[Zadania] zadania wzgledem wysoko rozwinietych graczy i ich miasta

  • Rozpoczynający wątek Użytkownik usunięty (13435)
  • Data rozpoczęcia

co wy nato?

  • tak - zmiana permamentna po wejsciu do przyszlosci

    Głosy: 3 42,9%
  • tak - zmiana rodzaju zadan mozliwa co epoke od epoki przyszlosci

    Głosy: 1 14,3%
  • inne rozwiazanie:

    Głosy: 2 28,6%
  • obojetne mi to

    Głosy: 1 14,3%

  • W sumie głosujących
    7

DeletedUser

Guest
wiec tak:
zaczne od nakreslenia lini pomiedzy niskimi a wysokimi epokami

niskie epoki powiem ze sa od brazu do wspolczesnosci wlacznie
epoki wysokie od przyszlosci wlacznie do aktualnej najwyzszej epoki (na dzis 15.09.2018 to jest wirtualna)

i teraz co te epoki odroznia i dlaczego jest to problem?

w niskich epokach caly czas sie budujemy zmieniamy, kombinujemy i cudujemy dlatego aby miasto bylo takie jak chcemy.
i teraz zadania takie jak:
- ukoncz produkcje 5min /15/ 1/4/ 24 - x razy
- wybuduj budynek kulturowy / produkcyjny / mieszkalny / etc z tej lub poprzedniej epoki x razy
- inne podobne

ma jak najbardziej sens i cel.

natomiast w epokach wysokich te same zadania sa juz kompletnie pozbawione sensu.
dlaczego?
poniewaz osoby w tych epokach ida na efektywnosc miasta wg swoich potrzeb
a badzmy szczerzy towar taki jak monety i mlotki w tych epokach jest liczony w dzisiatkach milionow wiec te zadania przestaja miec sens i cel.
i dlatego zamiast zadan typu wybuduj / wyprodukuj typ produkcji x razy proponuje je zamienic na zadania bardziej adekwatne na to co dzieje sie w danej epoce
dodatkow w tych epokach budujemy jak najkorzystniejsze miasto dla nas i juz go nie zmieniamy a zadania rozkazujace nam budowe pojawiajace sie cyklicznie utrudniaja gre zamiast nam pomagac bo po co mam budowac mlotki czy domki skoro wszytko zostalu juz wybudowane tak jak chcemy?

przykladowo:
zamiast wyprodukuj 5 minutowa produkcje x razy to zamienic to na zadanie zbierz X towarow sposobem: a) handlu, b)produkcji
zadanie budowlane takie jak wybuduj dom mieszkalny zamienic na zadanie przekrocz ilosc ludnosci pracujacej z przykladowo 100 000 do 110 000

zmiana zadan z klasycznych na proponowane odbywalabys sie albo w momencie wejscia w epoke przyszlosci i bylaby to zmiana permamentna albo bylaby to opcja wyboru w momencie odblokowania 1szej technologi nowej epoki (czesci epoki nie dawalyby tej mozliwosci, tylko kompletnie nowa epoka)
 

kasia2389

Arcyksiążę
Genialne.
Dlaczego programiści jeszcze tego nie zrobili? Oczywiście frytki do tego są obowiązkowe.
 

DeletedUser7795

Guest
Jestem w epoce postępowej i obecne zadania już nie mają u mnie zastosowania. Wybrałbym opcje "wyższa epoka".
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
nie od przyszłości bo dobre miasta są wcześniej . myślę że to powinno zależeć od punkt rankingowych lub samemu można było wybrać bo znajdziesz czasem we WŚ dobrego gracza a złego w OP
 

DeletedUser

Guest
mi nie chodziło o to jak kto gra
lecz o to ze dopiero w przyszlosci zacyzna sie"stabilnosc" miasta na dluzszy czas, o wiele dluzszy niz w innych niskich epokach - dlatego od tej epoki.
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
mi nie chodziło o to jak kto gra
lecz o to ze dopiero w przyszlosci zacyzna sie"stabilnosc" miasta na dluzszy czas, o wiele dluzszy niz w innych niskich epokach - dlatego od tej epoki.
a co jak ktoś jest niżej z epoką to nie ma stabilnego miasta ? Bo ja np. mam i jestem we współ jedynie co mam to drobne poprawki
 
Do góry