Wymagania gry zamulanie kompa

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2337
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser2337

Guest
Witam ,jakie ma wymagania ta gra jeśli idzie o sprzęt i neta ?
Ja mam zamułke czasami taką że nie daje się nic zrobić bez reseta plugin-container.exe
(reseta przeglądarki) przeglądarka zajmuje mi połowę procka a ten badziew drugą werrrrrr ;],muszę przyznać że odejmuje mi ochotę do gry bo męczące to zamulanie coraz bardziej ;],żeby zmotywować swoich z gangu tak z 10 osób to trzeba mi ponad pół godziny tak najbidniej ;]

JTEkZ.jpg

firefox miał teraz użycie procka większe bo otwierałem kilka stron naraz ale normalnie nie przekracza 100 lub 100 z groszem

Jaki sprzęt trzeba żeby grać w miarę bez zamulania i jaki necik ?
sprzęt mam raczej zabytkowy net też raczej cieki ;]a na zmianę się nie zanosi bo kryzys,bieda i bezrobocie :mad:
net 1mb

SG1ep.jpg
 

DeletedUser

Guest
Ja gram w samochodzie na netbooku z gorszymi parametrami :D
 

DeletedUser8

Guest
O ile wiem, nie ma nigdzie oficjalnych minimalnych wymagań sprzętowych, ponieważ FoE jest na etapie bety mocno przebudowywane.
Trudno też porównywać w tej chwili użycie RAMu, ponieważ gramy na różnych rozdzielczościach, a gra dostosowuje grafikę do możliwości naszego sprzętu (a przynajmniej tak w teorii ma działać optymalizacja, póki co jak wiadomo różnie to wychodzi). Ogólnie 512mb to jednak mało, nie tylko dla gry, co w ogóle dla większości nowych programów. Odpalasz system, przeglądarkę i już połowy nie ma.

Była ładna ankieta robiona z 2 miesiące temu, więc zacytuję:
Respondenci oświadczyli, że głównym sprzętem do gry w FoE to komputer stacjonarny (57%) oraz laptop/notebook (42%). Bardzo niewielu (tylko 1%) gra na innych urządzeniach. W swoich komputerach mają oni zainstalowane takie systemu operacyjne jak Windows 7 (49%), Windows XP (35%), Windows Vista (11%). Z pozostałych systemów operacyjnych (4,1%) królują Windows 8 (0,9%) i tuż za nim systemy Linux'owe (0,7%). Najwięcej jest komputerów z pamięcią RAM powyżej 3 GB (44%) a najmniej tych z 1 GB (7,5%).

Następnie pytaliśmy o łącze internetowe, jednak tu należy podawane informacje brać z przymrużeniem oka, ponieważ z komentarzy wynika (kilka z nich poniżej), że wielu respondentów za bardzo nie wiedziało jak zaklasyfikować swoje łącze. Nie mniej jednak najwięcej z Was korzysta z linii telefonicznych (34%) oraz telewizji kablowej (23%), następne miejsca należą do sieci radiowych (16,6%) oraz komórkowych (11,6%). Inne podawane możliwości połączenia to ponad 11% - i to właśnie informacja, która powoduje podejście z przymrużeniem oka do tego punktu ankiety. Mam jednak nadzieję, że na następny punkt każdy wiedział jak odpowiedzieć, więc aż 47% z Was ma łącze szybsze niż 5 Mb/s a tylko 14% mniej niż 1 Mb/s.
 

DeletedUser314

Guest
Gra jest wymagająca, patrząc na przeglądarkowe.
Ale w końcu to gra flashowa, a flash jest bardzo słabo zoptymalizowany.
Większość nowych gier, podobnej klasy ma takie same wymagania.
na nowym przeciętnym komputerze nie powinno być, raczej żadnych problemów.

Celeron 2ghz? Telefony mają szybsze procki dzisiaj, sumując rdzenie. (tak wiem mniej złożona architektura itp)
A ten procesor ma 10,5 lat, jednocześnie będąc wtedy jedna z najtańszych opcji.

Żeby Ci lepiej to zobrazować:
Mam w mojej małej kolekcji Pentiuma 1 (92r.), młodszego o równe 10 lat od Twojego Celerona, taktowanego 90mhz.
Z tego porównania wychodzi, że w ciągu 10 lat procki przyspieszyły ponad 22 krotnie.

Łącza internetowa to takie gry prawie nie zużywają.
 

DeletedUser

Guest
Z ciekawości odpaliłem starego kompa i gra dość ładnie chodzi, system podobny jak u Ciebie procek 2,6Ghz ale ramu mam 2600MB.
Na Chrome gra zajmuje 850MB razem z systemem a na FF 750MB więc jedynym wyjściem Ciebie będzie dokupienie ramu za parę zł i powinno wszystko lepiej pracować nie tylko gra.
 

DeletedUser314

Guest
Możesz taż wyłączać wszystko, wszystkie nie potrzebne procesy na czas gry, typu gg, avast, nawet explorera. Z tego co pamiętam można tak zmniejszyć XP że będzie zajmował jakoś 70-90mega ramu. To może nieco pomóc.

Tak dodatkowo też tyrasz dysk twardy, bo komputer korzysta z niego jako ramu.
 
Do góry