Wrażenia z gry

  • Rozpoczynający wątek skurek
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Kończę grę w FoE. Jest to wersja niby beta, więc podsumuję swoje wrażenia.

Pomysł na grę jest świetny. Gdyby dopracować kilka szczegółów, to grywalnością mogłaby przebić wszystko co do tej pory widziałem.

Gra jest wykonana niedbale i wypuszczenie jej na rynek w takim stanie w jakim ją widzimy w tej chwili było chorym pomysłem zachłannych oszołomów.

Nikt nawet nie zadał sobie trudu stworzenia bodaj minimalnej dokumentacji, jak choćby siła jednostek bojowych, zasady turniejów PvP, rankingu do medali, informacja za co są punkty w grze.

Chronicznie zrywane jest połączenie z komunikatami "Zerwano połączenie", lub "Bad gateway".

Zbierane surowce są losowo dodawane do magazynu. Jeśli zaczynam zbieranie od narzędzi, a jako drugie zbieram monety, po krótkim czasie mam nadmiar monet. Jak odwrotnie, to znów szybko okazuje się, że monet mi brakuje, za to mam nadmiar narzędzi. Jeśli się zdarzy, że zebrawszy monety i narzędzia kliknę jeszcze żeby dodać inne surowce do magazynu, to rzadko te surowce tam trafią.

Chronicznie się zdarza, że mam kilka punktów rozwoju, po czym po zebraniu surowców jeden lub dwa z tych punktów znikają.

Handel w grze. Skoro gracze zostali podzieleni na grupy po kilkudziesięciu (czyli kontynenty), to oczywistym jest, że przy ograniczeniu handlu tylko do kontynentu, ten handel w ogóle nie zadziała. Oferty można policzyć na palcach jednej ręki, a ponieważ wszyscy mają właściwie to samo (przechodzimy podobne etapy, więc potrzebujemy tych samych surowców), to jedynym możliwym kontrahentem jest serwer ze stosunkiem 1:10. Skoro wyprodukowanie jednej "cegiełki" surowca kosztuje cztery godziny, to przy handlu jest to czterdzieści!!! godzin. Dzięki za taki handel.

Walka w grze. Walki są prowadzone losowo. Raz mój żołnierz w lesie traci w starciu więcej niż innym razem w polu. Raz mój procarz powala przeciwnika jednym rzutem, innym razem potrzebuje aż trzech rzutów. Do tego po walce gra się często restartuje ze względu na brak zasobów w wiosce przeciwnika. Jednostki komputera mają większy zasięg niż moje. Ponadto mogą stawać na punktach dla mnie zakazanych. Jeśli do tego doliczyć błędy w postaci nie zapamiętywania stanu walki opisywane tu na forum, to okazuje się, że gra zamiast dostarczać godziwej rozrywki dostarcza nam dodatkowych stresów.

Cena wersji ułatwionej. Przywykłem grać z wersją premium. Tak było na Plemionach, tak też w Grepolis. Tu ceny są jak w ruskim supermarkecie. Zbieranie surowców bez klikania- 10 diamentów (co 15 minut), technologia "Strategia wojskowa"- 610, "Fortyfikacja"- 760, każda kratka dodatkowego terenu- 200. Biorąc nawet pakiet maksymalny za 350 PLN jestem w stanie wydać to w godzinę. Kogoś tu [*****]. Za tą kasę wolę kupić coś w pudełku i nie martwić się o problemy z połączeniem internetowym, nie czyścić cookies, nie restartować przeglądarki itd.

Podsumowując- po trzech tygodniach męki kończę. Jest to ostatnia gra Innogames w której próbowałem swoich sił. Po kontaktach z supportem nie mam szacunku do ich teamu, a patrząc na kierunek w którym to wszystko zmierza, ciągłe zaglądanie do kieszeni gracza i wyciąganie z niej drobniaków za każde kliknięcie w grze, zrezygnowałem z uczestnictwa we wszystkich ich przedsięwzięciach. Patrząc wstecz- mogłem za tego tysiaka z okładem wydanego na grę kupić coś naprawdę na poziomie, zamiast zastanawiać się gdzie i jak zostanę oszukany.

Żegnam wszystkich i życzę Wam lepszej zabawy niż ta którą miałem tu ja.


Proszę nie używaj wulgaryzmów - SIlverRanger
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser120

Guest
Odp: Wrażenia z gry- próba syntezy

Ja także jestem na krawędzi wytrzymałości jeśli chodzi o tą grę, strasznie zachłanni są twórcy :\ przy takiej zachłanności powinni codziennie aktualizować grę, albo w ogóle jej nie wydwać do póki by nie zrobili jej od A do Z
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wrażenia z gry- próba syntezy

skurek - jak dobrze rozumiem-wydałeś na te grę tysiąc zł???
nie wiem czy gratulować majętnych rodziców , czy dobrze płatnej pracy, ale w obu przypadkach dla mnie to głupota wydawać na grę w fazie beta JAKĄKOLWIEK kasę, zreszta wydawanie kasy na gry przeglądarkowe to dla mnie coś niepojętnego
nie wydałem i nie zamierzam wydać ani złotówki a mam obecnie 525 k pkt, podbijam 3 prowincje z wczesnego średniowiecza jednostkami z żelaza ( nie ma to jak układ 4 łuczników i 4 żołnierzy)- gram dla przyjemności i mam radoche
owszem kilka rzeczy bardzo mnie denerwuje także:
- brak handlu- bez handlu z całym serwerem gra niestety padnie- pisałem to już dużó wczesniej i nie chce być złym prorokiem , ale gracze nie będą czekac całymi dniami , żeby wyprodukować np 60 wapienia bez bonusa ( tak wiem niektórzy mają z tego frajde produkowąc taki towar przez 20 dni)
- zrywanie połączeń ( już zdążyłem się przyzwyczaić)- tu ewidentnie producenci olewają sprawe, bo problemy największe sa w godzinach szczytu , a wiec kwestia serwerów, sprzetu po ich stronie i to powinni dawno zrobić

a jeszcze kilka uwag do tej wypowiedzi:
- walka nie jest losowa- po prostu wojsko ma obrażenia "od ..do.."
- jeszcze nie zauważyłem ,żeby mi czegoś nie dodało do magazynu- po prostu czasem ( albo przeważnie) dodaje trochę z opóźnieniem)

ogólnie pomysł fajny i tylko czekam na ten handel serwerowy, bez niego będzie bieda
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wrażenia z gry- próba syntezy

Popieram, że ceny diamentów są horrendalnie wysokie. Moim zdaniem, za taką cenę powinny być 2x-3x więcej diamentów.
Handel z całym serwerem - wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby go wprowadzić od epoki żelaza. Ci co mają epokę brązu mogą handlować tylko z ludźmi z kontynentu.
Ze zrywanie połączenia jest naprawdę problem i tu się zgodzę. Jest to wersja beta, więc błędy wystąpić mogą, ale zrywanie połączenia imo nie może mieć miejsca.
Co do walki, to wydaje mi się, że istnieje pewna szansa na cios krytyczny, dlatego też czasem zadawane są obrażenia przekraczające te w opisie jednostki.

@up może dla ciebie wydawanie kasy jest niepojęte, ale gra przeglądarkowa to też gra. Wielu ludzi spędziło na jej robieniu długie miesiące, a i jeszcze hosting jest też bardzo drogi. Wątpię czy ktokolwiek wypuścił by grę bez systemu mikropłatności. Gra - nawet przeglądarkowa - musi na siebie zarabiać.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wrażenia z gry- próba syntezy

O ile pamiętam to żadna gra InnoGames nie była dopracowana w 100%, a teraz wystarczy spojrzeć na plemiona czy grepolis i jak ktoś grał od początku Pl wersji to można zauważyć setki różnic miedzy tym co było a tym co jest.;) W ogóle gry przeglądarkowe mają to do siebie, że większość poprawek jest przeprowadzanych w trakcie. Dlatego też najpierw wypuszczane są wersje beta.

System walki w grze wg. mojej oceny jest zrobiony dobrze. Każda jednostka ma zakres zadawanych obrażeń, np. włócznik ma 2-4. Do tego dochodzi ukształtowanie terenu, czyli obecność krzaki (+2) i lasy (+3), które dodają dodatkowych punktów do obrony.;> Także przed walką warto się zastanowić kierunek jednostek wybierzemy.

To prawda, że ceny diamentów są wysokie, ale przecież nikt nie każe nami ich używać. Są inne sposoby na rozwój, np. można rozszerzyć teren przez odblokowanie odpowiednich technologii czy zdobycie prowincji. Twoja sprawa czy korzystasz z diamentów czy nie. Dają przewagę, ale szczęścia nie;>

Co do kwestii błędów.. w moim przypadku w ciągu ostatnich 3 dni miałem jeden może dwa przypadki przerwania połączenia ze stroną FoE. Porównując do pierwszych dni gry to jest znaczna poprawa.


Autor szuka samych minusów, lecz zapomina, że gra znajduje się w fazie BETA.:haha::haha::haha:
 

Robin65

Zespół FoE
Co-Community Manager
Odp: Wrażenia z gry- próba syntezy

Są różne gusta, a o tych się nie dyskutuje. Skoro taki temat powstał to również swoje trzy grosze dorzucę.
Walka - bardzo dobrze, że jest element losowości. Bitwy to chyba najfajniejszy element gry, chociaż szkoda, iż na chwilę obecną (mam nadzieję, że w przyszłości będzie inaczej) nie ma możliwości starcia z żywym przeciwnikiem
Lagi i zrywanie połączenia - idzie ku lepszemu, gra jest dość wymagająca w zakresie połączenia z netem więc na laptopie przy zasilaniu bateryjnym kartę wifi musiałem ustawić na 100% żeby nie muliło. Tu przydało by się umożliwić wyłączanie wodotrysków w postaci ładnych okienek doliczających złoto i produkcję.
Handel - no tu niestety mogę się tylko zgodzić z przedmówcami. W chwili obecnej opcja całkowicie nieprzydatna.
Premka - Jej obecność w grze nie ulega dyskusji, ale według mnie jest słabo zbilansowana, zbyt duża ilość dostępnych opcji raczej zniechęci graczy niźli odwrotnie.
Społeczność - niestety obecnie podobnie jak w handlu, kontakty z innymi graczami właściwie niepotrzebne, a szkoda bo jest to jeden z głównych atutów gier sieciowych.
Beta - główną zaletą gier przeglądarkowych jest ich ciągłe ewoluowanie i kontakt z żywymi graczami. Gra pudełkowa ma dość ograniczony rozwój, a jej następne wcielenia znowu kosztują. Każdy wydaje kasiorkę, na to na co ma ochotę.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wrażenia z gry- próba syntezy

W sumie to jeśli nie chcesz wydawać kasy to nie musisz, to twój wybór, ale z tymi błędami i zachłannością twórców, tu niestety masz racje.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Wrażenia z gry- próba syntezy

Niestety zgadzam sie z przedmówcami. Gra ogólnie jest świetna, wciągająca lecz niestety przez wiele błędów, niedociągnieć i brak wszelkich aktualizacji nie da sie zbytnio w nią grać na dłuższa mete.
Mimo wszystko ja osobiście licze na to, że administracja coś w tym kierunku zdziała, i zaczną sie po mału aktualizacje, poprawki itd.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wrażenia z gry- próba syntezy

Miałem tu więcej nie zaglądać, ale że ta strona była w zakładkach przeglądarki, to mnie skusiło.

Jak chodzi o kasę- mogę nie kupować diamentów, ale wtedy czeka mnie oczekiwanie tydzień na surowiec na który nie mam bonusa, a potrzebuję go 30, 40 czy jeszcze więcej. Kasy mi nie brakuje, więc lubię sobie kupić dodatkowe bonusy, ale jestem przeciwnikiem kupowania szynki w lidlu. Jak kupować sobie, to zapłacić, ale za coś wartościowego. Tu nie wydałem ani złotówki i tak już zostanie, ale grając w plemiona i grepolis zostawiłem Innjogames trochę kasy.

Teraz jak chodzi o betę. Żeby nie skasowano posta, to nie podam w co teraz gram, ale przeniosłem się do konkurencji. Też wersja beta, ale gra działa bez przycinek. Jest też na Flashu, ale chodzi mi na tablecie (tu nie ma takiej opcji). Tam beta oznacza, że gra nie ma pełnej funkcjonalności, nie wszystko jest w pełni dopracowane, ale DZIAŁA. I to jest beta. Jak wszystko się wywala, to jest ALFA. Tam za diamenty płacę tyle samo co tutaj, ale za dokończenie rozpoczętej budowy płacę ich 5-10, czasem do 50, a nie 700!!!
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wrażenia z gry- próba syntezy

exodus, co do aktualizacji to trochę się mylisz, bo gra jest aktualizowana. Teraz już tak nie zrywa jak kiedyś. Zresztą podczas wczytywania pod paskiem masz datę ostatniej aktualizacji.
 

DeletedUser14

Guest
Odp: Wrażenia z gry- próba syntezy

Skurek to pochwal się tą grą w jaką grasz np na pw.

Moim zdaniem jest stanowczo i trzeba to zmienic bo tak to każdy podziękuje za takie drogie diamenty.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wrażenia z gry- próba syntezy

Pomysł na grę jest świetny. Gdyby dopracować kilka szczegółów, to grywalnością mogłaby przebić wszystko co do tej pory widziałem.
Gra jest wykonana niedbale i wypuszczenie jej na rynek w takim stanie w jakim ją widzimy w tej chwili było chorym pomysłem zachłannych oszołomów.
Nikt nawet nie zadał sobie trudu stworzenia bodaj minimalnej dokumentacji, jak choćby siła jednostek bojowych, zasady turniejów PvP, rankingu do medali, informacja za co są punkty w grze.

Z tym sie zgadzam całkowicie. Szczera prawda.
Zbierane surowce są losowo dodawane do magazynu. Jeśli zaczynam zbieranie od narzędzi, a jako drugie zbieram monety, po krótkim czasie mam nadmiar monet. Jak odwrotnie, to znów szybko okazuje się, że monet mi brakuje, za to mam nadmiar narzędzi. Jeśli się zdarzy, że zebrawszy monety i narzędzia kliknę jeszcze żeby dodać inne surowce do magazynu, to rzadko te surowce tam trafią.

Wystarczy odświeżyć gre lub wejść na mape innego gracza i zaraz wrócić i już będzie w magazynie co Ci brakuje.


Chronicznie się zdarza, że mam kilka punktów rozwoju, po czym po zebraniu surowców jeden lub dwa z tych punktów znikają.
Nie zdarzyło mi sie tak jeszcze.

Handel w grze. Skoro gracze zostali podzieleni na grupy po kilkudziesięciu (czyli kontynenty), to oczywistym jest, że przy ograniczeniu handlu tylko do kontynentu, ten handel w ogóle nie zadziała. Oferty można policzyć na palcach jednej ręki, a ponieważ wszyscy mają właściwie to samo (przechodzimy podobne etapy, więc potrzebujemy tych samych surowców), to jedynym możliwym kontrahentem jest serwer ze stosunkiem 1:10. Skoro wyprodukowanie jednej "cegiełki" surowca kosztuje cztery godziny, to przy handlu jest to czterdzieści!!! godzin. Dzięki za taki handel.

Staram sie sam bez handlu z innym odblokowywać technologie i mnie sie np. nie spieszy mieć konkretną technologie w 1 dzień, tak jest gra zrobiona abyś powoli robił te technologie. Podchodze do tego swobodnie i na luzie produkować nawet 24 barwników w tydzień i mnie to nie odstrasza zaś przyciąga bo im trudniej tym lepiej dla mnie. "Co nagle to po diable" ;)

Walka w grze. Walki są prowadzone losowo. Raz mój żołnierz w lesie traci w starciu więcej niż innym razem w polu. Raz mój procarz powala przeciwnika jednym rzutem, innym razem potrzebuje aż trzech rzutów. Do tego po walce gra się często restartuje ze względu na brak zasobów w wiosce przeciwnika. Jednostki komputera mają większy zasięg niż moje. Ponadto mogą stawać na punktach dla mnie zakazanych. Jeśli do tego doliczyć błędy w postaci nie zapamiętywania stanu walki opisywane tu na forum, to okazuje się, że gra zamiast dostarczać godziwej rozrywki dostarcza nam dodatkowych stresów.

Wogole jest to pierwsza gra w która gram w ktorej sam moge decydowac kogo zaatakuje, gdzie zmierze jaka sciezka do wroga, jaka taktyke obiore. W innych grac tego nie ma i uwazam ze system walk to duzy plus gry.
 

DeletedUser446

Guest
Odp: Wrażenia z gry- próba syntezy

Całkowicie zgadzam się z założycielem tematu a na marginesie dodam że brak chatu to jakiś poroniony pomysł i mam nadzieje że to się zmieni. Kwestia druga to teren no tu to przegięcie na całej lini 200diamentów za kwadrat śmiechu warte nie wspominając o tym że i tak te kwadraty które się zdobywa to tak na styk wystarczają. Wymiana surowców następny idiotyczny pomysł na 80-ciu ludzi z czego ponad połowa to konta porzucone i mam z nimi walczyć na PVP a oni w za mian mi surowce wymienią to w końcu o co w tej grze chodzi .Który z graczy ze mną zamieni się surowcami jak ja go będę na PVP atakował aby zdobyć rangę do odkrycia kwadratu bo ja na pewno bym takiego atakował a nie robił z nim interes.Ta gra na obecną chwilę jest tak pokręcona że w tym wszystkim chyba twórca gry się pogubił. Dobrze że to beta - bo jest nadzieja że sporo się zmieni a jeśli nie to szkoda bo po szybkim wzlocie będzie szybki upadek a alternatywę zawsze się znajdzie gdyż nie jest to jedyna gra w Internecie i to tyle. Mam nadzieję że w szybkim czasie zacznie się wiele w grze zmieniać bo inaczej wielu nie zostanie.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Wrażenia z gry- próba syntezy

exodus, co do aktualizacji to trochę się mylisz, bo gra jest aktualizowana. Teraz już tak nie zrywa jak kiedyś. Zresztą podczas wczytywania pod paskiem masz datę ostatniej aktualizacji.

No ok ale te aktualizacje nie są widoczne ;/. Mi chodzi o aktualizacje pozwalające zmienić bete w normalną wersje, wprowadzenie nowych możliwości do gry itd.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wrażenia z gry- próba syntezy

beta napewno jeszcze długo długo będzie,bo sporo rzeczy do naprawienia zostało i do dodania do gry do tego co jest obecnie,nie tylko o handel globalny chodzi, ale również o te chore podziały na 80 osób z nieaktywnymi graczami,wiadomości,chat itd.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wrażenia z gry- próba syntezy

Podział na 80 graczy jest OK, tylko brak usuwania nieaktywnych kont jest wielkim minusem.
Aktualizacje są widoczne, może byś je zobaczył jakby dali jakiegoś changeloga.
 

DeletedUser14

Guest
Odp: Wrażenia z gry- próba syntezy

Na pewno to wszystko będzie, lecz stopniowo wprowadzane przez Administracje. Trzeba czekać spokojnie. To tylko gra.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wrażenia z gry- próba syntezy

Podział na 80 graczy jest OK, tylko brak usuwania nieaktywnych kont jest wielkim minusem.
Aktualizacje są widoczne, może byś je zobaczył jakby dali jakiegoś changeloga.

Zobaczymy czy to jest akurat wada czy może atut. Nie zapominaj, że nowi gracze będą chcieli grać na nowych kontynentach. A jeśli konta nieaktywne będa kasowane to ciężko będzie zapełnić lukę i z 80 graczy zostanie 30, z których plądrować będzie można 29, bo jeden to my jestesmy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wrażenia z gry- próba syntezy

Zobaczymy czy to jest akurat wada czy może atut. Nie zapominaj, że nowi gracze będą chcieli grać na nowych kontynentach. A jeśli konta nieaktywne będa kasowane to ciężko będzie zapełnić lukę i z 80 graczy zostanie 30, z których plądrować będzie można 29, bo jeden to my jestesmy.



a co ty chcesz pladrowac u niegrajacych
napladrujesz sie 6 monet
:D
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Wrażenia z gry- próba syntezy

Nie obudzą się, zawsze sie znajdzie ktos kto kupi kota w worku, chodzby ten cuchnał na odleglość...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wrażenia z gry- próba syntezy

Wrażenia po dwóch dniach są poprawne. Miejmy nadzieję, że programiści naprawią lagi i bugi które, są wszechobecne. Niestety muszę zgodzić się wieloma przedmówcami. Diamenty są horrendalnie drogie powodując uzależnienie późniejszego rozwoju od ich kupna. Gra bez nich jest aczkolwiek możliwa lecz czasochłonna i żmudna. Może to spowodować, iż grono graczy po jakimś tam czasie zrezygnuje z gry. Kryzys kryzysem, ale nie warto wyciągać ostatnich złociszy. Może twórcy zrównają koszt gry do poziomu Plemion bądź Grepolis.
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Wrażenia z gry- próba syntezy

Wrażenia po dwóch dniach są poprawne. Miejmy nadzieję, że programiści naprawią lagi i bugi które, są wszechobecne. Niestety muszę zgodzić się wieloma przedmówcami. Diamenty są horrendalnie drogie powodując uzależnienie późniejszego rozwoju od ich kupna. Gra bez nich jest aczkolwiek możliwa lecz czasochłonna i żmudna.
I właśnie o to chodzi żeby taka była a nie żeby nakupować za friko diamentów ,skończyć grę w miesiąc i płakać że jest do pupy bo nie ma dalszej możliwości rozwoju !!! Kiedy Wy to w końcu zrozumiecie??

Może to spowodować, iż grono graczy po jakimś tam czasie zrezygnuje z gry. Kryzys kryzysem, ale nie warto wyciągać ostatnich złociszy. Może twórcy zrównają koszt gry do poziomu Plemion bądź Grepolis.
I nikt za nimi płakał nie będzie .Skoro Plemiona są takie NAJ ,to niech grają sobie w Plemiona.
Ci co będą chcieli tu coś osiągnąć i tak zostaną.Czym dłuższa i trudniejsza zabawa tym większa satysfakcja z osiągniętego celu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wrażenia z gry- próba syntezy

beta napewno jeszcze długo długo będzie,bo sporo rzeczy do naprawienia zostało i do dodania do gry do tego co jest obecnie,nie tylko o handel globalny chodzi, ale również o te chore podziały na 80 osób z nieaktywnymi graczami,wiadomości,chat itd.

Według mnie 80 osób to za mało, gram od 2h i już jestem w top20 kontynentu..
Mnie jeszcze nie rozłączyło ale może już poprawili.
Diamenty - cena poroniona, nawet nie zamierzam kupować..
 

DeletedUser659

Guest
Odp: Wrażenia z gry- próba syntezy

No z diamentami to nieźle pojechali. Zazwyczaj się kusiłem na jakieś konto premium w grze czy małe udogodnienia ale tutaj jest to całkowicie nieopłacalne. Naprawdę ktoś musi mieć trochę tej kasy na zbyciu żeby jej tyle wydawać w tej grze żeby się opłacało.
 
Do góry