[Walki] Wybór po walce: Plądrowanie lub nie

Czy dodanie takiego wyboru po walce to dobry pomysł?

  • Mnie pasuje - sam decyduję

    Głosy: 26 89,7%
  • Może być

    Głosy: 3 10,3%
  • Zbędny luksus lubię poklikać

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    29
Status
Zamknięty.

slimjim2

Baronet
Możliwe, że pomysł już był, ale nie znalazłem na szybko w wyszukiwarce.

Po wygranej walce z sąsiadem mam możliwość:
1) przejścia do plądrowania
2) powrotu do miasta (bez konieczności odwiedzania miasta pokonanego)


O co chodzi?
W tym momencie po każdej wygranej walce gra automatycznie przenosi nas do miasta pokonanego, nawet jeśli nie mamy zamiaru nic plądrować, bo walkę wykonujemy dla zdobycia punktów do wieży lub dla wykonania zadania.

W pomyśle chodzi właśnie o tą możliwość wyboru: czy chcę plądrować, czy nie.

Korzyści z wprowadzenia:
1) Dla gracza - ci którzy nie chcą plądrować nie muszą marnować kilku sekund na powrót do własnego miasta za każdym razem kiedy gra ich przenosi do pokonanego. Dodatkowo (zwłaszcza na tel) nie marnujemy sobie transferu netu, bo tel nie musi ściągać z serwera danych dot. wyglądu miasta pokonanego (może to niewielkie ilości, ale zawsze). Dla tych którzy jednak chcą plądrować, a przypadkiem klikną "nie" - zawsze mogą wejść z powrotem lub wykorzystać automat do plądrowania z paska kontaktów.
2) Dla Inno - serwer nie musi za każdym razem obsługiwać wysyłki danych dot. wyglądu miasta pokonanego, a później polecenia powrotu do miasta gracza (korzyść też może wydawać się niewielka, ale walk dziennie na każdym serwerze trochę jednak jest... grosz do grosza).
 

slimjim2

Baronet
Widzę, że na ten moment pomysł jest całkiem nienajgorzej odbierany. Jeśli tak to może więcej osób wyrazi poparcie, a będzie szansa, że nasz support opisze propozycję twórcom :)
 

DeletedUser7795

Guest
Również jestem na TAK. Od początku nie pojmowałem tego po co gra przenosi nas do miasta pokonanego gracza skoro nie mamy zamiaru go plądrować... :?
 

DeletedUser20558

Guest
Taa? a możesz wytłumaczyć - co z tego?

jasne ;D
bizness juz dawno nie polega na zwyklej sprzedzy towaru, czesto wlasnie nieby darmowe rozdawanie, przynosi najwieksze zyski, kosztem zwiazanych z tym trat.
nie wiem czy zrozumiesz mnie.
 

ZjemCię

Wójt
jasne ;D
bizness juz dawno nie polega na zwyklej sprzedzy towaru, czesto wlasnie nieby darmowe rozdawanie, przynosi najwieksze zyski, kosztem zwiazanych z tym trat.
nie wiem czy zrozumiesz mnie.
Generalnie ciężko Cię zrozumieć bo to co piszesz to straszny bełkot niestety, ale nie o tym jest ten temat.
Dalej nie rozumiem, bo co ma większa ilość przesłanego transferu do opłacalności, czy zarobku wydawcy?

Wracając do tematu - przenoszenie do miasta pokonanego gracza jest w zasadzie bez sensu. Tak jak i wyświetlanie ikony ataku na gracza, jeśli przeciwnik nie ma jeszcze odblokowanej odp technologii.

Edit - czyli nie potrafisz wyjaśnić takiemu "dziecku" co ma jedno do drugiego?
 
Ostatnia edycja:

slimjim2

Baronet
Coś w temacie się ruszyło? Coś, gdzieś, komuś dalej zostało zaproponowane? Czy ktoś z supportu mógłby się wypowiedzieć?

Temat obrasta pajęczynami, a po głosach w ankiecie widać, że temat się spodobał (przynajmniej tym, którzy weszli i przeczytali)
 

astrotaurus

Hrabia
Cóż, nie pierwszy raz i zapewne nie ostatni pojawia się taka propozycja. Którą, oczywiście, jak najbardziej popieram.

Z załzawionymi smutkiem oczami mogę przypomnieć moją włąsną sprzed ponad 3 lat: https://forum.pl.forgeofempires.com...a-widoku-miasta-pokonanego-przeciwnika.12196/
Widać problem natrafia na jakąś bariere niemocy czy innej niemożności...

A przecież, do diaska, ktoś musiał wpisać gdzieś w system nakaz ładowania niepotrzebnych widoczków, samo z własnej woli się nie ładuje!!!

Chcę też przypomnieć tutaj pewne swoje zdanie z tamtego linkowanego wątku:
"Od biedy można by było połączyć ten pomysł z innym moim pomysłem zatrzymywania wywołanych akcji, żeby kliknięciem w coś owo zbyteczne ładowanie widoku pokonanego miasta zatrzymać."
Można już od jakiegoś czasu - na szczęście - kliknąć gdzieć w pole gry i zamknąć otwierające się niepotrzebnie okienka. W denerwującym temacie tytułowym ciągle takie przerywające ładowanie niepotrzebnych widoczków kliknięcie byłoby dla mnie w pełni satysfakcjonujące. O wiele lepsze niż durne , bezsilne czekanie aż zobaczę coś mi zupełnie niepotrzebnego do oglądania!
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry