Wiosna w Forge of Empires - dyskusja

DeletedUser16730

Guest
Rzecz jasna, zakładam przy tym, że błędów w kodzie w tym miejscu nie ma.
To dosyć optymistyczne założenie, szczególnie w kontekście ilości błędów które są widoczne gołym okiem.

To że kilku osobom nie udało się zdobyć zestawu, nie jest wszakże podstawą by doszukiwać się nieprawidłowości.
Skąd masz wiadomości o ilości osób którym się nie udało? I co byłoby podstawą?
 

DeletedUser17497

Guest
@jan-maria-scyzoryk To że istnieją bugi, w żaden sposób nie przesądza o błędach w szansie trafienia nagrody. Nie wydaje mi się żeby zakładanie korelacji było w tym przypadku zasadne.
"Kilka" to ilość? Nie prowadzę statystyk i nie wiem ilu osobom się nie udało. Chodzi mi tu raczej o to, że przy dużej ilości graczy, pewien odsetek takich, którzy ponieśli porażkę jest po prostu nieunikniony i nie uzasadnia podejrzeń o błędy.
 

DeletedUser17498

Guest
Mam takie pytanie, brakuje mi Bramy Cesarskiej i wątpię że ją upoluje. Jeżeli robi się Event i nagrodą jest Ogród składający się z 5 części to powinno się zrobić np.: 30 zadań i w co 6 zadaniu jedna z nagród. Tak żeby na koniec eventu każdy kto ukończy event ma pewność że ma cały komplet. A nie, mam 4 i co dalej ? Gdzie ta Brama Cesarska? I jaką mam pewność że ją zdobędę? ;<;<;<;<;<;<;<


Co za durny Event wydałem w czwartek z 700 lampionów oczywiście kupując za diamenty a diamety oczywiście za Euro i co ? Jak bramy nie miałem to nadal nie mam !!! Wygrałem jakieś plany, 20 Pkt. rozwoju, przechowaj budynek, łotra itd. Czy naprawde jeden łotr jest wart 40 lampionów które są warte 200 diametów za które trzeba zapłacić 4 Euro? Kpina w biały dzień. Naprawde ten kto wymiślił ten Event nagroda Nobla za głupotę. Brawo !!!!!!!! :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Event kpina zrobić cały + bonusowy i nie wygrać wszystkich części gratulacje autorowi tego eventu. ;<:mad:;<:mad:;<:mad:;<:mad:;<
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16730

Guest
To że istnieją bugi, w żaden sposób nie przesądza o błędach w szansie trafienia nagrody.
Wręcz przeciwnie, widząc kroplę możemy domyślać się, że gdzieś jest ocean.
Losowość to dosyć wygodny sposób na odparcie zarzutów bo jest w niej losowość. Jednak całość tej loteryjnej działalności (nie tylko tego eventu) ma wiele symptomów, że właśnie nie działa jak powinno (pisałem o tym wyżej na przykładzie wypraw).
"Kilka" to ilość?
Nie wiem, Ty mi odpowiedz bo Ty użyłeś tego zwrotu.

Nie prowadzę statystyk i nie wiem ilu osobom się nie udało.
ale jednak wiesz, że...
przy dużej ilości graczy, pewien odsetek takich, którzy ponieśli porażkę
jak rozumiem z tekstu jest ich niewielu w porównaniu do tych którzy wygrali.
 

DeletedUser15836

Guest
Ja mam komplet i podejrzewam, że jednak większość też ;)
 

kasia2389

Arcyksiążę
o że kilku osobom nie udało się zdobyć zestawu, nie jest wszakże podstawą by doszukiwać się nieprawidłowości. ;)
W jednym z pierwszych postów w tym wątku o tym już pisałem, ale powtórzę, bez wydawania diaxów zdobycie kompletu budynków graniczy z cudem.
Jeśli komuś się to udało zdecydowanie powinien zacząć grać w totolotka.
 

DeletedUser16730

Guest
Ja mam komplet

To musisz koniecznie napisać, że event jest fajny. Nasuwa się natomiast pytanie, czy jeśli w następnym podobnym nie będziesz miał wszystkiego to nadal taki będzie.

i podejrzewam, że jednak większość też

Ja podejrzewam podobnie. Większość mieści się w przedziale od 51 do 99%.
Nie mam jakichś tabunów znajomych z którymi pisuję, ale około 1/3 nie ma kompletu, a połowa z nich na pewno wydała diaxy na lampiony (z tych co nie mają też).

Robiłem na 8 światach równolegle zadania i identycznie losowałem. Tam gdzie mi zależało mam, na 2 światach gdzie chciałbym nie mam (użyłem też tam diaxów), na 5 gdzie mi w ogóle nie zależy mam w tym na 2 bez problemu, a na 3 rzutem na taśmę. Reasumując mam 75% efektywności i na taki ca ułamek stawiam.
Nadal uważam, że główną nagrodę powinno mieć 100% tych którzy zrobili wszystkie zadania. Zarobek Inno powinien skupić się na tych którzy chcą mieć więcej kompletów, a jest ich trochę i gratuluję (bez sarkazmu).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17497

Guest
@jan-maria-scyzoryk Co Ty chrzanisz? Użyłem zwrotu "kilku", ponieważ kilku graczy wypowiedziało się tu, że nie zdobyło niczego. Próbujesz walczyć z jakimś nieistniejącym przeciwnikiem, czy co?

Pomijając już powyższe, zwyczajowo, to osoba która oskarża kogoś o nieprawidłowości powinna je w jakiś sposób udowodnić, a nie oczekiwać że ktoś udowodni ich brak. Oczywiście, już jakiś czas temu zauważyłem że moje poglądy są raczej niemodne, a obecnie w dobrym guście jest warcholstwo i przerzucanie się pustymi oszczerstwami, tak więc przyznaję, że to raczej Ty niż ja wpasowujesz się w obecne trendy.

@kasia2389 A twierdzisz tak na podstawie? Oczywiście że nie wszyscy zdobędą komplet. Ba! Jeśli wierzyć moim miernym zdolnościom w tej dziedzinie, wychodzi, że ostatecznie powinno być mniej osób które skompletowały całość, niż tych którym to się udało. Niemniej jednak porównanie eventu do lotka jest mocno przesadzone i równie niesprawiedliwe.
 

DeletedUser8110

Guest
W jednym z pierwszych postów w tym wątku o tym już pisałem, ale powtórzę, bez wydawania diaxów zdobycie kompletu budynków graniczy z cudem.
Jeśli komuś się to udało zdecydowanie powinien zacząć grać w totolotka.
3 budynki z pięciu każdy może bez problemu otrzymać rozwiązując zadania i otwierając skrzynie. Zostają tylko 2 budynki do wylosowania, które pojawiają się więcej niż raz - wystarczy odrobina szczęścia i trochę zachomikowanych lampionów, aby uzbierać cały zestaw. :)

Ja szczęścia zazwyczaj w FoE nie mam. :p Tym razem jakoś tak się udało, że już od wczoraj w moim mieście stoi pełen zestaw (bez wydawania Diamentów na dodatkowe lampiony). Byli i Gracze, który zebrali pełen zestaw o wiele wcześniej i w pewnie niektórym uda się też zebrać więcej niż jeden zestaw. :)
Na pewno po zakończeniu eventu, jego twórcy sprawdzą jego statystyki w tym to, ilu Graczom udało się skompletować pełen zestaw i wyciągną wnioski na przyszłość.
 

DeletedUser16730

Guest
Co Ty chrzanisz?

Zbastuj kolego!

Użyłem zwrotu "kilku", ponieważ kilku graczy wypowiedziało się tu, że nie zdobyło niczego
Również kilku wypowiedziało się, że zdobyło.

Pomijając już powyższe, zwyczajowo, to osoba która oskarża kogoś o nieprawidłowości powinna je w jakiś sposób udowodnić, a nie oczekiwać że ktoś udowodni ich brak.

Toteż podparłem je zjawiskiem z innych loteryjnych ekscesów jak i obecnym trendem na błędy.

Oczywiście, już jakiś czas temu zauważyłem że moje poglądy są raczej niemodne

Jak to leci? Kiedy kilka osób mówi Ci, że wyglądasz jak koń zacznij szukać siodła.

obecnie w dobrym guście jest warcholstwo i przerzucanie się pustymi oszczerstwami, tak więc przyznaję, że to raczej Ty niż ja wpasowujesz się w obecne trendy.

Rozumiem, że z argumentów zostały Ci już tylko inwektywy i kończysz dyskusję?

3 budynki z pięciu każdy może bez problemu otrzymać rozwiązując zadania i otwierając skrzynie.

Trzy z pięciu to akurat są tak pomocne jak trupowi puder.

Zostają tylko 2 budynki do wylosowania

Tylko 2 czy aż 2 to na jedno wychodzi bo zostają.

Ja szczęścia zazwyczaj w FoE nie mam. :p Tym razem jakoś tak się udało, że już od wczoraj w moim mieście stoi pełen zestaw (bez wydawania Diamentów na dodatkowe lampiony). Byli i Gracze, który zebrali pełen zestaw o wiele wcześniej i w pewnie niektórym uda się też zebrać więcej niż jeden zestaw.

Nie wspomniałaś o tych którym się nie uda przez grzeczność?

Na pewno po zakończeniu eventu, jego twórcy sprawdzą jego statystyki w tym to, ilu Graczom udało się skompletować pełen zestaw i wyciągną wnioski na przyszłość.

Wspaniała nowina! Tych co nie zdobędą całości na pewno uszczęśliwi ta wiadomość!
 

DeletedUser16512

Guest
Nie jest wporzadku,jeśli wykonuje wszytkie zadania,nie odpuszczam żadnego lampionu,odkladam je na wymarzoną nagrodę, losuje 10 razy i dostaje zestaw planów bądź PR. I tak mają też moi znajomi. Jeśli Inno myśli, że jak zabraknie mi zbieranych lampionow,i sięgne po diaxy to się mylą. Za te podwójne zadania odkryj prowincję, zbadaj technologie, przejmij pokojowo dwa sektory, przejmij dwie prowincję, 1 pełny zestaw powinien być pewny. A tak mamy kolejny,po 4 poziomie wypraw, skok na kasę, damy coś nowego,niech ludzie kupują diaxy,bo wylosowac się tego nie da, nawet mając teoretycznie 25 procent szans, czyli dużo więcej niż z reguły w przypadku nagrody dnia.
 

DeletedUser17497

Guest
Rozumiem, że z argumentów zostały Ci już tylko inwektywy i kończysz dyskusję?
Faktycznie, poniosło mnie. Przepraszam Cię za to.

Również kilku wypowiedziało się, że zdobyło.
Ale jak to i to co pisałeś wcześniej ma się do napisanego przeze mnie zdania: "To że kilku osobom nie udało się zdobyć zestawu, nie jest wszakże podstawą by doszukiwać się nieprawidłowości."?

Nie jestem żadnym specem w programowaniu, ale mam podstawy podejrzewać, że funkcja losująca nagrody działa mniej więcej tak: dana jest jakaś zmienna (dajmy na to "x") do której przypisujemy losową liczbę od 1 do 100, następnie kolejnym przedziałom przypisujemy kolejne wartości (np. "jeśli x<=25 losuj >nagroda dnia<"; "jeśli x>25 i x<=35 losuj >pagoda<" itd.). Stawiam na taką konstrukcję, ponieważ jest ona chyba najprostsza z możliwych.
W powyższym przypadku, aby zmienić prawdopodobieństwo wygrania jakiejś nagrody, należałoby:
a) zgodnie zmienić przynajmniej dwa sąsiednie przedziały "jeśli" (zmiana tylko jednego powodowałoby że część graczy albo nie otrzymałaby żadnej nagrody, albo dostałaby dwie, co zostałoby raczej szybko wyłapane);
b) zamienić miejscami nagrody, co jest możliwe, ale mało prawdopodobne, bo wymagałoby szczególnego bałaganu w nieszczególnie skomplikowanym kodzie;
c) źle zapisać przedział losowania. Nie wiem jak wygląda instrukcja losująca w języku w którym napisany jest Forge, ale nie sądzę żeby była specjalnie złożona (np. dla c++ wystarczyłaby linijka >> x=rand()%100 <<).

Inne możliwości błędów dla zmiany szans wygranej nie przychodzą mi do głowy. Wszystkie wymienione jednak wymagają szczególnej nieumiejętności programującego i są stosunkowo łatwe do wyłapania.

Błędy w programie zdarzają się i będą się zdarzać. Kod nie jest jednak jakimś żywym bytem, ani sztuczną inteligencją która wyłapuje poprzednie pomyłki piszących i na ich podstawie tworzy nowe. Nie jest również monolityczną całością sumującą wszystkie błędy i wyrzucającą je w losowych miejscach. Założenie że skoro twórcy mylili się wcześniej, to muszą także teraz jest bezpodstawne, ponieważ szansa na błąd związana jest ze stopniem złożoności danych linijek i powinna być rozpatrywana dla indywidualnych fragmentów programu. Konkluzja taka jest równie nielogiczna, jak przykładowo "skoro programistom zdarza się robić błędy w kodzie, to oznacza że muszą czasem również mylić łyżkę z widelcem".
 

DeletedUser16730

Guest
Ale jak to i to co pisałeś wcześniej ma się do napisanego przeze mnie zdania: "To że kilku osobom nie udało się zdobyć zestawu, nie jest wszakże podstawą by doszukiwać się nieprawidłowości."?

Sorry, myślałem, że to jest proste. Użyłeś słowa "kilku" (argument) i mogło to mieć dwa znaczenia. Liczbę w zakresie 2-10 lub synonim słowa "niewielu", skoro nie potrafiłeś podać liczby (stąd moje pierwsze pytanie) to założyłem drugą możliwość i napisałem, że również kilku napisało o tym iż ma komplet. Skoro w obu przypadkach zrobiło to kilka osób to stosunek nie świadczy o znikomej ilości ludzi bez kompletu.
Prościej nie potrafię.

Ale ja w ogóle nie argumentuję swojej niewiary (tak braku wiary w brak błędu, a nie oskarżenia o błąd jak sugerujesz) na tej podstawie. A na jakiej jest w temacie.

Ponieważ:
W powyższym przypadku, aby zmienić prawdopodobieństwo wygrania jakiejś nagrody, należałoby:...

Ty piszesz o ewentualnych niekompetencjach programistów, a ja nie.

Ja piszę o tym...


Kto grał ten pamięta jak na początku wypraw kiedy wpadały relikty po 100pr, to była rzeź. I trzeba było przykręcić kurek. I jak to było? ktoś ustawił niechcący na 80%? Czy ustawił tak jak powinno być tylko się gryzło i przykręcał aż wizualnie będzie dobrze?

i o tym...

Najprościej ujmując psucie starych rzeczy powoduje dodawanie nowych. Problem nie polega na przywróceniu starej dobrej tylko na tym żeby ze sobą te dwie rzeczy współdziałały, czyli stara i nowa dodana. Niektóre elementy się ze sobą gryzą i trzeba pokombinować żeby żyły w symbiozie.

i o wielu innych przypadkach które wzbudzają mój sceptycyzm dla zawartości losowości w losowości w eventach FoE.
 

DeletedUser16512

Guest
Żadna losowosc nie powinna decydować o tym, czy wygram główne nagrody czy nie. Wszytkie powinny być do wygrania w odpowiednio złożonych zadaniach. Losowac to ja sobie mogę drugi taki zestaw, jakieś świątynie czy studnie, ale nie główne nagrody, w dodatku w postaci nowych budynków. Skok na kasę
 

DeletedUser16730

Guest
Jeszcze jedna paranoja mi się otworzyła przy czytaniu wątku.
trafiam przy 11 podejściach 5 razy zestaw planów, który to ma tych procentow 10?
a ja mam wierzyć, że staw był na 25% szans bo tak jest napisane? Bo wpadały same plany i to jest losowość?
Ostatnio losowalem skrzynki to 4 razy trafiłem plany
W ciągu kilku godzin jednego dnia wtedy kiedy był staw przy kilku osobach przewija się wątek planów. Nie tak, że nie było stawu ale cały wachlarz nagród, był to dzień planów. Jaka jest procentowa szansa na taką sytuację?
 

DeletedUser7795

Guest
Mi zabrakło bramy cesarskiej do pełnych bonusów. 2 PR mam więc nie jest tak źle jak myślałem. Chociaż rzeczywiście, Inno myśli, że gracze kupią diaxy, bo nagród nie trafili ze skrzynek... :haha:
 

DeletedUser13672

Guest
Azyl czempiona kosztował mnie 360 lampionów trafiony za 3 razem poprzednie 2 nagrody zestaw do renowacji i 200 lampionów
 

DeletedUser17220

Guest
A może któryś z wyznawców rachunku prawdopodobieństwa wyliczy mi szansę na to, że losując w tym samym dniu na 3 serwerach miałem Identyczną kolejność wygranych: pagoda, przechowalnik i dopiero budynek eventowy.
Wybaczcie, ale nie wierzę w prawdziwą losowość w grach z mikropłatnościami.
Co nie zmienia faktu, że uważam event za fajny.
 

