[Zgłoszone] Wyszukiwarka Pereł

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia

Która wersja Ci odpowiada?


  • W sumie głosujących
    34
Status
Zamknięty.

DeletedUser8

Guest
Apropo wszelkich pomysłów ułatwienia poszukiwań Pereł:
Opcja spisu Pereł z całego serwera odpada - duże, mało praktyczne, do tego i tak nie można rozbudowywać Pereł nieznajomych.
Spis Pereł, które rozbudować możemy tzn. gildia, sąsiedztwo, znajomi - prędzej ma to sens niż spis z całego serwera, ale przeszukiwanie ok 300 graczy dla każdego usera indywidualnie może nam się odbić czkawką.
Wyświetlenie Pereł gracza przy jego avatarze - rozumiem, że po najechaniu na ikonę Perły pokazywałby się spis - jak to jest jedna czy dwa to by wyglądało może ok, ale co jak ktoś ma 12? (A w nowej epoce dojdą kolejne dwie) Szybciej już jest kliknąć na miasto i zobaczyć co kto ma niż przeszukiwać taka listę, zresztą i tak musielibyście po wszystkich znajomych i sojusznikach łazić i sprawdzać po ikonce. Mało wam klikania i szperania przy motywowaniu? Masochiści czy co?

Może prościej i sensowniej byłoby zrobić wyszukiwarkę z wyborem Perły i min/max poziomu i sru.... macie np. wszystkie katedry sojuszników rozbudowane do max. 5 poziomu. Bez robienia długaśnych list wszystkiego i najeżdżania na sto ikonek. Hm?

PS: Czemu nie wyszukiwarka obejmująca cały serwer? Bo wyników byłyby setki, a jak ktoś szuka pomocy do rozbudowy to może się zgłosić na forum, jak go dodacie do znajomych to wyszukiwarka by go obejmowała, a jak sobie gracz pomocy obcych i zaproszeń nie życzy, to nie ma sensu, żeby ktoś go wyszukiwał globalnie.

Zakładam nowy temat i robię ankietę : >
 

DeletedUser2657

Guest
Po tych wszystkich wypowiedziach doszedłem do wniosku, że to najsensowniejszy pomysł, bo o ile pomysł jacka nie był do końca zły - do momentu, kiedy gracz ma max 4-5 pereł, to potem wyskakiwałby wielki ekran i zasłaniał wszystko jak to słusznie sugerowali inni gracze.
Wyszukiwarka natomiast to właśnie to czego nam trzeba, ale, tylko wśród: gildia / znajomi / sąsiedztwo, nie cały serwer. Wielkie TAK.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
bez względu na szanse realizacji dam na '+', choć czas, gdy taka wyszukiwarka była dla mnie pożądana, właściwie minął. być może pojawi się wraz z przemysłowymi perłami... bo jestem ciekaw, kto postawi pierwszy i jak się prezentują na mapie.
stąd wybrałem opcje 'Wyszukiwarka obejmująca cały serwer'.
 

DeletedUser

Guest
Ta wyszukiwarka to dobry pomysł ale jeśli miała by filtry: znajomi, członkowie gildi, sąsiedzi, cały serwer. I żeby z tej wyszukiwarki można było bezpośrednio przejść do miasta gracza z perłą żeby nie trzeba było go szukać na pasku na dole
 

DeletedUser

Guest
Tak; sprawna dobrze zorganizowana wyszukiwarka rozwiązałaby sporo. Wszyscy piszą o współpracy przy perłach w gildii z sąsiadami i znajomymi. Ja życzyłbym sobie również by służyła mi pomocą przy wyszukiwaniu osób, które chciałbym zaprosić do grona znajomych. Dlatego głosuję na cały serwer
 

DeletedUser

Guest
Wyszukiwarka powinna też mieć opcje dodania do znajomych interesujących nas osób
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Bardzo dobry pomysł i te dodatki od graczy też dobre - Dani dobrze by było jakbyś je wpisała w postaci cytatu danego dodatku do pierwszego postu :)
 

DeletedUser5506

Guest
jak ja zrobilem temat z wyszukiwarka to prawie wszyscy na nie.. a jak czlonek teamu to od razu na tak :>

oczywiscie jestem za wyszukiwarka obejmujaca caly serwer z mozliwoscia wyszukiwania u sasiadow/ znajomych i osob z gildi :)
 

DeletedUser

Guest
Mordka ma racje. Jakiś czas temu założył prawie identyczny temat i wtedy to nie przeszło a teraz wszyscy są na "tak".
 

DeletedUser

Guest
Albo faktycznie autorytet teamu swoje robi :p Ale nic na to nie poradzisz, ani się buntując ani nad tym płacząc. Takie realia nie tylko w foe :p

Pomysł mi się podoba, głosuje na tak. Wcześniej nie dane mi było o nim czytać, a aż dziw, że coś tak względnie oczywistego w grze nie pojawiło się już wcześniej :)
 

DeletedUser8

Guest
Z tego co pamiętam temat Mordki dotyczył zrobienia listy wszystkich Pereł z sąsiedztwa/gildii i w pierwszym poście wyjaśniłam, czemu taki pomysł nie wejdzie. Może różnica między listą a wyszukiwarką nie jest wielka, ale znacząca - w przypadku listy, jest ona tworzona automatycznie dla każdego sąsiedztwa/gildii i obejmowałaby kilkadziesiąt pozycji, co utrudniałoby jej przeszukiwanie. Wyszukiwarka podaje od razu potrzebny wynik i startuje w momencie uruchomienia jej przez gracza, więc serwer nie musi listy tworzyć gdy nie jest potrzebna.

Poza tym prawdą jest, że w miarę rozwoju gry, jedne pomysły nabierają sensu, a inne go tracą, tak to już działa : ) Gdy Mordka zakładał swój temat, całkiem nieźle funkcjonowały jeszcze spisy pereł na forum, jednak po jakimś czasie się okazało, że na dłuższą metę utrzymanie w nich porządku jest bardzo trudne, a gracze sami to utrudniają. Dlatego możliwość wyszukania Perły w grze nabrała nieco większego sensu niż miała wcześniej.
 

DeletedUser5506

Guest
Z tego co pamiętam temat Mordki dotyczył zrobienia listy wszystkich Pereł z sąsiedztwa/gildii i w pierwszym poście wyjaśniłam, czemu taki pomysł nie wejdzie. Może różnica między listą a wyszukiwarką nie jest wielka, ale znacząca - w przypadku listy, jest ona tworzona automatycznie dla każdego sąsiedztwa/gildii i obejmowałaby kilkadziesiąt pozycji, co utrudniałoby jej przeszukiwanie. Wyszukiwarka podaje od razu potrzebny wynik i startuje w momencie uruchomienia jej przez gracza, więc serwer nie musi listy tworzyć gdy nie jest potrzebna.

Poza tym prawdą jest, że w miarę rozwoju gry, jedne pomysły nabierają sensu, a inne go tracą, tak to już działa : ) Gdy Mordka zakładał swój temat, całkiem nieźle funkcjonowały jeszcze spisy pereł na forum, jednak po jakimś czasie się okazało, że na dłuższą metę utrzymanie w nich porządku jest bardzo trudne, a gracze sami to utrudniają. Dlatego możliwość wyszukania Perły w grze nabrała nieco większego sensu niż miała wcześniej.

nie wiem czy dobrze Cie zrozumialem, ale ja proponujac liste mialem na mysli wlasnie okienko gdzie wchodzimy i wybieramy epoke z jakiej szukamy perle i gdzie jej szukamy (gildia itd.)

No ale nie wazne co kto wymyslil, wazne zeby szybko to wprowadzili :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry