Zagadki Sfinksa X - 01.11

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser8

Guest
Witaj wędrowcze - wyszeptała postać kryjąca się w mroku.
Chcesz wejść do środka, prawda? Skusiły Cię legendy o ukrytych skarbach, ale... miecz? Ha! Nie pokonałbyś mnie w walce, mały człowieczku. Masz jednak szczęście, ponieważ mam dobry nastrój, mogę Cię po prostu przepuścić, jeśli tylko rozwiążesz moją zagadkę. Pamiętaj jednak, że jeśli zawiedziesz, to będzie Twój koniec!


W skarbcu znajduje się: 180 Diamentów

Zagadka:
Wyrasta nad duchami, to roślina strasznego.
Wiewiórka niesie wiadomość, to coś złego.
Na nim cały świat, to zwierzę mądrego.

Edycja postów: Wyłączona + forum moderowane (posty niewidoczne aż do zamknięcia zgłaszania odpowiedzi)

Zasady:
1. Należy zgłosić się w tym temacie,
2. Liczy się tylko pierwszy post danego użytkownika, nawet jeśli nie spełnia warunków by liczyć się w konkursie,
3. Zgłoszeniem jest post w tym temacie zawierający: login z gry Forge of Empires i rozwiązanie zagadki.
4. Nagrodę otrzyma autor pierwszego zgłoszenia z poprawną odpowiedzią,
5. Konkurs trwa dopóki nie pojawi się zgłoszenie z poprawną odpowiedzią,
6. Podanie zwycięzcy i przyznanie nagrody nastąpi w ciągu 3 dni od daty zakończenia konkursu.

Pamiętajcie o podaniu swojego dokładnego loginu z gry!

Życzymy powodzenia!;>
FoE Team
 

DeletedUser2640

Guest
Sola, Dinegu

Leuke- nimfa porwana przez Hadesa do podziemnego świata umarłych i zamieniona w topolę.
 

DeletedUser

Guest
Yggdrasil, wiewiórka Ratatosk oraz smok Níðhöggr :)

ofal
 

DeletedUser8

Guest
Łatwo poszło chyba : )
Prawidłowej odpowiedzi udzielił ofal!
Yggdrasil, wiewiórka Ratatosk oraz smok Níðhöggr :)

ofal

W mitologii nordyckiej, Yggdrasil było "Drzewem Strasznego", czyli Odyna (patrz axis mundi) – gigantycznym drzewem (we współczesnych wyobrażeniach skandynawskich często uważanym za jesion), na którym znajdowały się różne światy, w tym: Asgard, Midgard, Utgard i Hel. Nazwa Yggdrasil dosłownie oznacza koń Yggra, czyli koń Odyna, którego jednym z imion jest Yggr (Straszliwy).

Pień tego drzewa opiera się na trzech korzeniach, z których jeden przechodzi przez Asgard, drugi przez Midgard a trzeci przez Hel. Pod korzeniem asgardzkim znajduje się święta Studnia Urd, nad którą mieszkały trzy Norny (Nornor), nad którymi mocy nie mieli nawet bogowie, i które każdego dnia podlewały drzewo wodą z pradawnego źródła, aby jego gałęzie mogły się zielenić; natomiast pod korzeniem midgardzkim leży źródło (lub studnia) Mimira.

Po drzewie (a więc między światami) poruszał się przenoszący wieści posłaniec, którym była wiewiórka o imieniu Ratatosk. Na szczycie drzewa siedział ogromny orzeł (na którego czole usadowił się jastrząb), który podmuchem swoich skrzydeł powodował powstawanie wiatrów nad światami. Korzenie Yggdrasil przechodzące przez Niflheim były podgryzane przez smoka Nidhogga. Żyjąca również na szczycie drzewa Yggdrasil koza Heidrun zjadała jego liście. Cztery jelenie, wśród nich Dvalin, żywiły się korą drzewa.
Gratulacje!


ofal - 2012-11-01 19:56 +180 Diamentów
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry