Wyłączenie GvG, nowe Najazdy Gildyjne - komentarze

BaNdito

Szlachcic zagrodowy
Dokładnie jak kolega napisał. Przemysł Grzechu temat, czy aby na pewno chcesz się bawić w wypominki i rozliczanie starych grzechów publicznie na forum ? Czy mamy pisać np. o wprowadzonych w ramach danej gildii ułatwieniach, ingerujących w mechanikę gry i co ważne niedostępnych dla innych gildii ? Przez co naruszających zasady gry ...
Wybór pozostawiam Tobie , ja się nie wychylam. Więc nie prowokuj
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Nie napisałem nic o rankingu ;) chyba ,że myślisz ,że zamrożony ranking zrekompensuje utracony potencjał i towary ?
" Dodatkowo uważam ,że powinna być jakaś rekompensata dla gildii ,które posiadają sektory na gvg , bądź co bądź usuwając gvg ,gildie stracą sporo potencjału przez waszą zmianę."


Więc Ci odpisałem, że przygotowują nowy ranking.
 

Auraya

Hrabia
Ktoś tu wspomniał o finansach? Proszę bardzo:
Pierwszy kwartał 2023
Drugi kwartał 2023
Fajnie się to łączy z tym, co widzimy w grze - ze zmianami ;)
wina kapitalizmu, zawsze musi być wzrost. w pandemii był spodziewany, tak samo jak spadki po niej... ale ujemny wynik źle wygląda

Więc Ci odpisałem, że przygotowują nowy ranking
ale nie o ranking chodzi tylko o to że strata sektorów to strata potencjału potrzebnego gildiom lvl<100
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
wina kapitalizmu, zawsze musi być wzrost. w pandemii był spodziewany, tak samo jak spadki po niej... ale ujemny wynik źle wygląda
Z tekstu wynika jedno: nie jest dobrze, ale lepiej niż było. Jak można przeczytać, to MTG (właściciel IG) ciśnie studio IG do zmian w FoE, które wcale nie są podyktowane, jak się wielu wydaje chęcią poprawy gry, ale zwiększeniem zysków. Niby nic dziwnego, ale to my odczuwamy na własnej skórze i to raczej rózgi niż głaskanie. No ale skoro prezes MTG sam wspomina, że monetyzacja graczy idzie w dobrą stronę, to ...
I żeby nie było. MTG może i zrobić grę abonamentową, tylko żeby miało to ręce i nogi ;-)
 

S ł a w e k

Szlachcic zagrodowy
Jeśli Inno zamierza wyłączyć GvG to ranking nie powinien być zamrożony w ostatnim dniu , a raczej zarchiwizowany za całokształt dokonań na przestrzeni trwania tej rozgrywki . Kto wiódł prym przez te wszystkie lata widać w ilości dni na czele stawki. Według tego klucza można przecież opracować unikalne budynki z porządnymi bonusami np dla 10 najlepszych gildii, które mogłyby dawać korzyści wszystkim graczom tych najlepszych historycznie gildii w przyszłości już bez tej funkcji .
Jednak to raczej płonne nadzieje że Inno potrafi czegoś nie schrzanić czego żywym przykładem jest obowiązujący ranking GPC , nie oddający w żaden sposób siły poszczególnych gildii.
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
ale nie o ranking chodzi tylko o to że strata sektorów to strata potencjału potrzebnego gildiom lvl<100
a, nigdy nie patrzyłem na lvl gildii jako coś sensownego i wymiernego (a dopiero miesiąc temu wbiliśmy 100 lvl) więc dlatego nie wziąlem tego pod uwagę xd

wiec jak o to chodzi, to tylko gildie z top dostają sensowne ilości, Będąc nawet w top 10-15 dostaje sie ledwie 30-40k około (do tego co pokazuje na gvg doliczany jest potencjał dostawany z WG) wiec nie wiem czy to az tyle tym gildiom zmieni, a wiekszosc co gra gvg jest powyzej 90 od daawna na 100%
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
nie ma nic bardziej wymiernego niż liczba xd nie twoje spojrzenie wszak się liczy, a stan faktyczny
no spoko, jak mowie, nie pomyslalem o tym bo nigdy na to nie patrzyłem - ale faktycznie teoretycznie jakis problem jest, ale moim zdaniem marginalny ;D

mysle ze z rajdów bedzie potencjał (tak jak z gpc) wiec sie wyrówna
 

Zoltar64

Szlachcic
Jeśli Inno zamierza wyłączyć GvG to ranking nie powinien być zamrożony w ostatnim dniu , a raczej zarchiwizowany za całokształt dokonań na przestrzeni trwania tej rozgrywki . Kto wiódł prym przez te wszystkie lata widać w ilości dni na czele stawki. Według tego klucza można przecież opracować unikalne budynki z porządnymi bonusami np dla 10 najlepszych , które mogłyby dawać korzyści wszystkim graczom tych najlepszych historycznie gildii w przyszłości już bez tej funkcji .
Jednak to raczej płonne nadzieje że Inno potrafi czegoś nie schrzanić czego żywym przykładem jest obowiązujący ranking GPC , nie oddając w żaden sposób siły poszczególnych gildii,
A ile odjąć Gildii za boty?
 

qmarkus

Szlachcic zagrodowy
Nasza gildia po tych zapowiedziach kończy w zasadzie grę. Dziękuję Foe za 8 lat . Pozdrawiam Wszystkich z serwa G.
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
czy w związku z usunięciem gvg są planowane odświeżenia pereł architektury?
Czy perły (Obserwatorium, Zamek z Deal), które dają bonus do zasobów wsparcia będą miały jakiś inny bonus po wyłączeniu GVG?
...
Zacytuje z bety:
...wszystkie funkcje wpływające na GvG zostaną odpowiednio dostosowane lub usunięte, ale nie możemy powiedzieć dokładnie, jak to się stanie...



Dlaczego tylko?
Na to wskazuje kierunek rozwoju MTG (IG). Jeśli okaże się, że "wersja przeglądarkowa" jest tylko balastem, to się jej pozbędą. Oczywiście są to tylko moje spekulacje, choć jeśli przeczytamy wypowiedzi prezesa MTG... ;)
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Zacytuje z bety:





Na to wskazuje kierunek rozwoju MTG (IG). Jeśli okaże się, że "wersja przeglądarkowa" jest tylko balastem, to się jej pozbędą. Oczywiście są to tylko moje spekulacje, choć jeśli przeczytamy wypowiedzi prezesa MTG... ;)
na pewno nie zrezygnują z wersji przegladarkowej. Każda gra inno games jest tu i tu dostępna i każda gra zaczynała na przeglądarce i z czasem przechodziła na wersje mobilne (kwestia rozwoju technologii) więc nie spodziewam się by kiedykolwiek FOE nie było dostępne na przeglądarce.

niesamowitym balastem jest utrzymywanie trybu w który gra około 1-2% graczy, z kodem jak spaghetti (nie ulepszany od wejścia arktycznej przyszłości) z uwagi na plotki - że stracili dostęp do niego (sic xD) wiec ruch całkowicie zrozumiały. Nie generuje zysku tylko koszty. o 20:00 serwery są tak obciążone ze na gpc też się to da odczuć - zwłaszcza 1 dnia gdy akurat o 20:00 jest trzecia fala walk na mapie GPC i rozpoczęcie walk na gvg.
 

Auraya

Hrabia
na pewno nie zrezygnują z wersji przegladarkowej. Każda gra inno games jest tu i tu dostępna i każda gra zaczynała na przeglądarce i z czasem przechodziła na wersje mobilne (kwestia rozwoju technologii) więc nie spodziewam się by kiedykolwiek FOE nie było dostępne na przeglądarce.

niesamowitym balastem jest utrzymywanie trybu w który gra około 1-2% graczy, z kodem jak spaghetti (nie ulepszany od wejścia arktycznej przyszłości) z uwagi na plotki - że stracili dostęp do niego (sic xD) wiec ruch całkowicie zrozumiały. Nie generuje zysku tylko koszty. o 20:00 serwery są tak obciążone ze na gpc też się to da odczuć - zwłaszcza 1 dnia gdy akurat o 20:00 jest trzecia fala walk na mapie GPC i rozpoczęcie walk na gvg.
rise of cultures chyba na początku było tylko mobilne. i to pewnie bedzie kierunek rozwoju tak czy inaczej bo adblock jest tam mniej popularny

programiści mieli widoczne problemy przy przechodzeniu z flasha na html, a problemy z gvg są jeszcze głębiej zakorzenione - dla przykładu polecam podczas przeliczenia godz 20. zrobić zbiory z miasta z czymś co daje potencjał i zobaczyć jaki komunikat wyskakuje...

jeśli wyłączenie gvg spowoduje odpływ "starszych" graczy to podejrzewam, że wątki perłowe i handlowe też będą wymierać. rozpocznie się stagnacja rozwoju pereł co zniechęci kolejnych graczy.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
jeśli wyłączenie gvg spowoduje odpływ "starszych" graczy to podejrzewam, że wątki perłowe i handlowe też będą wymierać. rozpocznie się stagnacja rozwoju pereł co zniechęci kolejnych graczy.
Oh nie przesadzajcie z tym naprawdę
Odejdzie ile tych graczy, 20 w skali serwera?

Po zmianach gpc wielu graczy co grali gvg tylko a na gpc narzekali, zaczeli robic rekordy na gpc i mówią, że im się nawet podoba... Jedyne czego będzie im brakować to spotkań na głosowym, ale to można robić stałe spotkania cykliczne gildyjne bez powodu....

Czemu mają wątki jakieś umierać. Tak jakby gracze tylko gvg to była podpora całego ekosystemu FOE. Aktualnie wątki handlowe i perłowe są dominowane przez nawalańców gpc, a nie wyjadaczy gvg.... Gracze gvg to sie logują od 19:30 do 20;30 i tyle ich widać w FOE.

Zresztą od rozwoju pereł są gildie, a nie zewnętrzne wątki więc może gildie by się ciut lepiej zorganizowały i ludzie zaczeliby sie łaczyć w aktywniejsze grupki xd
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
@Auraya
Moim zdaniem, usunięcie "wersji orzegladarkowej" nie będzie spowodowane technicznymi problemami. Tu raczej (jeśli już) zdecyduje model biznesowy. IG jest na celowniku MTG i co nie dziwi, jest analizowane dogłębnie. Jeśli więc, a przypominam, że efekty widzieliśmy w postaci zwolnień pracowników w IG na początku roku, prezes zadecyduje, to nie ma zlituj. Ja osobiście mam nadzieję, że to nie nastąpi (sam spędzam 1/5 czasu na przegladarce). Jednak nie są to tylko moje spekulacje ;-)
P.S.
Swoją drogą, ciekawe jak wygląda to procentowo? Tzn ile jest graczy mobile, a ile webowskich?
 
Ostatnia edycja:
na pewno nie zrezygnują z wersji przegladarkowej. Każda gra inno games jest tu i tu dostępna i każda gra zaczynała na przeglądarce i z czasem przechodziła na wersje mobilne (kwestia rozwoju technologii) więc nie spodziewam się by kiedykolwiek FOE nie było dostępne na przeglądarce.

niesamowitym balastem jest utrzymywanie trybu w który gra około 1-2% graczy, z kodem jak spaghetti (nie ulepszany od wejścia arktycznej przyszłości) z uwagi na plotki - że stracili dostęp do niego (sic xD) wiec ruch całkowicie zrozumiały. Nie generuje zysku tylko koszty. o 20:00 serwery są tak obciążone ze na gpc też się to da odczuć - zwłaszcza 1 dnia gdy akurat o 20:00 jest trzecia fala walk na mapie GPC i rozpoczęcie walk na gvg.
Dziwi mnie to, że pomimo, iż gra jest bardziej „płatna" niż kiedyś była, bo są skrzynie, które wystarczy, że kupisz i nie musisz się martwić o event, tylko robić go na prawie starych zasadach - to mówicie, że firma traci pieniądze. Nie jestem w stanie tego zrozumieć, ale to odnieśliście do całej firmy, a nie tylko FoE, więc to nie jest aż takie wymierne, bo równie dobrze w FoE mógł być wzrost. Z tego co wiem, kiedyś sprawdzałem, że Inno zarabiali najwięcej spośród wszystkich producentów gier na przeglądarkę, ale to już jakiś czas temu.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Dziwi mnie to, że pomimo, iż gra jest bardziej „płatna" niż kiedyś była, bo są skrzynie, które wystarczy, że kupisz i nie musisz się martwić o event, tylko robić go na prawie starych zasadach - to mówicie, że firma traci pieniądze. Nie jestem w stanie tego zrozumieć, ale to odnieśliście do całej firmy, a nie tylko FoE, więc to nie jest aż takie wymierne, bo równie dobrze w FoE mógł być wzrost. Z tego co wiem, kiedyś sprawdzałem, że Inno zarabiali najwięcej spośród wszystkich producentów gier na przeglądarkę, ale to już jakiś czas temu.
wzrost kosztów, a spadek dochodów (przed zmianą eventów)
przez zmiane eventów IG odnotowuje wzrost kwartałdo kwartału- co jest w tamtym artykule.

akurat paradoks polega na tym ze wcale złota skrzynia az tyle nie zmienia bo ostatnio dają tam inne (mocne bez dwóch zdań) itemy, a nie ulepszajki eventówek własnie (nie w takiej ilosci jak na początku debiutu skrzynek)
 

Auraya

Hrabia
Czemu mają wątki jakieś umierać. Tak jakby gracze tylko gvg to była podpora całego ekosystemu FOE. Aktualnie wątki handlowe i perłowe są dominowane przez nawalańców gpc, a nie wyjadaczy gvg.... Gracze gvg to sie logują od 19:30 do 20;30 i tyle ich widać w FOE.
nie wiem czy to charakterystyczne dla pory dnia samej w sobie czy wlasnie gvg, ale aktywność na wątkach przypada właśnie na ciut przed i kawałek po 20. czas pokaże i wtedy ocenimy
Dziwi mnie to, że pomimo, iż gra jest bardziej „płatna" niż kiedyś była, bo są skrzynie, które wystarczy, że kupisz i nie musisz się martwić o event, tylko robić go na prawie starych zasadach - to mówicie, że firma traci pieniądze. Nie jestem w stanie tego zrozumieć, ale to odnieśliście do całej firmy, a nie tylko FoE, więc to nie jest aż takie wymierne, bo równie dobrze w FoE mógł być wzrost. Z tego co wiem, kiedyś sprawdzałem, że Inno zarabiali najwięcej spośród wszystkich producentów gier na przeglądarkę, ale to już jakiś czas temu.
gdzieś tam w artykule winili politykę apple'a, widocznie dużo danych było sprzedawanych reklamodawcom i tu się proceder ukrócił
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
nie wiem czy to charakterystyczne dla pory dnia samej w sobie czy wlasnie gvg, ale aktywność na wątkach przypada właśnie na ciut przed i kawałek po 20. czas pokaże i wtedy ocenimy
przypadek na jakiejś małej próbie graczy, w dniach bez gpc moze tak, ale ogólnie tak od 16 do 24 wszyscy śmiga w zawrotnym tempie. W ciągu dnia gorzej.
 

S ł a w e k

Szlachcic zagrodowy
GvG to klasyka tej gry jak klasyką rocka jest blues , mam daleko w słoneczku to że się to firmie nie składa w rachunkach, bo innego wytłumaczenia nie ma. Wszyscy kiwają głowami że przeżytek, że trudności, że się nie da, że kłopoty z programowaniem itp. Prawda jest taka że parę lat temu zasypali rozwój tego kawałka gry na rzecz podobno lekarstwa na wszystko jakim będzie GPC , a co za tym idzie mają głęboko w poważaniu nieczyste zagrywki GvG (boty). Podobnie i zgłoszenia mają w poważaniu w tym aspekcie, pisząc słodkie pierdy zwane odpowiedziami przez Bogu ducha winnych supporterów, czyli gości którzy za free muszą przed nami świecić gałami i brać na garba za to wszystko co inni wprowadzą w ramach aktualizacji w Inno i zgarną za to kasę. Myślicie że oni analizują to jak pomóc i ulepszyć rozgrywkę GvG ? Myślicie że ich aktualizacje idą w kierunku zadowolenia graczy ???? Nie , oni analizują głównie to na czym zgarniają najwięcej sianka i w tym kierunku pchają rozwój gry , a Wy drodzy gracze jak stado baranów jesteście zaganiani przez Inno do odpowiedniego rogu, w którym stoją postrzygacze owiec i baranów no i strzygą bez wyjątku przy skórze . Może to okrutne ale niestety niewiele zależy od nas, a co sobie tu popiszecie tyle Waszej zółci sie wyleje, ale nic nie zmieni. chyba że dla lepszego samopoczucia komuś to potrzebne tak jak mi :)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
GvG to klasyka tej gry jak klasyką rocka jest blues
To prawda. Jest to element gry, który zawsze najbardziej integrował ekipy. Jeśli ta gra zasługiwała na określenie "zespołowej", to właśnie dzięki GvG. WG to raczej test solidarności grupy, a o GPC w ogóle nie ma co mówić (przynajmniej w słusznie minionej wersji). Dla sporej ilości graczy nie do przeskoczenia były 2 warunki, które musiały być spełnione jednocześnie: godz. 20:00 i PC. Jeśli mi szkoda GvG, to tylko ze względu na wspomnienia.

Myślicie że ich aktualizacje idą w kierunku zadowolenia graczy ???? Nie , oni analizują głównie to na czym zgarniają najwięcej sianka i w tym kierunku pchają rozwój gry , a Wy drodzy gracze jak stado baranów jesteście zaganiani przez Inno do odpowiedniego rogu, w którym stoją postrzygacze owiec i baranów no i strzygą bez wyjątku przy skórze .
Tu, przyznam się szczerze, nie rozumiem... Najwięcej sianka zbiera się od niezadowolonych graczy?
Ktoś zna inny powód wydania gry komercyjnej?
Nie płaciliście nigdy za rozrywkę? Nie kupiliście książki, płyty, biletu do kina, koncert, mecz?
Przez 9 lat bawiłam się za free. Teraz bawię się za niewielką opłatą. Jeśli przestanę się dobrze bawić, to zmienię miejsce. To, ilu graczy będzie zadowolonych z gry, to naprawdę nie moje zmartwienie. O odpowiednią ilość zadowolonych powinno dbać IG. Jeśli popełnią błąd w założeniach, to ich produkt zejdzie z rynku. Dlaczego komuś z nas ma to spędzać sen z powiek?
 
Prawda jest taka, ale niewielu ją przyjmuje, że głosuje się portfelem i aktywnością. Nic się nie zmieni, jak jedno piszecie tutaj, a i tak dajecie się robic w bambuko. Nie kupować, nie uczestniczyć w czymś co się nie podoba na siłe, tylko dlatego że ktos tak napisał na forum. Więcej działania mniej narzekania
 

..TymeK..

Szlachcic zagrodowy
Jakim końcu gry o czym Wy piszecie. Koniec będzie z bociarstwem, koniec z multi kontami (znam jedną gildię "szczycącą" walką na GVG a gdzie 2 osoby posiadają kilkanaście multi kont i chyba z 6 multi gildii).
nie potrafiono sobie poradzić z różnej maści kilkaczami, multi nieśmiertelne. To wreszcie nadejdzie zmiana która zmiecie to wszystko do kosza. Czekałem na od kilku miesięcy, mając tylko nadzieję że nie spartolą na maxa gildyjnych rajdów Pewnie będzie to kolejny skok na kasę ale trudno nie wszystko trzeba kupić. Za to będzie wreszcie uczciwie, nie ranking gildii ktora ma najlepsze programy lub która ma najwięcej multi żeby się zabezpieczyć tylko normalna gra.
Sam grając na GVG od x lat cieszę się że koniec będzie bagna, wyzwisk na czacie, nieskutecznych prób pisania do suppa ktory na wszystko ma jedną i tą samą odpowiedź.
Ja znam taką gildie gdzie jest dokładnie to samo co prawda na gvg jest więcej osób ale tam od botów i mulit kont, ludziom się w głowach przewraca.
Masa wyzwisk na globlu i nawet gróźb w realu. Te gvg zeszło na psy bo jeden gościu kupuje diamenty i może sobie grać bez karnie na botach. Może w końcu zmieni sie na lepsze :)
 
Do góry