Zagadki Sfinksa V - 24.09

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser8

Guest
Witaj wędrowcze - wyszeptała postać kryjąca się w mroku.
Chcesz wejść do środka, prawda? Skusiły Cię legendy o ukrytych skarbach, ale... miecz? Ha! Nie pokonałbyś mnie w walce, mały człowieczku. Masz jednak szczęście, ponieważ mam dobry nastrój, mogę Cię po prostu przepuścić, jeśli tylko rozwiążesz moją zagadkę. Pamiętaj jednak, że jeśli zawiedziesz, to będzie Twój koniec!


W skarbcu znajduje się: 210 Diamentów

Zagadka:
Dwa kroki od piekła, a jednak z Kalifornii.
Niby nieoficjalne, a znane wszędzie.
Rodem z mitologii, a przecież XXI wiek.
Myślisz że to tylko nazwa, a to dawna bogini.

Edycja postów: Wyłączona + forum moderowane (posty niewidoczne aż do zamknięcia zgłaszania odpowiedzi)

Zasady:
1. Należy zgłosić się w tym temacie,
2. Liczy się tylko pierwszy post danego użytkownika, nawet jeśli nie spełnia warunków by liczyć się w konkursie,
3. Zgłoszeniem jest post w tym temacie zawierający: login z gry Forge of Empires i rozwiązanie zagadki.
4. Nagrodę otrzyma autor pierwszego zgłoszenia z poprawną odpowiedzią,
5. Konkurs trwa dopóki nie pojawi się zgłoszenie z poprawną odpowiedzią,
6. Podanie zwycięzcy i przyznanie nagrody nastąpi w ciągu 3 dni od daty zakończenia konkursu.

Pamiętajcie o podaniu swojego dokładnego loginu z gry!

Życzymy powodzenia!;>
FoE Team
 

DeletedUser314

Guest
Przedstawia Minerwę - boginię mądrości


unpxre
ŚW 1.
 

DeletedUser8

Guest
Wydawało się trudne, ale widać nie tak łatwo Was zagiąć! :)
Prawidłowej odpowiedzi udzieliła Mała Kasia, odpowiedź to Nemesis.


Two Steps From Hell – wytwórnia muzyczna, zajmująca się produkcją oprawy muzycznej głównie do trailerów filmowych oraz trailerów gier komputerowych. Poza tym ich muzyka wykorzystywana jest też w programach czy spotach telewizyjnych. Firma ta została założona w lutym 2006 roku, w Santa Monica w Kalifornii. W swoich aranżacjach wykorzystują sławne orkiestry, chór oraz angażują muzyków z całego świata. Autorami muzyki są dwaj kompozytorzy: Thomas J. Bergersen oraz Nick Phoenix.
Występowanie: Dzisiaj praktycznie co czwarty trailer zawiera w sobie muzykę tej wytwórni. Każdy kto chodzi do kina, ogląda trailery gier komputerowych czy po prostu telewizję, spotkał się na pewno z ich twórczością, niekoniecznie kojarząc ją z nazwą grupy. Tworzyli muzykę do trailerów takich filmów jak Harry Potter i Zakon Feniksa, Star Trek, Mroczny rycerz, 2012, X-Men 3: Ostatni bastion, Avatar, Saga "Zmierzch": Przed świtem, Książę Persji: Piaski Czasu, Stardust, Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki, Tron: Dziedzictwo czy Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu czy takich gier jak Mass Effect 2 oraz Mass Effect 3. W Polsce ich utwory były wykorzystywane np. w programie Mam Talent!. Podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 muzyka wytwórni towarzyszyła piłkarzom wychodzącym na murawę.
Wydane niepublicznie: [jeden z albumów nieoficjalnych] Nemesis (2007)

Nemesis/Nemezis (postanowienie) – w mitologii greckiej bogini zemsty, sprawiedliwości i przeznaczenia.


Gratulacje!

+Przyznano: Mała Kasia - 2012-09-24 22:05 +210 Diamentów
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry