Większa ilość slotów wojsk

  • Rozpoczynający wątek Majk8
  • Data rozpoczęcia

czy chcesz wiekszą ilość slotów wojska?

  • tak

    Głosy: 16 51,6%
  • nie

    Głosy: 15 48,4%

  • W sumie głosujących
    31

DeletedUser

Guest
chciałbym aby wprowadzono wiekszą ilość wojsk a nie tylko bodajże 8 :) bo ja ma być bitwa to bitwa a nie po 8 ludzi :)
 

DeletedUser296

Guest
Odp: Większa ilość slotów wojsk

nie rozumie tego pomysłu... chcesz więcej wojska na polu bitwy czy więcej slotów w koszarach?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Większa ilość slotów wojsk

ilość slotów do atakowania ,bronienia się . W koszarach przydałoby się też więcej
 

DeletedUser

Guest
Odp: Większa ilość slotów wojsk

Ale jeśli będzie więcej wojsk to musiałaby być też zmieniona mapa na której się walczy bo by się więcej jednostek raczej nie zmieściło na takiej jaka jest obecnie. I walki trwały by o wiele dłużej... Przynajmniej tak mi się wydaje.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Większa ilość slotów wojsk

Jeżeli chodzi o walkę, mi osobiście pasuje taka ilość. Gdyby została zwiększona możliwa ilość użycia jednostek, to nie tylko trzeba by zmienić mapę, ale też obronę poszczególnych sektorów - w początkowych gracz może mieć przewagę liczebną, w dalszych już prawie nie.
Więcej slotów (o jeden, maksymalnie dwa) w koszarach byłoby jednak mile widziane, przynajmniej przeze mnie, ale też nie jest to jakoś niesamowicie potrzebny element, można sobie radzić z powodzeniem tak jak jest. Kiedy padną nam jednostki z jednych koszar to i tak zwykle trzeba je po kolei szkolić.
 

DeletedUser296

Guest
Odp: Większa ilość slotów wojsk

Ale jeśli będzie więcej wojsk to musiałaby być też zmieniona mapa na której się walczy bo by się więcej jednostek raczej nie zmieściło na takiej jaka jest obecnie. I walki trwały by o wiele dłużej... Przynajmniej tak mi się wydaje.

True, więcej wojska to więcej ruchów, więcej ruchów = dłuższe bitwy. Hmm... jestem ciekaw ile by zajęło "oblatanie" wszystkich 79 graczy..
jestem na nie
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Większa ilość slotów wojsk

Mnie też ciekawi czy jest możliwość zwiększenia liczby wojsk w armii, ale widziałbym to o max kolejne 2 lub 4 - widok w menu armii miałby wtedy rozmiar albo 2 rzędy po 5 albo 3 rzędy po 4.
Wtedy przydałoby się zwiększenie ilości slotów w budynkach wojskowych, ale max o 1, bo więcej nie ma sensu a i byłyby też za drogie, więc nieopłacalne. Wtedy mając 2 budynki spokojnie dałoby się zapełnić wszystkie miejsca w armii:
obecnie: armia 8 jednostek - 2 budynki po 4 jednostki (piąta za diamenty)
propozycja 1: armia 10 jednostek - 2 budynki po 5 jednostek (szósta za diamenty)
propozycja 2: armia 12 jednostek (dużo trochę :p ) - tu już by trzeba było 3 budynki, bo inaczej będzie dziura, ale za to mogłoby być ciekawiej: albo zabraknie miejsca na 3 budynek i trzeba walczyć 10 jednostkami, albo kombinujemy i znajdujemy miejsce.

Pozostaje jeszcze kwestia ludzi. Większa pojemność budynków wojskowych = wymagana większa liczba ludzi oraz ludzie na trzeci budynek. Tu, żeby nie przepisywać połowy kodu gry od początku albo nie zmieniać wartości domów, trzeba pomyśleć co można by było z tym zrobić. Na becie EN było coś takiego, że za każdą pokonaną jednostkę zwiększał się limit ludzi. Potem zmienili i nagle miałem 8000 ludzi, ale na minusie :/
Więc jeśli taki byłby system, z tym zdobywaniem ludzi za pokonane jednostki, to cały pomysł nabierałby sensu: chcesz mieć więcej wojska - walcz :D

No to się rozpisałem :) Co o tym wszystkim myślicie?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Większa ilość slotów wojsk

dla mnie 8 w walce jest wystarczająco,przydałby się 5 slot nie za diamenty.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Większa ilość slotów wojsk

Powiem tak fajnie jakby była to gra gdzie walczą ze soba duze ilości wojsk chociażby jak np w plemionach ale wtedy musielibyśmy sie ograniczyc do walk na zasadzie wybierz wojsko, kliknij atakuj i czekaj na raport. Tutaj mająć do dyspozycji tlyko kilka jednostek mamy możliwość samodzielnego kierowania wojskami i jest to zupełnie lepsze.
Zatem nie popieram powiększenia slotów
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Większa ilość slotów wojsk

.... propozycja 2: armia 12 jednostek (dużo trochę :p ) - tu już by trzeba było 3 budynki, bo inaczej będzie dziura, ale za to mogłoby być ciekawiej: albo zabraknie miejsca na 3 budynek i trzeba walczyć 10 jednostkami, albo kombinujemy i znajdujemy miejsce. ...
Ta propozycja mi się podoba ,można pokombinować z różnymi rodzajami wojsk np. po 3 jednostki z 4 rodzajów wojsk.Byłoby ciekawiej.
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Większa ilość slotów wojsk

NIe jestem zwolennikiem tego pomyslu 8 wydaje sie byc optymalne, srednio na walke mam 15-30 min. nie chcialbym wiecej czasu poswiecac, pomijajac, ze na mapie zrobilo by sie tloczno, poza tym na poczatku czas zwiadu nowej prowincji to pryszcz 1-2 potem 8h ja mam juz 1 dzien 20h zeby nowa prowincje zwiedzic, jest wystarczajaco czasu by jednostki odbudowac, chocby zmasakrowane....
Co do slotow w koszarach, tez jestem na nie, ot potrzbuje wiecej wojska buduje po 3 koszary i w zupelnosci mi to wystarcza na parcie do przodu i regeneracje strat (wyjasnienie up), chociaz oczywiscie rozumiem, ze kazdy chcialby miec latwiej, pozornie, walczac na polu z drugiej strony tez by stalo wiecej wojska, bo o ile na poczatku w sektorach nie ma zapelnionych slotow na polu walki o tyle w dalszych jest full, sa uklady wojsk przeciwnych, ktore bardzo ciezko przejsc, ale oczywiscie kombinujac mozna w koncu wygrac.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser401

Guest
Odp: Większa ilość slotów wojsk

Też jestem zwolennikiem mniejszej 8-slotowej armii. Za każdą straconą jednostkę trzeba poświęcić czas na jej odbudowę, a zwiększanie wojsk powodowałoby konieczność dłuższego odbudowywania wojsk.
Jednakże pomysł znajdzie moje poparcie, jeśli obok zwiększenia slotów, zmieni się sposób rekrutacji wojsk, tzn. będzie można budować kilka jednostek naraz w jednym budynku, a nie tak jak jest teraz, tzn. po jednej jednostce, po kolei.
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Większa ilość slotów wojsk

Co do slotow w koszarach, tez jestem na nie, ot potrzbuje wiecej wojska buduje po 3 koszary i w zupelnosci mi to wystarcza na parcie do przodu
Zgadzam się co do koszarów.
Więcej slotów na polu walki -Tak.Więcej slotów w koszarach - NIE. Chcesz mieć więcej wojska w koszarach to zbuduj dodatkowe koszary ,o ile znajdziesz na nie miejsce ;) :p
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Większa ilość slotów wojsk

zdecydowanie 8 jednostek w zupełności wystarczy przynajmniej narazie.
 

DeletedUser656

Guest
Odp: Większa ilość slotów wojsk

autorowi chyba chodzi o to żeby w jednym slocie przebywało więcej wojsk?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Większa ilość slotów wojsk

autorowi chyba chodzi o to żeby w jednym slocie przebywało więcej wojsk?
Autorowi chodziło raczej o to, żeby można było walczyć więcej niż ośmioma jednostkami jednocześnie podczas walk. Co później w dyskusji powiązane zostało z rozmową na temat ilości jednostek możliwych do rekrutowania w jednych koszarach.
Czuję się jak na maturze z polskiego... : )
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Większa ilość slotów wojsk

Czuję się jak na maturze z polskiego... : )
hehe no interpretacja tekstu heh co autor miał na myśli ;P


a pozatym jeśli chciałoby sie miec więcej jednostek w jednym slocie to musiałoby sie więcej koszarów budowac ;p
 

DeletedUser526

Guest
Odp: Większa ilość slotów wojsk

Wyobrazić sobie ilość wojsk jak w plemionach :D:D zagrody po 20k haha przez miesiąc byś się tym ruszał ;P

Dla mnie 8 slot jest w porządku. Jedynie co mi się nie podoba to czas ich tworzenie jednak są zbyt długie moim skromnym zdaniem.
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Większa ilość slotów wojsk

Wyobrazić sobie ilość wojsk jak w plemionach :D:D zagrody po 20k haha przez miesiąc byś się tym ruszał ;P

Dla mnie 8 slot jest w porządku. Jedynie co mi się nie podoba to czas ich tworzenie jednak są zbyt długie moim skromnym zdaniem.

Sadzę, ze dzieki temu jest gra w miare wyważona i w jakiś sposób poza innymi spowalniaczami, powoduje, ze mozna grać dłuzej.
Z walk pozostała mi tylko jesień i to juz w niepełnym wymiarze, a co by było jakbym jednostki robił dalej w godzine a nie 4h, koniec :p
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Większa ilość slotów wojsk

fakt czas tworzenia niektórych jednostek jest porażający ale da sie żyć.
8 slotów to zdecydowanie najabrdziej rozsądna liczba
 

DeletedUser722

Guest
Odp: Większa ilość slotów wojsk

A co powiecie na zwiększenie ilości wojsk wraz z rozwojem epok? Przyznam rację twórcom ,że w czasach epoki kamiennej plemię nie liczyło więcej niż 16 chłopa.
Ostatnią bronią zaimplementowaną w grę jest armata. Potem z użytku wyszły miecze zastąpione przez szable które nosili muszkieterzy w razie dojścia do walki wręcz. A głównie walczono na odległość więc zwiększenie pola walki a zarazem zwiększenie ilości jednostek na polu bitwy ew:zamiast pojedynczych jednostek np:3 osobowe oddziały.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Większa ilość slotów wojsk

Podejrzewam, że z czasem będą kolejne epoki + nowe technologie bo kończy sie na średniowieczu a dojście do końca technologi i ostatniej epoki nie zajmie dużo czasu zwłaszcza gdy ktoś inwestuje w diamenty.
Zatem przy tworzeniu nowych epok i technologi możliwe, że powstanie większa liczba wojsk co odpowiednie byłoby dopiero po utworzeniu tych epok bo w obecnych to nie ma sensu
 
Do góry