[Gildie] Wprowadzenie sensownego remisu - GPCH

Czy jesteś za wprowadzeniem remisu?

  • Tak

    Głosy: 3 42,9%
  • Nie

    Głosy: 4 57,1%

  • W sumie głosujących
    7
  • Głosowanie zakończone .

Urielek

Baron
Ex-Team
Dodanie remisu, w przypadku gdy 2 gildie bądź więcej dostanie na końcu GPCH 0 pkt ligowych.
Remis ma działać na zasadzie;
1 miejsce - remis 0pkt
2 miejsce - remis 0pkt
3 miejsce - remis 0pk
Dla czwartego miejsca również 0
A dla ujemnych tak jak było zawsze ujemne punkty.
Natomiast co do innych nagród niech je owszem otrzymują.

Jaki cel jest tego działania?
Aby gildie nieaktywne nie awansowały za nic nie robienie do złota a tym bardziej do platyny co się niestety często zdarza. Dzięki takiemu rozwiązaniu słabsze gildie będą siedzieć w platynie i nie będzie sytuacji że w diamencie topowa gildia by walczyła z taką co ma 2-3 osoby albo dużo osób nieaktywnych.

Rozwiązanie jest proste do wprowadzenia i sensowne bo dodawanie kolejnych Lig nic nie zmieni, tylko wydłuży czas w jakim te 0 pkt wejdą wyżej.
Nie znalazłem prefixu dla gpch więc będą gildie.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
A dla ujemnych tak jak było zawsze ujemne punkty.
dlaczego? xd skoro tez mają 0 i tylko alfabet zdecydował o kolejnosci :D <czy tam ID gildii>

jak gildia zdobyła 0 punktów i jest przez to druga (tylko 1 gildia cos zrobiła) to wszystkie powinny dostać +0 - bo są wszystkie ex aequo na 2 miejscu.
 

Urielek

Baron
Ex-Team
dlaczego? xd skoro tez mają 0 i tylko alfabet zdecydował o kolejnosci :D <czy tam ID gildii>
Te gildie które mają tyle samo pkt zajmują to samo miejsce w tabeli GPCH, więc np.
1 gildia zdobyła 100 pkt,
Pozostałe 0 pkt czyli ranking pokaże nam że wszystkie pozostałe zdobyły 2 miejsce
No i wszystkie pozostałe powinny zremisować znaczy dostać 0 pkt
a nie +100 czy ileś tam
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Pozostałe 0 pkt czyli ranking pokaże nam że wszystkie pozostałe zdobyły 2 miejsce
No i wszystkie pozostałe powinny zremisować znaczy dostać 0 pkt
a nie +100 czy ileś tam
tak, ale napisałeś ze Ci na 4-8 powinni dostać ujemne. A skoro mają 0 pktów tak jak 2 miejsce (nie zajęli nic) to powinni dostać tak samo +0 pkt
 

Urielek

Baron
Ex-Team
Ummm
Już tłumaczę
Jeśli 2 lub więcej gildii zajęło
1. Miejsce to 0 pkt
2. Miejsce to 0pkt
3. miejsce to 0pkt
4. Miejsce to 0 pkt
5. Miejsce to ujemne pkt
6. Miejsce to ujemne pkt
7. Miejsce to ujemne pkt
8. Miejsce może zająć tylko 1 gidlia więc tego to nie tyczy
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ummm
Już tłumaczę
Jeśli 2 lub więcej gildii zajęło
1. Miejsce to 0 pkt
2. Miejsce to 0pkt
3. miejsce to 0pkt
4. Miejsce to 0 pkt
5. Miejsce to ujemne pkt
6. Miejsce to ujemne pkt
7. Miejsce to ujemne pkt
8. Miejsce może zająć tylko 1 gidlia więc tego to nie tyczy
kurde ale jeżeli

1 gildia zdobyłą 1 sektor - załóżmy ma 1235 pkty
2. gildia - 0
3. gildia - 0
4 - 0
5 - 0
6 - 0
7 - 0
8 - 0

to dlaczego gildia 5-8 maja tracic? przecież ten układ jest zależny od ich nazwy. Wszystkoe z nich są RÓWNO na drugim miejscu.

zauważ jak wygląda tabela o 8 rano - wszystkie gildie są RÓWNO na 1 miejscu. Tak samo wtym przypadku, wszystkie są równo na 2 miejscu.
więc jeżeli nie zdobywasz sektorów - to masz dostać 0 pktów to oczywistym jest, że wszystkie gildie mają dostać 0 pktów (co nie zrobiły nic)
nie ma podstaw by niektóre dostały ujemne skoro mają tyle samo punktów (zero) co inne.
 

Urielek

Baron
Ex-Team
Ja odnoszę dziwne wrażenie, że chyba nigdy nie widziałeś jak obecnie wygląda remis...Obecnie to wygląda tak:
1. gildia zdobyła 1 sektor- załóżmy ma 1325 pkt
2,3,4,5,6,7,8 gildia ma 0 pkt

W tabelce rankingu mamy;
I miejsce zajmuje gildia nr.1 i zdobywa 150pkt ligowych
II miejsce zajmuje gildia nr.2,3,4,5,6,7,8 zdobywa 100 pkt ligowych i tu chodzi o to aby zamiast tych 100 pkt wszystkie dostały 0

Albo sytuacja jak.
1. gildia zdobyła 2600pkt
2. gildia zdobyła 2000pkt
3,4,5,6,7,8 - 0pkt
I miejsce zajmuje gildia nr. 1 i zdobywa 150 pkt ligowych
II miejsce zajmuje gildia nr. 2 i zdobywa 100 pkt ligowych
III miejsce zajmuje gildia nr. 3,4,5,6,7,8 i zdobywa 50 pkt ligowych

W mojej propozycji to gildie które w tym przypadku nic nie zrobiły mają dostać 0 pkt ligowych
 

Marik

Książę
W mojej propozycji to gildie które w tym przypadku nic nie zrobiły mają dostać 0 pkt ligowych
Pomysł remisu spoko, ale nie rozumimem dlaczego podczas zawodów za nic nie robiwnie gildia miała by dostać 0 punktów. Jak olała dane zawody to powinna dostać punkty ujemne -100 LUB - 150. Nagrodą za nic nie robienie powinien być zjazd do niższej ligi, a nie wegetacja za 0
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
I miejsce zajmuje gildia nr.1 i zdobywa 150pkt ligowych
II miejsce zajmuje gildia nr.2,3,4,5,6,7,8 zdobywa 100 pkt ligowych i tu chodzi o to aby zamiast tych 100 pkt wszystkie dostały 0
dokladnie
a Ty proponujesz by
1 gildia - dostała +
2, 3 i czwarta gildia dostały 0
a gildie 5-8 dostały minus. <mimo, że miały tyle samo co miejsce 2>

znaczy domyślam, się co chciałeś napisać w tej wyliczance 2-3 posty wyżej, ale nie brzmi to aż tak wprost stąd moje "czepialstwo"

zdecydowanie zgadzam się, że powinny dostać dokładnie tyle samo. <zagłosowałem na tak>

Pomysł remisu spoko, ale nie rozumimem dlaczego podczas zawodów za nic nie robiwnie gildia miała by dostać 0 punktów. Jak olała dane zawody to powinna dostać punkty ujemne -100 LUB - 150. Nagrodą za nic nie robienie powinien być zjazd do niższej ligi, a nie wegetacja za 0

nie wiem też czy jak się nie zrobi żadnej walki to czy system nie wyrzuca gildii z GPC <do sprawdzenia>
 
Do góry