za

Hej :)
 

DeletedUser

Guest

Zupełnie mi się ten pomysł nie podoba, kolega chciałby zmienic ta grę w inną, żadnych walk gildi, paktów itp, te zmiany zupełnie by zmieniły grę w sposób negatywny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry