[Zadania] Zadanie za diamenty

Opcja będzie przydatna i popieram wprowadzenie

  • Tak

    Głosy: 18 90,0%
  • Nie

    Głosy: 2 10,0%

  • W sumie głosujących
    20

kasia2389

Arcyksiążę
Pomysł być może kontrowersyjny, ale w kontekście ostatnich działań Inno, myślę, ze nie pozbawiony logiki i uzasadnienia.

W żołnierskich słowach:

Wykonanie zadania za opłatę w diaksach (tak około 50-100 za zadanie).

Myślę, że nie ma co uzasadniać, czasem utknie się w zadaniu, tu przykład zad. 30 z ewentu, opracowanie technologii, albo 10 langust z linii głównej, i cały ewent psu w tył.
A tak za drobna sumkę w diaksach jedziemy dalej....

Szczegóły pozostawiam do opracowania odpowiednim departamentom w Inno.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser11629

Guest
Yestem na YES. Chętnie opłaciłabym trzydziestoma diaksami zwiad prowincji, który jest mi potrzebny jak psu kij w zadzie, ponieważ przed zadaniem ze zwiadem prowincji "mądra" głowa umieściła zadanie "wynegocjuj dwa sektory"...
 

MacKayla*

Wójt
Jak najbardziej na tak.
Byłaby to nie tyle możliwość zrobienia zadania, ale raczej pominięcia zadania za określoną ilość diaksów - ilość może być zależna od rodzaju zadania.
Myślę, że może to dotyczyć w zasadzie każdego zadania, nawet prostego (wtedy za mniejszą ilość diamentów).
 

DeletedUser10716

Guest
nie jestem do końca przekonany, ale popieram każdy pomysł mający na celu uwolnienie nas od chamskiego przepychania na siłę do kolejnej epoki ://
 

kasia2389

Arcyksiążę
nie jestem do końca przekonany, ale popieram każdy pomysł mający na celu uwolnienie nas od chamskiego przepychania na siłę do kolejnej epoki ://

To by była tylko potencjalna możliwość, tak jak zakończenie zwiadu, czy leczenie jednostek, a swoją droga zauważyliście, że leczenie jest dosyć nachalnie zrobione, program pokazuje tylko 20 zdrowych jednostek, ale ranne wszystkie, co powoduje oczywiście lagi, a tylko człowiek z niesprawnym umysłem leczyłby rannych mając zdrowych.
 

DeletedUser7795

Guest
Oczywiście jestem na TAK. Utknie się na takim zadaniu i ani do przodu ani do tyłu.
 

DeletedUser10716

Guest
tylko wydaje mi się, że patrzycie na to przez różowe okulary... :) oczekujecie kosztów na poziomie 50-100 diamentów, gdzie głupi plan perły kosztuje 200... myślę, że taka przyjemność będzie znacznie droższa niż wasze wyobrażenia :) a do tego spodziewam się wysypu "niemożliwych do zrobienia" zadań :)
 

DeletedUser12062

Guest
tylko wydaje mi się, że patrzycie na to przez różowe okulary... :) oczekujecie kosztów na poziomie 50-100 diamentów, gdzie głupi plan perły kosztuje 200... myślę, że taka przyjemność będzie znacznie droższa niż wasze wyobrażenia :) a do tego spodziewam się wysypu "niemożliwych do zrobienia" zadań :)
Głos rozsądku ;). Faktycznie ukończenie zadania z badaniem (zamienienie towarów na diamenty) jest o wiele droższe. Obawiam się że cena na poziomie 50-100 diamentów nie przejdzie..... ;). Inne zadania podobnie np. wyszkol 5 jednostek.... Robione na "dopalaczu" kosztuje znacznie więcej. Zdobycie prowincji wraz z jej odkryciem również. Ukończenie na szybko 6 produkcji 24h również. I tak dalej. Czarno widzę wprowadzenie tego (w formie jedynie 50-100 diamentów), chociaż sam pomysł pomoże Graczom stojącym w epoce (osobiście, dla mnie niezrozumiała ideologia na grę). Pulę podałeś fajną dla Graczy ale myślę, że abstrakcyjną dla balansu Gry i jej twórców ;)
 

MacKayla*

Wójt
W innej grze, w którą gram, wszystkie zadania (główne, codzienne, eventowe) mają opcję pominięcia za określoną ilość tamtejszej "waluty".
W przeliczeniu na diaksy byłoby to sporo - np. za pominięcie zadania z 40 towarami trzeba by było oddać 40 diamentów, za wyszkolenie 3 jednostek - tyle diamentów ile kosztuje to w grze (szkolenie z koszar w danej epoce). Takie coś miałam na myśli pisząc, że jestem za.
Mimo wszystko uważam, że taka opcja pominięcia zadań (nawet za dużą ilość diamentów) byłaby przydatna. Przecież nie każdy, nie w każdym evencie i nie wszystkie zadania będzie pomijał.
 

DeletedUser10716

Guest
opcja jest może i dobra, bo ja spokonie dałbym i 500 diamentów, czy nawet więcej, za możliwość pozbycia się uciążliwego zadania (a dla mnie niemożliwego do wykonania), tylko obawiam się, że nagle eventy złożone byłby głównie z takich zadań xDD
 

kasia2389

Arcyksiążę
Głos rozsądku ;). Faktycznie ukończenie zadania z badaniem (zamienienie towarów na diamenty) jest o wiele droższe. Obawiam się że cena na poziomie 50-100 diamentów nie przejdzie..... ;). Inne zadania podobnie np. wyszkol 5 jednostek.... Robione na "dopalaczu" kosztuje znacznie więcej.

Nie przesadzajmy, odkrycie prowincji kosztuje 50 diaksów, wyszkol 5 jednostek nic nie kosztuje, bo albo są z alka albo z wyprawy.

A wyznacznikiem nie jest tu koszt zrobienia zadania czy czas potrzebny na jego zrobienie, ale raczej to, że gracz nie chce zrobić tego konkretnego zadania z jemu tylko wiadomych powodów. A po drugie jeśli już miano by to wprowadzić to koszt nie mógłby być astronomiczny, bo po co oferować towar, którego nikt nie kupi?

Do zamiany wody w wino, o przepraszam towarów na diamenty się nie ustosunkuję, bo nie wiem o co chodzi.
 

DeletedUser12062

Guest
Nie przesadzajmy, odkrycie prowincji kosztuje 50 diaksów, wyszkol 5 jednostek nic nie kosztuje, bo albo są z alka albo z wyprawy.
.

Nie zapominaj, że zadania dotyczą wszystkich. Czyli ktoś kto nie ma alka i robi zadanie ze wspomaganiem wydaje na nie sporo diaxów (sam pamiętam, że w którymś evencie na początku Gry zabrakło mi czasu i tak się ratowałem). Czyli ktoś nie wyda tych 200 czy 250 diamentów tylko zrobi to za 50-100 ;). Podobnie prowincja. Można dołożyć, że ktoś najpierw musi zdobyć przynajmniej jedną inną aby w ogóle puścił zwiad (straci na to czas albo towary). Stąd uważam, że pomysł godny rozważenia ale cena będzie dużo większa.
 

DeletedUser10716

Guest
chciałbym jeszcze zauważyć, że ludzie płacą po 50 diamentów za zwiad, który trwa powiedzmy od 1 do 2 dni, więc myślę że znajdzie się sporo takich, którzy za 500 ominą zadanie, które może przetrzymać i o miesiąc, albo zablokować na dobre :))
 

DeletedUser10716

Guest
* 1 pr kosztuje 50 diamentów, a czeka się na niego godzinę xDD
 

DeletedUser14109

Guest
Mówimy o wszystkich zadaniach (eventowych i z historii), czy tylko jedno z nich?
 

DeletedUser18000

Guest
Nie chciał bym wyjść na trola, bo jak dotąd nie kupiłem jeszcze żadnych diamentów i powiedzmy sobie szczerze, że gra "z diamentami" to jest trochę inna liga, a pytanie brzmi czy ta zmiana była by korzystna dla tej "diamentowej ligi"?
No i wydaje mi się że chyba nie, bo już kompletnie by wam odebrała chyba satysfakcję z gry :)
Tak czy inaczej, ja nie głosuję.
 

DeletedUser19111

Guest
Diamenty można uzyskać nie tylko za realna kasę, przykładem są wyprawy i poszczególne budynki, Foe to firma, która istnieje by zarabiać jak każda inna firma, gdyby nie to gra nie miała by racji bytu. I tak uważam ,że jest to jedna z nielicznych gier gdzie można spokojnie coś osiągnąć bez wydawania realnej kasy. Pomysł ten dałem pod rozwagę omyłkowo na innym wątku z powodu takiego, iż stoję z linią główną zadania ponieważ jest ściśle związana z wyższą epoką do której na razie się nie wybieram, zaraz ktoś mi zarzuci, że żeby je zrobić musisz iść z epoką do przodu ale jeśli tak to tak powinno być ze wszystkim np. z prowincjami, które można skończyć bez względu na epokę w której się jest. Mimo, że chodzi mi o zadnia linii głównej popieram możliwość kończenia zadań eventowych za diamenty, także Foe do roboty będzie dodatkowy przychód ;-)
 
Do góry