Wyciek danych - co powinniśmy wiedzieć

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Witajcie,

być może zwróciliście uwagę na nasze ogłoszenie o wycieku danych. Mam nadzieję, że każdy zapoznał się z nim oraz podaną tam stroną rządową, ale gdyby ktoś tego nie uczynił, z tego miejsca chcę zapewnić, iż wyciek ten nie miał miejsca po stronie naszych serwerów - w tej kwestii możecie być spokojni, nie każdy jest zagrożony utratą danych i konta.
Niemniej, mimo wszystko warto się zainteresować tym tematem, bo niewykluczone, że padliście ofiarą tego wycieku i ktoś teraz posiada Wasze dane - w tym te, których używacie do logowania się na Forge of Empires.

Jakie macie porady dla osób, które są mniej obeznane w poruszaniu się po sieci, aby mogły uniknąć podobnych sytuacji?
 

Bezio95

Baronet
Wymuszenie sensowniejszych haseł. Jakieś uwierzytelnienie przy logowaniu na nowe urządzenia? No ale ludzie muszą pamiętać, każda strona-inne hasło. Nie mówię tutaj o innych odmianach czyli, alamakota123, alamakota321.
 

SlonecznyDzik

Szlachcic zagrodowy
Witajcie,

być może zwróciliście uwagę na nasze ogłoszenie o wycieku danych. Mam nadzieję, że każdy zapoznał się z nim oraz podaną tam stroną rządową, ale gdyby ktoś tego nie uczynił, z tego miejsca chcę zapewnić, iż wyciek ten nie miał miejsca po stronie naszych serwerów - w tej kwestii możecie być spokojni, nie każdy jest zagrożony utratą danych i konta.
Niemniej, mimo wszystko warto się zainteresować tym tematem, bo niewykluczone, że padliście ofiarą tego wycieku i ktoś teraz posiada Wasze dane - w tym te, których używacie do logowania się na Forge of Empires.

Jakie macie porady dla osób, które są mniej obeznane w poruszaniu się po sieci, aby mogły uniknąć podobnych sytuacji?
Rozumiem, że również nie doszło do wycieku ze strony firm, z którym innogames współpracuje i mają dostęp do naszych wszelkich danych ?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Przerasta was zrozumienie tego, że IG pisze z dobrej woli o fakcie, że gdzieś tam nastąpił ogromny wyciek. Oni nie piszą, że u nich, nie piszą ze u kogoś od nich. Piszą, że jest wyciek i by sprawdzić czy dane są bezpieczne.
Możliwe, że jeszcze nie wiadomo nawet gdzie był ten wyciek. Nie wczytywałem się w linki z CERT i opis tamtej sytuacji.

Nie panikujcie, że dane z foe wyciekły czy coś takiego. Mogły wyciec, zwlaszcza jak macie podobne hasła do innych stron, z których dane wyciekły. Wtedy konto FOE jest zagrożone - i tylko o to chodzi supportowi w tej wiadomości.

Był wyciek - sprawdzcie czy przy okazji wasze konta FOE nie są zagrożone.
Tyle i aż tyle.

ja w sumie o tym ataku sie dowiedziałem po raz pierwszy z tej wiadomości więc doceniam newsa i fakt, że mogłem sprawdzić się na innych stronach.
 

Auraya

Hrabia
jeśli ktoś korzysta z pęku kluczy na iOS: są tam sugestie, jeśli trzeba podjąć jakieś działania, w tym także jeśli hasło pojawiło się w bazie tych, które wyciekły.
google chrome również oferuje sprawdzanie zapisanych haseł i pokazuje te przejęte
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Może Inno mogłoby poprawić bezpieczeństwo wprowadzając podwójne uwierzytelnianie?

Jakieś uwierzytelnienie przy logowaniu na nowe urządzenia?

Jest to jakieś rozwiązanie, do rozważenia. Z pewnością poprawiłoby bezpieczeństwo, ale tylko tych, którzy zdecydowaliby się z tego rozwiązania skorzystać. Dla wielu jednak mogłaby to być "czarna magia" - coś zbyt skomplikowanego, by z tego skorzystać.

A co z usunietymi juz miastami? Czy zostana one przywrocone?
Każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie. Z naszej strony mogę zapewnić, że zawsze staramy się pomagać naszym Graczom - na tyle, na ile to możliwe.

Rozumiem, że również nie doszło do wycieku ze strony firm, z którym innogames współpracuje i mają dostęp do naszych wszelkich danych ?
Jeśli masz obawy, czy Twoje dane nie wyciekły z podmiotów, które są w ich posiadaniu, polecam dopytać się u źródła - tj. u tych podmiotów, które są w posiadaniu Twoich danych.
Powtórzę, co już napisałem w pierwszym poście tego wątku - wyciek ten nie miał miejsca z naszych serwerów.
 

czakoL.85

Szlachcic zagrodowy
Może w końcu inno weźmie się za tego typa bo dziś w nocy konta na niemieckich serwerach zaczął czyścić
 
Do góry