Z innej beczki

  • Rozpoczynający wątek MacMorthigan
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Long, long time ago...... tak zaczynał się jeden z największych HICIORÓW SF "Gwiezdne wojny" tu możemy wrzucać naszą twórczość, tworzę :) zbroje i modele z tego filmu :).......... wiem, wiem "-.....pokaż" oki pokażę. nie są to jednak zbroje szturmowców, tylko mandaloriańskie. znajdę foty wrzucę.;)


Nowy obraz.jpg

- - - Zaktualizowano - - -

Nie potrafię zmniejszyć jeszcze jednego foto;<
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Trochę podobna do zbroi Boba Fett'a. No chyba, że on nosił jedną z tych mandaloriańskich. Szczerze mówiąc to gdybym nie przeszedł KOTOR 1 i 2 to nie wiedział bym o czym mówisz ;p Z kąd bierzesz wzory swoich zboi? Znaczy film, książka, gra? A może coś innego?
 

DeletedUser

Guest
Tak to zbroja mandaloriańska, czyli taka jaką nosił i Jango i Boba Fett. Jest kila wzorców na necie ale i na forach poświęconych SW
 

DeletedUser

Guest
No no podoba mi się, w szczególności hełm. Szczerze zawsze podobały mi się bardziej zbroje szturmowców ale to wygląda świetnie :) Długo nad tym pracowałeś?
 

DeletedUser1724

Guest
Ktoś tu szykuje się do Wojny czy co ^^ Fajnie to wyszło i mi również najbardziej podoba się hełm :D
 

DeletedUser

Guest
w sumie około czterech miesięcy, najdłużej nad hełmem, to karton, włókno szklane i szpachla więc trochę zeszło ( samo szlifowanie było pracochłonne ).
Teraz pracuję nad IG (Imperial Gunner), mam nadzieję że wyjdzie.
 

DeletedUser1724

Guest
No to powodzenia i czekamy na nowe prace :D Ale, że wykorzystałeś do tego włókno szklane to bym się nie spodziewał :D
 

DeletedUser1724

Guest
A dlaczego akurat tylko Hełm z włóknem szklanym zrobiłeś ???
 

DeletedUser

Guest
Ciężko uzyskać profil zbroi z włókna, gdybym miał maszynę próżniową wykorzystał bym spienione PCV, ale w moim przypadku zwykłe rury pcv są łatwiejsze w obróbce. Wystarczy podgrzać i możemy modelować ręcznie. Hełm musiałem obrobić włóknem bo to karton.
Żywica jest też dobra, ale trzeba mieć kark ze stali
 

DeletedUser1724

Guest
A czym dokładniej te rury PCV podgrzewasz by je kształtować ??? Może opalarki używasz :p
 

DeletedUser1724

Guest
Hmmm nad kuchenką ale chyba nie w domu bo jednak zapach jest dosyć drażniący i wyraźny xD Ale w ogóle to w jakimś naczyniu podgrzewałeś czy w specjalnych rękawiczkach bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić rury trzymanej nad palnikiem kuchenki gołymi dłońmi ^^
 

DeletedUser

Guest
:D w zębach.... jasne że w rękawicach w domu a gdzie bym miał to robić? spienione pcv np. podgrzewa się w piekarniku
 

DeletedUser

Guest
w sumie około czterech miesięcy, najdłużej nad hełmem, to karton, włókno szklane i szpachla więc trochę zeszło ( samo szlifowanie było pracochłonne ).
Teraz pracuję nad IG (Imperial Gunner), mam nadzieję że wyjdzie.

To powiem ci że 4 miesiące to i tak moim zdaniem dość szybko. Znam osoby które robią najróżniejsze modele ze szpachli, kartonów i tych podobnych więc wiem ile trzeba włożyć pracy żeby to uformować w odpowiedni sposób. Do tego malowanie które też sporo czasu zajmuje... Tak więc czekam na jakieś nowe foty :)
 

DeletedUser2849

Guest
To szybko, ciągnij suma za wąsa i wracaj do pichcenia nowej zbroi ;)
 

DeletedUser2849

Guest
Oj zaraz świr... a jeśli nawet to bardzo pozytywny świr :D
 

DeletedUser2849

Guest
Nietypowe hobby to i świr nietypowy a do tego taaaka ryba :D

Czekamy na kolejne zdjęcia... do dzieła.
 
Do góry