[Perły Architektury] Wygląd pereł architektury

Czy jesteś za wizualnymi ulepszeniami pereł architektury co 10 poziomów?

  • Tak

    Głosy: 8 38,1%
  • Nie

    Głosy: 13 61,9%

  • W sumie głosujących
    21

Tajwaniec

Szlachcic zagrodowy
Witam, przychodzę z kolejnym pomysłem na urozmaicenie i rozwinięcie gry. Perły architektury są bardzo ważne w grze, jednak po pewnym czasie każdego dopada monotonia dopada przy rozwijaniu miasta. Ciekawym rozwiązaniem byłaby zmiana wizualna pereł architektury co np 10 poziomów. Wielu z nas z pewnością uprzyjemniłoby to rozgrywkę oraz najzwyczajniej w świecie oko by się cieszyło. Taka forma docenienia gracza za to że rozwija swoją perłę oraz zachęcenia do dalszego grania w Forge
 

Midi

Baronet
mnie pomysł się podoba - żeby go ruszyć musisz zrobić ankietę - bez tego za chwilę i tak pomysł do kosza,

Na marginesie - szkoda, że gra tak mocno skręciła w kierunku konieczności posiadania ataku bez wymogów posiadania budynków z danego rozdziału - jak przeglądam miasta topowych graczy to tylko szachownice, place zwycięzców, rotundy - a przecież niektóre budynki z epok są wizualnie ładne
 

kasia2389

Arcyksiążę
Ciekawym rozwiązaniem byłaby zmiana wizualna pereł architektury co np 10 poziomów.
Zrób takie projekty, prześlij do Inno, może umieszczą w grze.
Sadzisz, że księgowi zgodzą się na płacenie grafikom za pracę, która nic do gry nie wniesie i nie przyniesie żadnych dochodów?
 

Midi

Baronet
Tylko kurczę, przeważnie nieefektywne.

Gdyby w gra chociaż trochę wymagała posiadania budynków z epoki - to byłyby efektywne :)

Niestety jak pisałem wyżej - większość miast to pustynie zastawione perłami i budynkami z bonusem ataku a szkoda.

To powoduje, że zaczynający i mniejsi gracze mają trudniej - bo dla większości kupienie np. szachownicy u "złodzieja" za 150 - 200K monet to fikcja a dla gracza grającego kilka lat to pikuś :) no może... Pan Pikuś :)

Dlatego podtrzymuję moje zdanie, że gdyby gra wymuszała stawianie budynków z epoki gracza to przy ograniczonym miejscu nie byłoby obecnej dysproporcji, że jeden gracz posiada miasto zastawione wyłącznie budynkami dającymi bonus ataku a drugi nie jest wstanie kupić takowego u handlarza,
 

kasia2389

Arcyksiążę
Na marginesie - szkoda, że gra tak mocno skręciła w kierunku konieczności posiadania ataku
Gra nigdzie nie skręciła, zawsze taka była, to gra wojenna.

handlarz z przyjemnością przyjmie każdy zbędny budynek lub zawsze można sprzedać :) przecież ta gra opiera się o kalkulację zysków i strat
Nie można sprzedać budynku stojącego w mieście.

Moje pytanie jest proste, ale wytłumaczę, co ma zrobić gra w momencie awansu z budynkami niższej epoki stojącymi w mieście?
 
Ostatnia edycja:

Midi

Baronet
Nie można sprzedać budynku stojącego w mieście.

Jak napisano w innym poście gra opiera się o zasadę ograniczonego miejsca - dlatego gracz zmieniający epokę musiałby w sowich kalkulacjach przyjąć co warto zostawić a co nie, mając na uwadze, że nowa epoka będzie wymagała określonych budynków a co za tym idzie określonego miejsca.

jak masz na myśli Ratusz to się zgadzam :) a może jakiś inny wymienisz, którego nie można usunąć lub przenieść do Inwentarza i potem sprzedać?
 
Ostatnia edycja:

kasia2389

Arcyksiążę
jak masz na myśli Ratusz to się zgadzam :) a może jakiś inny wymienisz, którego nie można usunąć lub przenieść do Inwentarza i potem sprzedać?
Ratusz automatycznie promuje się do wyższej epoki.
Mam na myśli budynki stojące w mieście, nie można ich sprzedać u handlarza, a może można i o czymś nie wiem.
Chodzi mi o budynki stojące w mieście co zrobi z nimi gra. A nie gracz, gracz nic nie musi robić. Czy to nadal jest dla Ciebie niezrozumiałe?
 

Midi

Baronet
Ratusz automatycznie promuje się do wyższej epoki.
Mam na myśli budynki stojące w mieście, nie można ich sprzedać u handlarza, a może można i o czymś nie wiem.
Chodzi mi o budynki stojące w mieście co zrobi z nimi gra. A nie gracz, gracz nic nie musi robić. Czy to nadal jest dla Ciebie niezrozumiałe?

podaj chociaż 1 przykład budynku - bądź konkretny :)
 

kasia2389

Arcyksiążę
Konkretnie to jestem na ten przykład w żelazie i mam "dworek wiejski" a nawet kilka, i co się z nim stanie po przejściu do wyższej epoki. Bo już stawiać takiego nie będzie można.

A na marginesie, dlaczego niby mali gracze mają gorzej niż duzi? Czy gra jakoś rozróżnia czy gra chudzielec czy 600 funtowy amerykanin?

Ja cię kręcę, dyskutuję o jakiejś kosmicznej bzdurze. Zanim zaproponujesz następnym razem takie głupstwo, przemyśl może najpierw konsekwencje.
 

Midi

Baronet
Konkretnie to jestem na ten przykład w żelazie i mam "dworek wiejski" a nawet kilka, i co się z nim stanie po przejściu do wyższej epoki. Bo już stawiać takiego nie będzie można.

Ja cię kręcę, dyskutuję o jakiejś kosmicznej bzdurze. Zanim zaproponujesz następnym razem takie głupstwo, przemyśl może najpierw konsekwencje.


a czy ja w którymś miejscu napisałem, że nie można stawiać? Ty jako gracz decydujesz co stawiać a co nie, biorąc pod uwagę fakt, że w nowej epoce musisz mieć miejsce na określone budynki z danej epoki - gdzie widzisz sprzeczność? Chyba tylko w jednym - że z większości miast gdy gracz zdecydowałby się zmienić epokę musiałby usunąć jednak kilka budynków. Jak czytałeś moją wypowiedź od początku to dotyczyła ona miast zastawionych oprócz pereł wyłącznie: karuzelami, placami zwycięstwa, rotundami, pociągami, i wieloma innymi budynkami dającymi atak bez żadnych budynków z epoki no chyba, że są one niezbędne do pozyskania surowców specjanych to czasami wśród dziesiątków tych o których piszę pojawi się kilka
 

Midi

Baronet
cóż każdy czyta i rozumie po swojemu, w cytowanym fragmencie mojej wypowiedzi napisałem o obecnych dysproporcjach związanych z możliwością zakupu i posiadania budynku z bonusem ataku przez graczy z długim stażem vs. nowicjusze i co się z tym wiąże obecnym wyglądam miasta u graczy topowych - czyli perły i budynki z atakiem.
Gdyby gracz musiał wprowadzić budynki z danej epoki to niestety musiałby dokonać wyboru które perły stawia lub/i które budynki z głównym bonusem do ataku. Co doprowadziłoby do tego, że miasta miałby coś wspólnego z epoką w której jest gracz.

a wracając do pomysłu kolegi @Tajwaniec w jakiś dodatkowy sposób nagradzałby graczy budujących perły wyżej, co do pracy grafików myślę, że dodanie delikatnych różnic w perłach co 10 poziom nie stanowiłoby dla Nich większego problemu - Kolego zrób ankietę ja jestem na TAK :)
 
Ostatnia edycja:

Markiz.

Książę
Gracze "topowi", są nimi właśnie dlatego, że nie zaśmiecają miast takimi budynkami jakie Ty proponujesz. Jeśli chcesz być taki jak oni, to weź się do roboty, zamiast wymyślać jakieś bezsensowne zasady gry. A jeśli nie chcesz, to przestań narzekać "że więksi mają lepiej".
Każdy gracz buduje miasta tak, jak mu się podoba i lepiej żeby tak zostało.
PS
jak przeglądam miasta topowych graczy to tylko szachownice, place zwycięzców, rotundy - a przecież niektóre budynki z epok są wizualnie ładne
Mam propozycję - nie przeglądaj, bo pojęcia nie masz o tym, na co patrzysz.
Miasto ma dawać korzyści graczowi, a nie dostarczać wrażeń estetycznych.
 

Midi

Baronet
Gracze "topowi", są nimi właśnie dlatego, że nie zaśmiecają miast takimi budynkami jakie Ty proponujesz. Jeśli chcesz być taki jak oni, to weź się do roboty, zamiast wymyślać jakieś bezsensowne zasady gry. A jeśli nie chcesz, to przestań narzekać "że więksi mają lepiej".
Każdy gracz buduje miasta tak, jak mu się podoba i lepiej żeby tak zostało.
PS

Mam propozycję - nie przeglądaj, bo pojęcia nie masz o tym, na co patrzysz.
Miasto ma dawać korzyści graczowi, a nie dostarczać wrażeń estetycznych.

No proszę jaki znawca i "miszcz" gry się odezwał - gracze mają miasta zapchane budynkami wyłącznie z bonusem ataku tylko dlatego, że Twórcy gry tak zdecydowali a nie Oni - jak tego nie rozumiesz, to chyba Ty powinieneś zmienić grę.

Pomyśl, że teraz Twórcy uznają, że atak jest zły i wzmocnią obronę do tego poziomu, że nawet z 2000% ataku będziesz miał kłopot z walką w grze (mapa, GvG, GPCH, WG) oraz dodatkowo wzmocnią opcję negocjacji tak, że warto będzie inwestować w budynki produkcyjne - wtedy też powiesz, że to gracz decyduje co buduje?

P.S. dodam jeszcze, że niestety w innych swoich tytułach również IG stawia na walkę - szkoda, bo tak naprawdę od wielu lat mają super tytuł dla Tych wszystkich, którzy tak bardzo chcą walczyć w tym z innymi (PvP) a gra nazywa się Plemiona - tam każdy może się sprawdzić przeciwko innym graczom - więc po co w innych tytułach tak mocna dusić na atak?
 
Ostatnia edycja:

Markiz.

Książę
Oczywiście, nadal będę twierdził, że to gracz decyduje co ma w swoim mieście budować, oraz będę się upierać, żeby tak pozostało.
 

Midi

Baronet
Ja cię kręcę, dyskutuję o jakiejś kosmicznej bzdurze. Zanim zaproponujesz następnym razem takie głupstwo, przemyśl może najpierw konsekwencje.

Właśnie :) konsekwencje byłby super gdyby z miast musiało zniknąć część budynków/pereł, żeby powstało miejsce na budynki "wymagane z epoki" :) wreszcie gra stałaby się strategiczna :) w której z czegoś trzeba by było zrezygnować jeżeli chciałoby się zmienić epokę. Teraz jedyna słuszna droga to atak atak atak ...a i jeszcze... atak :)
 

Markiz.

Książę
Głupstwa pleciesz. W przeciwieństwie do Twojego pomysłu, obecnie nie ma żadnych nakazów co do rodzaju budynków stawianych w mieście.
Na szczęście Inno nie bierze pod uwagę tak idiotycznych "ulepszeń".
 

Persarum Rex

Zablokowany

kasia2389

Arcyksiążę
Nabijasz posty ocenne nic nie wnoszace do tematu - po co?
A jak, pewnie, że o to chodzi, dzięki Tobie i Tobie podobnym mam do już Natki milimetry.
No to jak w koncu to mozna grac i budowac jak sie chce czy jest tylko "jedyna sluszna linia"?
PS czemu miasto nie moze dawac korzysci i byc estetyczne?
Każdy może grać albo nie grać jak mu się podoba i nikomu nic do tego, jak gra i co stawia, czy kupuje czy nie kupuje, oddycha albo nie oddycha, To niczyj zakichany interes nie jest, nie wtykajcie nosa w nieswoje sprawy.

Mogę spokojnie postawić dolary przeciw orzechom, że gdyby była opcja grafiki, że zamiast 2,5D były by kolorowe prostokąty z napisami to wielu graczy by się przełączyło.

Znaleźli się Wielcy Reformatorzy z Koziej Wólki.
 
Ostatnia edycja:

Markiz.

Książę
No to jak w koncu to mozna grac i budowac jak sie chce czy jest tylko "jedyna sluszna linia"?
PS czemu miasto nie moze dawac korzysci i byc estetyczne?
Jedyną słuszną linią, jest wolność wyboru budynków w mieście.
A tu:
Miasto ma dawać korzyści graczowi, a nie dostarczać wrażeń estetycznych.
niepotrzebnie skasowałem słowo "tylko" i powinno wyglądać tak:
Miasto ma dawać korzyści graczowi, a nie tylko dostarczać wrażeń estetycznych.
 
Do góry