wojsko

Conanevil

Szlachcic zagrodowy
w epoce oceaniczna przyszlosc jest dwa razy wiecej jednostek niz w innych epokach i to jest fajne bo zwieksza mozliwosci strategiczne zastanawiam sie czy nie fajniej by bylo jakby we wszystkich epokach bylo wiecej jednostek i zbilansowanych tak ze trzeba by bardziej pomyslec nad taktyka niz w chwili obecnej bo nie czarujmy sie dobor jednostek na bitwy nie jest zbyt skomplikowany przez co i same bitwy nie sa.
 

chemik12

Wicehrabia
@Tymek2007sims dla Ciebie są skomplikowane, bo masz nikły % do ataku. Już nie raz mówiło/pisało Ci żebyś tak do przodu nie gnał bo będą kłopoty. Ale Ty wiesz lepiej...
Ogólne zasad nie zmieniają się od najniższych epok. Przechodząc wyżej praktycznie tak samo się dobiera wojsko, zmianie podlegają tylko jednostki ale tego samego typu. Np. w żelazie jednostka ciężka to Legionista , w wczesnym Opancerzona piechota, w rozkwicie Ciężka piechota itp.
Przeciw jednostce ciężkiej bonus ma jednostka strzelecka -tu też nic się nie zmienia. Czyli przeciw Legioniście wystawisz łucznika, przeciw opancerzonej piechocie łucznika konnego, przeciw ciężkiej piechocie kusznika itp.
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
o tym wiem tylko mam niezależne z jesieni i kolonialnej i praktycznie w wg same się losują np na ciężkie przez tydzień nie wylosował się łucznik dalekosiężny i musiałem zadowolić się działami :( innymi słowami z skrzyń w wg wypadają losowe jednostki nie ma wyboru a nie mam ludności na budynki wojskowe i terenu na mieszkalne ... jedyne co to albo wieżę babel rozwijać albo iść po nowe domki z kolonialnej
 

*BIAŁA-GWIAZDA*

Baronet
Ex-Team
Tymek2007 z dwojga złego wolał bym iść do nowej epoki - to na marginesie;
a teraz przejdę do pytania głównego, tak w oceanicznej jest wiele więcej jednostek w porównaniu z innymi epokami, ale sama epoka jest strasznie długa 56 badań w porównaniu do innych gdzie jest +/- 20 badań do zrobienia, I jest większy wybór i większy fan niż standardowe 5 jednostek, ale jak przeczytasz epoki zostały już przez twórców zaprojektowane i te przyszłe i obecne i na nic płacze czy apele graczy, co byś/byśmy nie robili to nie mamy wpływu na to.
 
Do góry