[Eventy] Wykonanie elementu zadania za diaxy

za/przeciw

  • za

    Głosy: 2 15,4%
  • przeciw

    Głosy: 8 61,5%
  • janusz

    Głosy: 3 23,1%

  • W sumie głosujących
    13

koordi

Wójt
Jeżeli temat już był to pardon, nie znalazłem

Część graczy nie może przeskoczyć pewnych zadań w eventach, bo czegoś nie dopilnowali.
Nie zawsze druga opcja jest możliwa lub akceptowalna dla gracza, a mimo to chciałby wykonywać event dalej.

Przykład 1.
Zadanie z entuzjazmem - gracz nie ma tawerny lub nie ma możliwości zakupu entuzjazmu

Przykład 2.
Zadanie z sektorami - gracz poleciał za daleko w mapie i bez awansu w epokach nie ma szans na zdobycie sektora mapy


Pewnie by znalazło się sporo innych przykładów.

Tak, odpowiedzią jest zawsze "ta gra na tym polega, żeby dobrze poukładać sobie miasto"
True.

Osoby, które wolą nie wydawać diaxów i wykonywać zadania eventowe w 10sekund dalej sobie by tak radziły bez problemu.

Osoby, które nie mogą lub nie chcą wykonać danego zadania bo by ich to zmuszało do zbyt daleko idących zmian mogłyby "wykonać" dane zadanie za diaxy.
Mam miasto na każdym serwerze i najczęściej wiszę z realizacją eventu tylko dlatego, że nie mogę entuzjazmu walnąć, bo tawerna ma świeci pustkami :)

Niektórzy tu może będą chcieli podpiąć ideologię pay2win
Ja bym tu podpiął raczej pay4leń

Same rozwiązanie na pewno umożliwi wydawanie diaxów przez graczy, którzy zatrzymali się na pewnym etapie zadania i ni jak nie mogą je przeskoczyć.
Dla pozostałych zmiana nic nie znaczy.

Czy zmieni to balans gry? Moim zdaniem nie. Poukładani gracze i tak sobie poradzą. Niepoukładani zapłacą i nie zatrzymają się na 5 zadaniu eventu :)
Gracze początkujący też mogą trochę tych bonusowych diaxów wydać ;) Same plusy

Kto widzi minusy?
 

Szarogęś

Szlachcic
W pierwszej chwili powiedziałabym z entuzjazmem "tak", ale...
Moja przewidująca wyobraźnia już widzi, jak z wprowadzeniem opcji zakupu za diaxy, natychmiast znika ta resztka możliwości zamiany zadań z mapą czy entuzjazmem.
Z Inno trzeba ostrożnie, nie wiadomo, kto te podpowiedzi czyta :)))
 

koordi

Wójt
No pytanie zasadnicze, czy jak wszędzie zaczną pojawiać się opcje wykonania lub zmiany czegoś na coś innego, to czy nie będzie to wrażenie, że gra poszła pay2win :) dla mnie to chyba jedyny problem

Tak tylko wspomnę, że przecież w zadaniach dziennych można wymienić jakiś element zadania (1 raz za darmo, potem za diaxy).
 
1. Zaproś znajomych aktywnych będą cię odwiedzać to nazbierasz walutę
2. zrób wszystkie seki z mapy nie zaczynaj nowej nie będzie wołać tylko zaliczy zadanie
3.zmotywój budynki zadowolenie wzrośnie
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Zadanie z entuzjazmem - gracz nie ma tawerny lub nie ma możliwości zakupu entuzjazmu
to stawia dekoracje lub buduje drogi? w czym problem?

Zadanie z sektorami - gracz poleciał za daleko w mapie i bez awansu w epokach nie ma szans na zdobycie sektora mapy
akurat do tego alternatywa jest zawsze prosta. IG to przewidziało. Nawet tego typu zadania już się nie pojawiają w eventach. (w dziennych mogą się zdarzyć)
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Jeżeli temat już był to pardon, nie znalazłem

Część graczy nie może przeskoczyć pewnych zadań w eventach, bo czegoś nie dopilnowali.
Nie zawsze druga opcja jest możliwa lub akceptowalna dla gracza, a mimo to chciałby wykonywać event dalej.

Przykład 1.
Zadanie z entuzjazmem - gracz nie ma tawerny lub nie ma możliwości zakupu entuzjazmu

Przykład 2.
Zadanie z sektorami - gracz poleciał za daleko w mapie i bez awansu w epokach nie ma szans na zdobycie sektora mapy


Pewnie by znalazło się sporo innych przykładów.

Tak, odpowiedzią jest zawsze "ta gra na tym polega, żeby dobrze poukładać sobie miasto"
True.

Osoby, które wolą nie wydawać diaxów i wykonywać zadania eventowe w 10sekund dalej sobie by tak radziły bez problemu.

Osoby, które nie mogą lub nie chcą wykonać danego zadania bo by ich to zmuszało do zbyt daleko idących zmian mogłyby "wykonać" dane zadanie za diaxy.
Mam miasto na każdym serwerze i najczęściej wiszę z realizacją eventu tylko dlatego, że nie mogę entuzjazmu walnąć, bo tawerna ma świeci pustkami :)

Niektórzy tu może będą chcieli podpiąć ideologię pay2win
Ja bym tu podpiął raczej pay4leń

Same rozwiązanie na pewno umożliwi wydawanie diaxów przez graczy, którzy zatrzymali się na pewnym etapie zadania i ni jak nie mogą je przeskoczyć.
Dla pozostałych zmiana nic nie znaczy.

Czy zmieni to balans gry? Moim zdaniem nie. Poukładani gracze i tak sobie poradzą. Niepoukładani zapłacą i nie zatrzymają się na 5 zadaniu eventu :)
Gracze początkujący też mogą trochę tych bonusowych diaxów wydać ;) Same plusy

Kto widzi minusy?
Przed końcem pierwszego kwartału 2024 doczekasz się większych zmian, patrząc analogicznie na 2023, przy których "wykonanie elementu zadania za diaxy", będzie niczym.
 

Szarogęś

Szlachcic
to stawia dekoracje lub buduje drogi? w czym problem?


akurat do tego alternatywa jest zawsze prosta. IG to przewidziało. Nawet tego typu zadania już się nie pojawiają w eventach. (w dziennych mogą się zdarzyć)
Jeśli uważasz, że zadanie z kluczami do eventowych nie należy, to zapewne masz rację.. no, ale ja mało doświadczona jestem, to pewnie wszystko z tym eventem mi się kojarzy :)
 

koordi

Wójt
ludki, nie chodzi o to, że ja nie wiem jak podnieść sobie zadowolenie itp :)
czasem się nie da ;P na jednym z miast mam w plecy prawie 30k :) tego się nie da tak szybko nadrobić

ogólnie, wiemy, że jak przygotujesz dobrze miasto, to nie będziesz używał tego w ogóle

patrząc jak niektóre gildie, serwery borykają się z problemem motywacji itp. :)
 
akurat do tego alternatywa jest zawsze prosta. IG to przewidziało. Nawet tego typu zadania już się nie pojawiają w eventach. (w dziennych mogą się zdarzyć)
A jednak się pojawiają ale jest alternatywne zadanie.
Jak masz wszystkie sektory na "zielono" to i w dziennych się nie pojawią.

Zadanie 11:
  • Ami: „Zdobądź kilka (1–2) sektorów LUB Zakończ 24-godzinną produkcję kilka (2–13) razy w budynku produkcyjnym” i „Zbierz trochę (800–1 650 000) zapasów”
 
Wystawiłeś dużo ankiet nie chcesz zmieniać epok i próbujesz dopasować grę do siebie
Odnoszę takie wrażenie
ludki, nie chodzi o to, że ja nie wiem jak podnieść sobie zadowolenie itp :)
czasem się nie da ;P na jednym z miast mam w plecy prawie 30k :) tego się nie da tak szybko nadrobić

ogólnie, wiemy, że jak przygotujesz dobrze miasto, to nie będziesz używał tego w ogóle

patrząc jak niektóre gildie, serwery borykają się z problemem motywacji itp. :)
 

koordi

Wójt
A jednak się pojawiają ale jest alternatywne zadanie.
Jak masz wszystkie sektory na "zielono" to i w dziennych się nie pojawią.

Zadanie 11:
  • Ami: „Zdobądź kilka (1–2) sektorów LUB Zakończ 24-godzinną produkcję kilka (2–13) razy w budynku produkcyjnym” i „Zbierz trochę (800–1 650 000) zapasów”
Dlatego podałem też przykład, gdzie nie ma alternatywy.
Zachwyt jest bez alternatywy
Wystawiłeś dużo ankiet nie chcesz zmieniać epok i próbujesz dopasować grę do siebie
Odnoszę takie wrażenie

na 1 serwerze jestem w tytanie, w 3 na przyszłości, w pozostałych dążę do przyszłości ;)
zmiany, które sugeruję tyczą się często początków gry (gdzie dużo ludzi poklika kilka rzeczy i odchodzi od gry, bo ich nie wciągnęła) lub zmian rzeczy, które nie są już aktualne

w tym wypadku po prostu uważam, że w eventach są elementy niewykonalne na pewnym etapie gry i fajnie by było móc dalej uczestniczyć dalej kosztem diaxów
 

Dixaroc

Baron
Wprowadzenie takiej opcji to przejście na pay2win w moim odczuciu. Jak będzie to i tak nie skorzystam. Zadania eventowe są tak ułożone, że każdy powinien być w stanie je na spokojnie zrealizować.
 

koordi

Wójt
Wiesz, teoretycznie każda funkcjonalność, która daje Ci jakąkolwiek przewagę nad graczami bez diaxów określana jest pay2win
Tylko są takie, które mocno szarpią balans (np. przegięcia eventowe) a są takie, które kompletnie nie mają wpływu na balans.

To trochę jak te elementy automatyzacji motywacji. Wcześniej tego nie było, przewagę miały bociany. Wprowadzono system automatyzacji za reklamy - tracisz 30sek i robisz motywke wszystkim. Ale znowu wprowadzono opcję dla $$ czyli, że pozbycie się reklam. Tym samym zyskujesz X sekund z życia.

Czy to, że wykonasz pewną ograniczoną ilość działań w szybszym czasie jest pay2win?
Teoretycznie tak, praktycznie w tym wypadku nie. Nie mówimy o elementach, które za pomocą 1 kliknięcia pchają Cię mocno dalej w grze a o czymś, co trwa sekundy i ma ograniczenia dzienne (czy inne, ale ma). Także efekt jest taki, że jeden zapłaci i zrobi to szybciej (albo po prostu wygodniej), a drugi nie zapłaci i zrobi to ciut wolniej.

Pakowanie diaxów w różne funkcje niestety będzie zawsze sprawiało wrażenie spaceru w kierunku pay2win.
Z drugiej strony pamiętać trzeba, że jest to gra, która oferuje zdobywanie diaxów z normalnej rozgrywki, bez konieczności płacenia. To też jest istotna różnica.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Czy to, że wykonasz pewną ograniczoną ilość działań w szybszym czasie jest pay2win?
Teoretycznie tak, praktycznie w tym wypadku nie. Nie mówimy o elementach, które za pomocą 1 kliknięcia pchają Cię mocno dalej w grze a o czymś, co trwa sekundy i ma ograniczenia dzienne (czy inne, ale ma). Także efekt jest taki, że jeden zapłaci i zrobi to szybciej (albo po prostu wygodniej), a drugi nie zapłaci i zrobi to ciut wolniej.
to jest tzw. pay2fasterprogress <autorska nazwa> xD
nie uważam by foe dało się "wygrać"

ewentualnie pay or wait.
 

koordi

Wójt
Daj ss z miast bo jakoś zrobienie -30k zadowolenia nie pasuje mi do ogarniętego miasta
nigdzie nie powiedziałem, że jest ogarnięte ;P właśnie wręcz odwrotnie piszę :) że jeżeli ktoś tego nie ogarną pod kątem eventów to nigdy nie będzie ich realizował póki jakimś cudem nie nadrobi 30k lub nie rozbuduje tawerny. Rozbudowa tawerny trwa jednak dość długo i czasem to irytujące. Możesz pół roku stracić i nie znaleźć odpowiednich znajomych co będą siadać.
 

Marik

Książę
nigdzie nie powiedziałem, że jest ogarnięte ;P właśnie wręcz odwrotnie piszę :) że jeżeli ktoś tego nie ogarną pod kątem eventów to nigdy nie będzie ich realizował póki jakimś cudem nie nadrobi 30k lub nie rozbuduje tawerny. Rozbudowa tawerny trwa jednak dość długo i czasem to irytujące. Możesz pół roku stracić i nie znaleźć odpowiednich znajomych co będą siadać.
Wystarczy alcatraz, to takie minimum. No chyba że kompletnie nic się nie chce komuś robić, tylko po co w takim razie grać?
 

koordi

Wójt
ale co ma piernik do wiatraka :) nie rozpatrujmy jak bardzo miasto jest spaprane lub nie
nie ukrywam, że robię miasta na innych serwerach bardziej pod farmy :)

ale faktem jest, że część graczy nie ruszy po prostu w evencie dalej
a niektóre zadania aż chce się przejść szybciej - nie każdy ma przyśpieszajki na 24h produkcji ;)

wszystko można okraszać zdaniem typu "jakbyś miał dobrze przygotowane miasto to byś nie miał problemu"
nie o to chodzi :)

zawszę to będę podkreślał, że moje pomysły mają na celu nie tylko rozwój gry, ale też zwracam uwagę na to, jak firma może zarobić
dlatego wrzucanie pewnych elementów za diaxy moim zdaniem jest wskazane

zdecydowanie wolę płacić diaxy żeby coś przyśpieszyć
 
Jeśli ktoś nie może robić eventów to powinien dostosować do tego swoje miasto albo ich nie robić, jakkolwiek spaprane miasto zawsze da się naprawić
zajmuje to czas ale na tym polega ta gra na cierpliwości albo płacisz i jest szybciej tak czy tak trzeba dostosować miasto a nie narzekać
 
Do góry