[Inne] Widok 2D

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15092
  • Data rozpoczęcia

Czy pomysł ma być wprowadzony

  • Tak

    Głosy: 12 57,1%
  • Nie

    Głosy: 5 23,8%
  • Obojętne

    Głosy: 3 14,3%
  • Wymaga pewnych zmian

    Głosy: 1 4,8%

  • W sumie głosujących
    21

DeletedUser15092

Guest
Oto mój pomysł. Chciałbym, żeby można było oglądać miasta w 2D (opcja w ustawieniach) dokładnie jak tutaj http://www.forgestats.net/en/map/
Bardzo by to pomogło w wielu rzeczach m. in.
1. Słaby komputer. Jak ktoś chce odwiedzić sąsiada, ekran się ładuje, ładuje, zwłaszcza w postępowej, gdy już obszar jest duży. Ktoś chce poplądrować sąsiadów, więc patrzy na 100 z nich po kolei, co on może mieć, ale jak ekran ładuje się 5 min, to jest to trochę nieopłacalne. Z grafiką 2D byłoby szybciej
2. Drogi. Budynki będą nam zasłaniać drogi. Myślimy że już wszędzie mamy drogę ceglaną, ale...tutaj, za strzelnicą muszkieterów kryje się jeszcze szlak.
3. Zbieranie. Chcemy zebrać pieniądze ale...czegoś jeszcze nie zebraliśmy. Gdzie to jest? A tutaj, chowa się za strzelnicą kuszników. Ta strzelnica jest tak wysoka, że łatwo to przeoczyć.
4. Walka. A kogo interesują animacje, jak widział je kilkaset razy, włączy 2D i bitwa pójdzie szybciej.
5. Przejrzysty widok miasta :)
To tyle

Patrzyłem, czy był podobny temat, nie widziałem.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Tyle tylko że forgestat to nie projekt Innogames, więc o łączeniu nie ma nawet mowy, poza tym takich rzeczy się nie da łączyć tylko się w taki sposób programuje.
 

DeletedUser15092

Guest
Tyle tylko że forgestat to nie projekt Innogames, więc o łączeniu nie ma nawet mowy, poza tym takich rzeczy się nie da łączyć tylko się w taki sposób programuje.

Może twórca forgestats się zgodzi, ale mniejsza o to :D
Grafika 2D nie jest aż takim problemem, zwłaszcza, że ja liczę tylko na symboliczne ikonki. A nawet mogą być po prostu kwadraty z nazwą :)
 

DeletedUser8110

Guest
Uh, uh... Taką mamy cudną grafikę w grze, a Ty byś ją spłaszczać chciał. :( ;)
O ile rozumiem, że na niektórych komputerach gra może się ładować dłużej z powodu dużej ilości grafik i animacji, to niestety nie jest to wystarczająca motywacja, do zorganizowania tak wielkiego i czasochłonnego przedsięwzięcia.
FoE po prostu ma być ładne. Wątpię, że ktokolwiek, kiedykolwiek rozważy taki pomysł.
 

DeletedUser

Guest
Taka opcja byłaby pożyteczna, chociażby podczas przebudowy naszego miasta. Nie mniej rzeczywiście raczej mała szansa, że Inno się zajmie tym pomysłem, ponieważ byłoby to mocno pracochłonne, a twórcom jak widać bardzo na estetyce zależy. Nie mniej w razie czego byłbym za :).
 

DeletedUser11758

Guest
Uh, uh... Taką mamy cudną grafikę w grze, a Ty byś ją spłaszczać chciał. :( ;)
O ile rozumiem, że na niektórych komputerach gra może się ładować dłużej z powodu dużej ilości grafik i animacji, to niestety nie jest to wystarczająca motywacja, do zorganizowania tak wielkiego i czasochłonnego przedsięwzięcia.
FoE po prostu ma być ładne. Wątpię, że ktokolwiek, kiedykolwiek rozważy taki pomysł.

To ułatwiło by korzystanie z gry osobą które mają słaby komputer i wtedy wybrały by grafikę słabszą by móc grać. Gry przeglądarkowe nie powinni mieć zbyt dobrej grafiki i jeśli ktoś chce lepszą grafikę to gra pozwala ściągnąć ulepszenie do lepszej grafiki. Dlatego powinna być możliwość wybrania gorszej lub lepszej grafiki. Szczególnie ta opcja powinna być dostępna na tabletach. Chce szybko odebrać złoto i młotki a lepsza grafika zwalnia tempo zbierania tych rzeczy. Gdyby była możliwość wybrania słabszej grafiki to zachęciło by to osoby które mają słabszy komputer do grania i osoby posiadające tablety do grania w tą grę.Na tablecie ta gra zajmuje za dużo miejsca i nie ma możliwości wybrania gorszej grafiki by móc szybko sprawdzać miasto i dzięki temu zajęła by mniej miejsca np Jak ktoś sprawdza Traviana na tablecie może wybrać gorszą grafikę by móc szybko odwiedzić swoje miasto .Każdy mógłby zdecydować czy woli lepszą grafikę czy gorszą .Osoby które sprawdzają na tablecie grę nie potrzebują wspaniałej grafiki. Chcą szybko odebrać młotki i złoto lub wykonać event np szybko odebrać lub dać inni jajka .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15092

Guest
Uh, uh... Taką mamy cudną grafikę w grze, a Ty byś ją spłaszczać chciał. :( ;)
O ile rozumiem, że na niektórych komputerach gra może się ładować dłużej z powodu dużej ilości grafik i animacji, to niestety nie jest to wystarczająca motywacja, do zorganizowania tak wielkiego i czasochłonnego przedsięwzięcia.
FoE po prostu ma być ładne. Wątpię, że ktokolwiek, kiedykolwiek rozważy taki pomysł.

Jak mówiłem, pomysł zakłada że można w opcjach wybrać tą genialną grafikę, a można też przełączyć na spłaszczoną. Tak więc jak masz genialny komputer i chcesz mieć grafikę, to po prostu nie będziesz tego używał ;)
Ale warto też pomyśleć o innych. Kolega ma taki komputer, co mu wejście na większe miasta (więc jakoś jesień średniowiecza w górę) zajmuje kilka minut.
A jeśli się nie myle, to Pan/i napisał/a, że nie chce Paan obrony miasta kontrolowanej przez gracza, bo by to długo trwało.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ja też jestem za tym pomysłem wbrew siorprajsowi, który uważa, że gra ma być tylko ładna, bez urazy oczywiście. Ale moim zdaniem gra jest do grania, a jakbym chciała podziwiać grafikę to bym sobie zdjęcia pooglądała zamiast grać. Szczególnie ułatwiłoby to przebudowę miasta, która jest szczególnie uciążliwa i czasochłonna przy teraźniejszym widoku. Do tego dochodzi kwestia graczy, którzy mają słabsze kompy (ja akurat nie mam teraz na co narzekać, ale był czas kiedy też musiałam się z tym męczyć). Także jak najbardziej za.
 
Do góry