Wysyłanie Surowców

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4744
  • Data rozpoczęcia

Czy chciałbyś aby wprowadzono to do gry?

  • Tak

    Głosy: 8 38,1%
  • Nie

    Głosy: 11 52,4%
  • Trzeba jeszcze dopracować

    Głosy: 2 9,5%

  • W sumie głosujących
    21

DeletedUser4744

Guest
Witam! Chciałbym zaprezentować swój pomysł, który polegał by na tym, że można by było wysyłać surowce swoim kolegą z gidlii pomijając handel, taki upominek ;), albo wysyłając komuś łapówkę (do różnych celi :)) W "spis treściach" nie doszukałem się tego pomysłu więc odrazu przejdźmy do rzeczy poniżej znajdują się obrazki, które mniej więcej pokazują na czym polega ta idea (nie jestem najlepszy w tego typu obrabianiu więc starałem się jak mogłem, mam nadzieję, że jest w miarę czytelne :))

Surowce - pomysły.jpg

A tutaj mały nie najlepszy interfejs:

Suroce Pomysły 3.jpg
W tym przypadku wysłałem 7 kamienia


Sorry za jakość :(
Piszcie co można by dopracować co usunąć lub dodać ;)

PS ponadto można by wysyłać monety i zaopatrzenie ale zapomniałem dodać na obrazkach...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Jestem na NIE. Dlaczego?
Po 1, zbytnio ułatwia grę ponieważ nie trzeba nic samemu produkować
Po 2, normalny handel traci na znaczeniu
Po 3, zacznie się żebra nie
Po 4, nie będzie służyło do tego, do czego chciałbyś aby służyło
Po 5, łapówki w grze? Do czego?

Teraz trochę pozytywów:
Po 1, Jeśli weszłyby walki między klanami, gracze atakujący mieliby większe pole do rozwoju armii.
 

DeletedUser4816

Guest
Szczerze mówiąc to sam myślałem o czymś takim, ale trochę w inny sposób. O czym na pewno się w najbliższym czasie dowiecie. Ale ten pomysł, aby był wykorzystany w taki sposób jak kolega przedstawił, oceniam pod tym samym kontem jak Robertolog.
Innymi słowy jestem na nie.
MBgame
 

DeletedUser

Guest
Ja za to jestem bardziej skłonny oddać głos na tak. Dlaczego?

1. Można wspomóc kogoś początkującego z gildii
2. Ułatwienie wymiany między konkretnymi graczami - umowa, że teraz wyślę te 20 szt. kamienia, a on mi później 20 szt. drewna, bo wchodzimy o różnych porach
3. Można rozruszać gildię, dzięki konkursom/rywalizacjom - teraz najwyżej można wymienić co wygrany by sobie zażyczył, a tak nagroda konkretna jest

Jestem na NIE. Dlaczego?
Po 1, zbytnio ułatwia grę ponieważ nie trzeba nic samemu produkować
Po 2, normalny handel traci na znaczeniu
Po 3, zacznie się żebra nie
Po 4, nie będzie służyło do tego, do czego chciałbyś aby służyło
Po 5, łapówki w grze? Do czego?
Pozwolisz na kontrargumentację
1. Jak to może ułatwić grę? Wysyłanie komuś surowców ułatwia grę? Dostawanie ich owszem, ale wątpię, żeby nagle wszyscy się skrzyknęli i "wysyłajcie do XXX surowców, bo mu brakuje"
2. Handel traci na znaczeniu? Być może, ale nie w takim stopniu, żeby uznać to za dużą wadę. Oferty wystawione są dla wszystkich, a nie tylko dla tych bliższych, z którymi może nastąpić ewentualna wymiana przez wysyłanie
3. Zacznie się żebranie? Moim zdaniem ten argument jest tym najsłabszym. W gildii wystarczy pozbyć się natręta i tyle. A jak dalej będzie żebrał, to do supportu o nękanie. Poza tym, chyba ma być wprowadzona możliwość blokowania graczy
4. "Nie będzie służyło do tego, do czego chciałbyś, aby służyło" - tu nie będzie kontrargumentu, bo wypowiedź nie jest jasna. Więc pytanie, do czego Twoim zdaniem to posłuży? Do przemytu lizaków?
5. Łapówki? Nie wiem, czy znajdą jakieś zastosowanie, ale być może. Lecz można zamiast tego wykorzystać to do innej sytuacji. Znanego przypadku grabienia przez silniejszych. Ci słabsi się umawiają z tym silniejszym, że płacą np. 5 szt. każdego towaru, który produkują, żeby ich nie napadał.
A jak ktoś i tak napadnie? To nic nie poradzę na to, że niektórzy są nieuczciwi. Wtedy nie płaci się i tyle.

Pomysł jest w sumie dobry. Przedstawienie graficzne jest. "Kiepskiej jakości", ale jest. I w sumie nie aż tak kiepskiej.
Na razie się wstrzymam od głosu, bo być może ktoś da taki argument, który jednak mnie przekona.
 

DeletedUser1724

Guest
Witam! Chciałbym zaprezentować swój pomysł, który polegał by na tym, że można by było wysyłać surowce swoim kolegą z gidlii pomijając handel, taki upominek ;), albo wysyłając komuś łapówkę (do różnych celi :)) W "spis treściach" nie doszukałem się tego pomysłu

Skoro ktoś szuka pomysłu w dziedzinie "Komunikacja" to nic dziwnego, że nie mogłeś znaleźć bo jednak z komunikacją mało ma to wspólnego tym bardziej jak mamy prefiks z nazwą "Rynek". Spójrz jeszcze raz na spis i kategorię "Rynek". Kto szuka ten na pewno znajdzie :) A głos oczywiście na "NIE"
 

DeletedUser

Guest
Ja za to jestem bardziej skłonny oddać głos na tak. Dlaczego?

1. Można wspomóc kogoś początkującego z gildii
2. Ułatwienie wymiany między konkretnymi graczami - umowa, że teraz wyślę te 20 szt. kamienia, a on mi później 20 szt. drewna, bo wchodzimy o różnych porach
3. Można rozruszać gildię, dzięki konkursom/rywalizacjom - teraz najwyżej można wymienić co wygrany by sobie zażyczył, a tak nagroda konkretna jest


Pozwolisz na kontrargumentację
1. Jak to może ułatwić grę? Wysyłanie komuś surowców ułatwia grę? Dostawanie ich owszem, ale wątpię, żeby nagle wszyscy się skrzyknęli i "wysyłajcie do XXX surowców, bo mu brakuje"
2. Handel traci na znaczeniu? Być może, ale nie w takim stopniu, żeby uznać to za dużą wadę. Oferty wystawione są dla wszystkich, a nie tylko dla tych bliższych, z którymi może nastąpić ewentualna wymiana przez wysyłanie
3. Zacznie się żebranie? Moim zdaniem ten argument jest tym najsłabszym. W gildii wystarczy pozbyć się natręta i tyle. A jak dalej będzie żebrał, to do supportu o nękanie. Poza tym, chyba ma być wprowadzona możliwość blokowania graczy
4. "Nie będzie służyło do tego, do czego chciałbyś, aby służyło" - tu nie będzie kontrargumentu, bo wypowiedź nie jest jasna. Więc pytanie, do czego Twoim zdaniem to posłuży? Do przemytu lizaków?
5. Łapówki? Nie wiem, czy znajdą jakieś zastosowanie, ale być może. Lecz można zamiast tego wykorzystać to do innej sytuacji. Znanego przypadku grabienia przez silniejszych. Ci słabsi się umawiają z tym silniejszym, że płacą np. 5 szt. każdego towaru, który produkują, żeby ich nie napadał.
A jak ktoś i tak napadnie? To nic nie poradzę na to, że niektórzy są nieuczciwi. Wtedy nie płaci się i tyle.

Pomysł jest w sumie dobry. Przedstawienie graficzne jest. "Kiepskiej jakości", ale jest. I w sumie nie aż tak kiepskiej.
Na razie się wstrzymam od głosu, bo być może ktoś da taki argument, który jednak mnie przekona.
Zgadzam się:) Oddaje głos na ''TAK''.
 

DeletedUser

Guest
Ja za to jestem bardziej skłonny oddać głos na tak. Dlaczego?

1. Można wspomóc kogoś początkującego z gildii
2. Ułatwienie wymiany między konkretnymi graczami - umowa, że teraz wyślę te 20 szt. kamienia, a on mi później 20 szt. drewna, bo wchodzimy o różnych porach
3. Można rozruszać gildię, dzięki konkursom/rywalizacjom - teraz najwyżej można wymienić co wygrany by sobie zażyczył, a tak nagroda konkretna jest
Trudno się z tobą nie zgodzić. Pod tym względem pomysł jest jak najbardziej przydatny.