DeletedUser16512

Guest
@chudypiotrek bo tu żadnej losowosci nie ma. A już napewno nie mają z prawdą nic wspólnego te procenty,które tylko ładnie wyglądają, żeby znów nie było, ze nagroda dnia jest nie do trafienia bo ma 5 procent:) inna sprawa jest taka, że jakbym sobie chciał losowac nagrody, zagrał bym w totka a nie grę w teorii strategiczna. Robisz zadania,planujesz produkcję,zwiad, robisz miejsce w mieście, wreszcie zbierasz lampiony, to jest strategia. Co dostajesz w zamian? Wątpliwej jakośći koło fortuny. Zadania zrobisz wszystkie,nawet te niewygodne,ale czu nagrodę dostaniesz to zależy od "szczęścia". Nie tedy droga, sam pomysł na nowe budynki i ich łączenie ciekawy, szkoda tylko że okazał się skokiem na kasę graczy,bi już zebranie jednego zestawu graniczy z cudem przy tej ilości lampionow. Dziękuję, dobranoc.
 

Fatherland

Książę
Myślę że to błąd wyświetlania przecinka i tak naprawdę jest przecinek o 10 pozycji w prawo... Hahaha... Zasmial się króliczek...
 

DeletedUser7795

Guest
Nagrody jakie mamy wygrać już są przypisane dla każdego i to tylko kwestia tego czy będziemy mieć tyle lampionów żeby je wylosować. Te procenty tak jak pisze @Mariusz 866 są tylko napisami.

Ja miałem wylosować Skałę sakura , Strefę zen i Staw nishikori i je wylosowałem.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Myślę że to błąd wyświetlania przecinka i tak naprawdę jest przecinek o 10 pozycji w prawo... Hahaha... Zasmial się króliczek...
Nie, nie ma błędu w obliczeniach, więcej można śmiało założyć, że dowolna wymyślona kombinacja trzech wylosowanych nagród na trzech światach ma podobne prawdopodobieństwo.
Nagrody jakie mamy wygrać już są przypisane dla każdego i to tylko kwestia tego czy będziemy mieć tyle lampionów żeby je wylosować. Te procenty tak jak pisze @Mariusz 866 są tylko napisami.
Bardzo ciekawy pogląd, ale trudno zakładać by programiści marnowali moc obliczeniową serwerów na wcześniejsze ustalanie nagród dla wszystkich graczy, zupełnie nie wiedząc wcześniej ile i jakie skrzynie gracz otworzy. Czy użyje mocy posiadanych diamentów, a może dopiero kupi i użyje. Całkowicie pozbawione sensu.

Na marginesie bardzo mnie osobiście to interesuje i chciałbym wiedzieć, kiedy ustalana jest nagroda ze skrzynki, reliktu.
W momencie jak pojawia się możliwość jej odbioru czy w momencie odbierania nagrody.
Należy przypuszczać, że analogicznie do dropu ze studni w momencie pojawienia się możliwości odbioru.
Niestety dla gracza to ma charakter kwantowy i dopiero jak nagrodę się odbierze widzi się czy kot żyje czy nie.
 

DeletedUser16512

Guest
Matko boska, jakie tu fizyczno matematyczne zwroty latają. Charakter kwantowy czy nie, praktycznie każdy jeden event od jakiegoś czasu stał się kasynem. A co się robi w kasynie chyba każdy wie. Jeżeli mam zasuwac z zadaniami, to chcę mieć z tego nagrody,a nie jeszcze liczyć że mi się poszczesci w kasynie które żyje własnym życiem. W karnawałowym nie wygrałem nic, bo procent trafienia nagród był śmiesznie niski, to też nic nie wygram, bo mimo że procent szans na to jest dużo wyższy,wpadają mi plany co mają tych procent 10. I jak tak patrzę po znajomych i gildi,nie tylko ja nie mam szczęścia. Powtórzę jescze raz,skok na kasę, chcesz mieć całość,plac
 
Do góry