zakładka zarządzanie wojskiem

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5256
  • Data rozpoczęcia

czy jesteś za tym udogodnieniem

  • bardzo pomocne

    Głosy: 30 61,2%
  • średnio pomocne

    Głosy: 5 10,2%
  • nie walczę za dużo, rzadko pomocne

    Głosy: 1 2,0%
  • nie mam zdania

    Głosy: 3 6,1%
  • bez sensu

    Głosy: 10 20,4%

  • W sumie głosujących
    49
Status
Zamknięty.

DeletedUser5256

Guest
W zakładce z wojskiem dodać możliwość oddzielenia jednostek związanych z koszarami i tych nie. Każdy ma chyba już całkiem sporą ilość wojska bez koszar i trzeba dużo czasu poświęcić przy walkach tylko na znalezienie odpowiedniej jednostki, a nikt chyba nie chce tracić jednostek przez przypadek.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Ale jednostki niezależne nie są dla ozdoby. Wykorzystać je trzeba tak czy siak. Przy nich pisze, że są niezależne, więc nie ma różnicy, czy weźmiesz włócznika takiego z koszar czy nie :p Za niedługo wprowadzą u nas nowe okienko zarządzania armią, więc teraz wstrzymajmy się z pomysłami dotyczącymi zmiany okna ;)
 

DeletedUser5256

Guest
Ale ja daję 1 niezależną między inne, żeby w czasie walki można ją było wycofać i oszczędzać, jak dasz 8 to będziesz tracił szybko. A tak to leczą się i można dalej nimi walczyć. To jest strategia.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Dlatego należy chwilę przystanąć przy wyborze wojsk i patrzeć, co się wystawia - proste i skuteczne :p
 

DeletedUser5256

Guest
:
To te wojo z Alcatraz trzeba wykorzystać, chyba nie stoi tam dla ozdoby ?

:D Chyba tylko sepuku mogą popełnić, bo do tłuczenia sąsiadów wystarcza normalne. Ale przy wybieraniu woja to trzeba się myszką nalatać. Zbieram je też na wojnę gildii.
 

DeletedUser6174

Guest
Zaznaczyłem "bez sensu" ponieważ jest już stworzone nowe okno zarządzania armią, a poza tym pomysł wyróżnienia jednostek zwykłych od niezależnych był już poruszany i chyba nawet zgłoszony.
 

szachimat

Wicehrabia
aja na takie tematy nie mam zdania jednak mysle ze cos takiego nie jest potrzebne przeciez jest kazda jednostka oznaczona czy jest niezalezna czy niejest niezalezna a jesli wybierasz wojsko wybierajac jednostki z zakladki 'pokaz wszystkie jednostki' to nie dziwie sie ze sie gubisz ja korzystam z pozostalych 5 zakladek i mimo ze tez mam kilka niezaleznych to wcale sie nie gubie.
 

DeletedUser8996

Guest
bez sensu, tak jak pisze szachimat, przecież możesz korzytsać z zakładek: Szybkie jednosyki, ciężkozbrojne... itd.
Więc trudno się pogubić ;)
Po za tym Hikari napisał, że niedługo wprowadzą nowe okienko zarządzania armią (prawdopodobnie przy następnej aktualizacji)
więc, zgadzam się z tym, żebyśmy się wstrzymali z tymi pomysłami, zresztą jak zdążyłem zauważyć, jeśli chodzi właśnie o to to devsi mają swój pomysł i mają gdzieś co my o tym myślimy, tak samo z dublami pereł, mają na to pomysł, ale mają gdzieś nasze pomysły, może jakby byli bardziej skorzy do współpracy, to powstała by gra wszechczasów, ale devsi mają już własny pomysł na to i nie zamierzają wykorzystywać naszych pomysłów, zresztą jest tyle forów FoE co wersji językowych i na każdym forum jest bardzo dużo pomysłów(nawet zgłoszonych) no i jakby chcieli to wszystko sprawdzić, to by musieli do końca życia siedzieć i czytać ;)
 

DeletedUser6174

Guest
Na początku myślałem że to średnio pomocny pomysł, ale po postawieniu Alcatraz okazuje się że jest wręcz niezbędny. Mam kilkanaście zakładek czołgów i za każdym razem muszę najeżdżać myszką na każdy z nich aby znaleźć ten z fabryki. Wiem że niektórzy mówią że czołgi nie są do zbierania tylko do walczenia, tylko po co mam marnować jednostki niezależne które mogą przydać sie później skoro w moich fabrykach kisi się 12 zwykłych czołgów.
 

DeletedUser625

Guest
Usuń zdublowane fabryki jednostek i zostaw po 1 szt każdego a resztę wyprodukuje Ci Alcatraz. Zaoszczędzisz sporo miejsca. Poza tym na becie już jest nowy system rozdzielania jednostek, więc nie wiadomo czy wezmą pod uwagę taki pomysł.
 

DeletedUser7112

Guest
Dla jednych to pomysl potrzebny, dla innych nie.
Mam sryliard jednostek z Alcatraz, codziennie zostaje mi - mimo strat - minimum 2 a przeciętnie 4 z tego co dostarcza Alcatraz.
Nie mam zamiaru zapisywać 1000000000 jednostek nikomu w testamencie:p
Ale dla chomików - voila! - opcja najwidoczniej potrzebna.
 

DeletedUser3876

Guest
Ja w ogóle nie mam z tym problemu:) Poza kryjówką łotrów nie mam żadnych koszarów w mieście:) Codziennie generuje mi się 8 łotrów, mam ich kilkudziesięciu. Wcześniej wygenerowałem sobie niezależne wojsko mając inne koszary a teraz tylko łotrzy. Wszyscy niezależni. Wszyscy, więc nie mam problemu z doborem jednostki niezależnej:p
 

DeletedUser10575

Guest
Z tego co czytałem to na becie podziału na takie jednostki w nowej wersji nie ma. Szkoda, bo pomysł z podziałem jest dobry i potrzebny, tylko w moim mniemaniu winien być głębszy. Brakuje w tym jeszcze podziału na wojsko z konkretnych koszar. W zasadzie to by wystarczyło w rogu zdjęcia jednostki wpisać "N" na niezależne, a w przypadku dwóch koszar tego samego typu "1" i "2". Takie same cyferki byłyby rzecz jasna widoczne na zdjęciach po kliknięciu na koszary by można było rozpoznać które koszary są "1" a które drugie.
 

DeletedUser8

Guest
Usunęłam posty odbiegające od tematu. Całkowitego oddzielenia jednostek niezależnych raczej nie będzie, jednak planowane jest dodanie wyróżnienia, które pomoże w ich identyfikacji. To chyba będzie ok :)
 

DeletedUser5301

Guest
Jestem za, pomimo ze obecnie jest cos takiego ale dziala kiepsko.

Ponadto dodalbym info z ktorych koszar pochodzi dana jednosta - mocno przydatne przy formowaniu armii gdy posiada wiecej niz jedne koszary danego typu wojska (wiem, temat poruszany, szpuszczony po brzytwie, a szkoda).
 

DeletedUser8507

Guest
Pomocne, przez to pomyliłem kusznika nieżaleznego z zaleznym :(
 

DeletedUser5506

Guest
Usunęłam posty odbiegające od tematu. Całkowitego oddzielenia jednostek niezależnych raczej nie będzie, jednak planowane jest dodanie wyróżnienia, które pomoże w ich identyfikacji. To chyba będzie ok :)

Zamiast jakiegos "kolorowego" oddzielenia powinno byc cos w stylu krateczki gdzie by sie zaznaczalo "wyswietlaj jednostki tylko zalezne" czy cos w tym stylu


jak by to bylo w tej formie to jestem za
 

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
Wystarczyłoby jakieś podświetlenie jednostek z koszar, bo również uważam, że można dostać jobla najeżdżając myszką na wszystkie jednostki i szukanie tych zależnych. Po postawieniu Alcatraz mam wręcz ogrom armii, ale oczywiście do walki najpierw biorę jednostki z koszar, żeby w razie czego na nowo wyszkolić. Szkoda mi tracić niezależnych (używam ich jako uzupełnienia), bo kto wie, może znajdę się w sytuacji, kiedy będą bardzo potrzebni;) Także pomysł dobry!
 

DeletedUser11123

Guest
dlatego zastosowanie pomysłu Juliusza Iwana rozwiąże wszystkie kłopoty. Wyróżnienie jednostek z poszczególnych budynków jest wg najważniejsze co powinno się wprowadzić. Szału można dostać, że akurat 3 jednostki które padły, były z tego samego budynku. Przy okazji rozwiąże się kłopot niezależnych. Te bez oznaczenia budynku, są niezależne.
 

DeletedUser12364

Guest
Bardzo dużo walczę... 95% prowincji zdobyłem przez walki (obecnie mapa modernizmu). Jak nie miałem Alka sprawy nie było... wszystkie wojsko z koszar. Teraz dokładnie jest jak piszecie. Mam ok. 60 Łotrów z 3 kryjówek... więc odnalezienie takiego z kryjówki to "koszmar" a złośliwość materii jest taka, że czasami i 3/4 zasobów przeglądam zanim się jeden trafi. Żeby było ciekawiej to po wybraniu go do armii... znów wszystko na nowo się "losuje" i zabawa od początku :) Piszecie o zaznaczaniu jednostek... zapewne byłaby to spora pomoc... kiedy się to może zdarzyć?? chyba "jak programiści będą się nudzić" :haha:
Póki co wg. mnie proste rozwiązanie... można zrobić tak, aby jednostki "koszarowe" w zakładkach ustawiały się na początku.
 

DeletedUser5421

Guest
Bardzo dużo walczę... 95% prowincji zdobyłem przez walki (obecnie mapa modernizmu). Jak nie miałem Alka sprawy nie było... wszystkie wojsko z koszar. Teraz dokładnie jest jak piszecie. Mam ok. 60 Łotrów z 3 kryjówek... więc odnalezienie takiego z kryjówki to "koszmar" a złośliwość materii jest taka, że czasami i 3/4 zasobów przeglądam zanim się jeden trafi. Żeby było ciekawiej to po wybraniu go do armii... znów wszystko na nowo się "losuje" i zabawa od początku :) Piszecie o zaznaczaniu jednostek... zapewne byłaby to spora pomoc... kiedy się to może zdarzyć?? chyba "jak programiści będą się nudzić" :haha:
Póki co wg. mnie proste rozwiązanie... można zrobić tak, aby jednostki "koszarowe" w zakładkach ustawiały się na początku.

Mozna zrobic podobnie do jednostek w obronie. Tylko np. na czerwono . Albo najpierw ustawiają się te z koszar a te drugie na końcu.
 

DeletedUser12561

Guest
Wg mnie, wystarczyłoby żeby jednostki z koszar, wyswietlane były w pierwszej kolejności, a niezależne z tyłu. To samo tyczy się jednostek rannych, powinne być automatycznie przesuwane na tył. W tym momencie są przemieszane ze zdrowymi i czasem zdarza się wybór takiej jednostki, co jest irytujące.
 
Status
Zamknięty.
Do góry