Własna Gildia

Status
Zamknięty.
Ja napiszę, że to zależy. Jeśli jest Was kilkoro i już macie jakieś doświadczenie, to czemu nie, warto spróbować, a może zaczną z czasem do Was dołączać inni gracze.
Natomiast jeśli jesteś sam, to zdecydowanie jest to niezbyt dobry pomysł, ponieważ gildia złożona z jednego gracza to w zasadzie nie gildia. Lepiej w tym wypadku poszukać gildii z większą ilością graczy, im więcej aktywnych tym lepiej.
 
Zależy jakie masz podejście do gry.

Jeśli chcesz sobie na spokojnie dziubać po swojemu i budować miasto, to załóż swoją gildię, daj otwarty dostęp i nie przejmuj się czy się ktoś przyłączy czy nie. Graj sobie na spokojnie.

A jeśli chcesz pędzić w tej grze jak rozpędzony pociąg zimowy, mieć perły 50 epok do przodu i każdą na 158 poziomie, do tego 12 pierdyliardów punktów rankingowych, to znajdź gildię z wymaganiami i wieloma graczami.

Sam sobie odpowiedz jakiej aktywności potrzebujesz. Ja na przykład już stary jestem, więc domyślasz się, którą drogę wybrałem;)
 

hddk

Hrabia
Na głównym świecie nie warto. Lepiej znaleźć gildię przynajmniej nieco zaawansowaną, jak się da to z arkami lvl 80, które pomogą w budowie pereł i z takimi wymaganiami odnośnie WG i GPC na jakie Cię stać. Gildia ma sens jak jest w miarę silna, a budowanie kolejnej od zera to strata czasu.

Na świecie pobocznym to inna sprawa, tam można się dopisać czy założyć gildię bez żadnych zobowiązań, choćby po to by móc wymieniać karuzele towarowe bez opłat, z jednoczesną olewką WG czy GPC.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Cześć, czy w obecnych czasach sensowne jest zakładanie własnej gildii?
Nadal NIE.
Na świecie J Może tak może nie.
Ale...

Na głównym świecie nie warto.
To oczywiste.
Na świecie pobocznym to inna sprawa,
Tym bardziej nie, tam dobrze jest być w jakiejś prężnej gildii.
Ja zazwyczaj otwieram ranking gildii i po kolei sprawdzam możliwość przyłączenia i wchodzę do pierwszej z góry z wolnym wstępem, jak mnie po jakimś czasie wyrzucą to powtarzam procedurę, ale to dzieje niezbyt często.

Pamiętać należy, że nikt, żaden gracz, poza oczywiście założycielem nie jest w żaden sposób związany z gildią i jeśli tylko będzie miał sposobność i oczywiście ambicję, to gildie bez żadnych wyrzutów opuści.
Nie jest łatwo być właścicielem gildii, o ile oczywiście ma się jakieś ambicje.
 
Ostatnia edycja:

Asur

Szlachcic
Dzięki wszystkim za odpowiedź. Po przeczytaniu komentarzy stwierdziłem, że nie warto i zagrzałem miejsce w dobrej gildii. A tak z ciekawości, który to świat główny na FoE? W ogóle ma ktoś rozpiskę o ilości graczy na danym świecie?
 

midh

Wójt
a ja sadze ze od kiedy weszlo gpch to bardziej niz kiedykolwiek mozna probowac, pod warunkiem ze robi to kilka osob, im wiecej tym lepiej ale te kilka to minimum, musza byc rowniez bardzo dobrze rozwiniete, co w praktyce przelozy sie na wejscie do diamentu w najkrotszym mozliwym czasie, to juz przyciagnie sredniakow, nie zaszkodzi zeby walczyly na gvg, bo rank to najlepsza reklama, nie jest trudno wejsc do top20 a nawet top10 ranku globalnego w kilka zdeterminowanych osob
 
Status
Zamknięty.
Do góry