Pozwolisz na kontrargumentację
1. Jak to może ułatwić grę? Wysyłanie komuś surowców ułatwia grę? Dostawanie ich owszem, ale wątpię, żeby nagle wszyscy się skrzyknęli i "wysyłajcie do XXX surowców, bo mu brakuje"
Umożliwi to multikonta. Kilka kont gra na jedno.
2. Handel traci na znaczeniu? Być może, ale nie w takim stopniu, żeby uznać to za dużą wadę. Oferty wystawione są dla wszystkich, a nie tylko dla tych bliższych, z którymi może nastąpić ewentualna wymiana przez wysyłanie
Tutaj może trochę przesadziłem.
3. Zacznie się żebranie? Moim zdaniem ten argument jest tym najsłabszym. W gildii wystarczy pozbyć się natręta i tyle. A jak dalej będzie żebrał, to do supportu o nękanie. Poza tym, chyba ma być wprowadzona możliwość blokowania graczy
Tego się nie uniknie. Teraz może to nie jest nagminne, ale wraz z popularyzacją gry liczba takich osób będzie odpowiednio szybko wzrastała. Ponadto dzisiaj bez tej opcji nie ma jak wysyłać czegoś za darmo. Grałem niedawno w jedną grę i tam były sytuacje typu: "Jesteś silniejszy to na pewno masz tego dużo, a nie potrzebujesz".
4. "Nie będzie służyło do tego, do czego chciałbyś, aby służyło" - tu nie będzie kontrargumentu, bo wypowiedź nie jest jasna. Więc pytanie, do czego Twoim zdaniem to posłuży? Do przemytu lizaków?
Tutaj muszę się podeprzeć przykładem z innej gry, w którą grałem kilka lat temu. Był pewien serwer, na którym można było kupować sprzęt za pewne punkty, wysyłając ofertę bezpośrednio do gracza. Jak się szybko okazało, nastąpiła lawinowo gra pod jedno konto, oszustwa (kupowanie za bezcen). Bardzo szybko twórcy gry musieli wprowadzić regulamin ustalający minimalne ceny towaru oraz kontrolę rynku.
5. Łapówki? Nie wiem, czy znajdą jakieś zastosowanie, ale być może. Lecz można zamiast tego wykorzystać to do innej sytuacji. Znanego przypadku grabienia przez silniejszych. Ci słabsi się umawiają z tym silniejszym, że płacą np. 5 szt. każdego towaru, który produkują, żeby ich nie napadał.
Opierając się na moim przykładzie: atakując kogoś jest duża szansa, że zgrabię mu więcej surowców niż byłby w stanie mi dać. Wtedy najzwyczajniej w świecie nie opłaca mi się od takiej osoby brać haraczu. Oczywiście nie zawsze uda mi się taką osobę ograbić. W tym przypadku ta funkcja mi by się nie przydała, ale może niektórym...
A jak ktoś i tak napadnie? To nic nie poradzę na to, że niektórzy są nieuczciwi. Wtedy nie płaci się i tyle.
Wtedy z kolei zacznie się płacz i zgrzytanie zębów. Pisanie do supportu, że ktoś coś wyłudził, oszukał, miał nie okradać a okradł, miał coś wysłać w zamian, a nie wysłał.

Podsumowując:
Dobre strony:
- haracz
- wymiana towaru w różnych terminach
- konkursy w gildiach
- wspomaganie kogoś w rozwoju
Teraz minusy:
- multikonta
- wyłudzanie (ktoś miał coś wysłać, a nie wysłał)
- oszustwa (nie miał grabić, a grabił)
- żebranie ludzi w sąsiedztwie (lub gildii)

O ile jeszcze mogę przeboleć wysyłanie towarów, to już na pewno nie monet i zaopatrzenia.
 

DeletedUser2557

Guest
Jak dla mnie to wygląda tak - pomysłów tego typu jest od... i więcej, na niektórych dosyć zażarte dyskusje (niektórzy wiedzą jak bardzo:D:D).
Pomysł jednak powinien być bardziej rozbudowany. Łapówki? Czemu nie, ale to nie powinno być, że umawia się na wymianę, dostaje i może zaatakować. Przykładowo tego typu wymiana jak ingerencja na czyimś koncie - jednak na 24 godziny (dla obu graczy). Dodatkowo ograniczenie w przesyłaniu (przykładowo max 20 sztuk i tylko dwa towary).

Jako taki pomysł by na pewno urozmaicił grę (chociażby ktoś wspomniał konkursy z nagrodami w gildii), jednak dodać to ot tak sobie żeby było wydaje się bezcelowe. Pozdrawiam
 

DeletedUser4744

Guest
Faktycznie można by dać limit ale lepiej żeby zamiast 24h np. 36h a limit surowców zmniejszyć do 15, a jeżeli chodzi o monety i zapatrzenie to góra to 150-200
 
Do góry