Zagadki Sfinksa IX - 16.10

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser8

Guest
Witaj wędrowcze - wyszeptała postać kryjąca się w mroku.
Chcesz wejść do środka, prawda? Skusiły Cię legendy o ukrytych skarbach, ale... miecz? Ha! Nie pokonałbyś mnie w walce, mały człowieczku. Masz jednak szczęście, ponieważ mam dobry nastrój, mogę Cię po prostu przepuścić, jeśli tylko rozwiążesz moją zagadkę. Pamiętaj jednak, że jeśli zawiedziesz, to będzie Twój koniec!


W skarbcu znajduje się: 200 Diamentów

Zagadka:
Mirror Mirror - ale to nie ta bajka, kombinować trzeba.
Tam zapada zmierzch, a niewidomy strażnik śpiewa.
Ziemia nie od razu była kulą, długo ją kształtowano i zmieniano.
Kto sprawił, że panował wieczny dzień, tak świat oświetlano?


Edycja postów: Wyłączona + forum moderowane (posty niewidoczne aż do zamknięcia zgłaszania odpowiedzi)

Zasady:
1. Należy zgłosić się w tym temacie,
2. Liczy się tylko pierwszy post danego użytkownika, nawet jeśli nie spełnia warunków by liczyć się w konkursie,
3. Zgłoszeniem jest post w tym temacie zawierający: login z gry Forge of Empires i rozwiązanie zagadki.
4. Nagrodę otrzyma autor pierwszego zgłoszenia z poprawną odpowiedzią,
5. Konkurs trwa dopóki nie pojawi się zgłoszenie z poprawną odpowiedzią,
6. Podanie zwycięzcy i przyznanie nagrody nastąpi w ciągu 3 dni od daty zakończenia konkursu.

Pamiętajcie o podaniu swojego dokładnego loginu z gry!

Życzymy powodzenia!;>
FoE Team
 

DeletedUser2580

Guest
Grzegosz

Aule wykuł dwie ogromne latarnie Illuinę i Ormal, aby oświetlały Śródziemie po ucieczce Melkora z Ardy do otaczającej ją Pustki. Varda napełniła latarnie, Manwe obwiódł je aureolą, a inni Valarowie umieścili je na kolumnach. Światło spływając z Latarni Valarów zalewało Ziemię tak, że dzień panował na niej niezmiennie.
 

DeletedUser8

Guest
Trochę Wam to zajęło, ale wiedziałam, że się uda : )
Prawidłowej odpowiedzi udzielił Grzegosz, oczywiście świat oświetlił Aule ;)

Mirror Mirror – singel grupy muzycznej Blind Guardian promujący ich kolejną płytę Nightfall in Middle-Earth.

Nightfall in Middle-Earth to najbardziej znana płyta powermetalowego zespołu Blind Guardian, wydana w 1998, concept album.
Całość tekstów oparta jest na książce Silmarillion J.R.R. Tolkiena. Obok charakterystycznych dla tego zespołu utworów, zarówno ciężkich (np. The Curse of Fëanor) jak i lekkich (np. Nightfall) znalazły się krótkie przerywniki zawierające narrację (np. War of Wrath).

Gdy król [ostatni król Númenoru, Ar-Phárazôn Złoty] głośno oświadczył, że bierze Valinor w posiadanie, skoro nikt nie staje do bitwy, aby o tę ziemię walczyć, Manwë ze swej góry odwołał się do Ilúvatara i na czas jakiś w Jego ręce oddał powierzoną Valarom władzę nad Ardą. Iluvatar okazał swą moc i odmienił postać świata: Arda stała się kulą. Aman i Eressea zostały przeniesione na zawsze poza granice świata dostępnego dla ludzi, a Númenor został zatopiony.
Aule na prośbę Yavanny wykuł dwie ogromne latarnie, aby oświetlały Śródziemie, zbudowane jego staraniem w okręgu mórz. Varda napełniła latarnie, Manwe obwiódł je aureolą, a inni Valarowie umieścili je na kolumnach wystrzelających wyżej niż szczyty wszystkich gór w późniejszej erze. Jedna latarnia, nazwana Illuiną, wznosiła się w pobliżu północnej krawędzi Śródziemia, druga - Ormal - nad jego południowym brzegiem, a światło spływając z Latarni Valarów zalewało Ziemię tak, że dzień panował na niej niezmiennie.

Gratulacje!

+Przyznano: 2012-10-16 16:35 200 Diamentów
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry