Wersja 1.227 - komentarze

Marik

Książę
Zapraszamy do rozmów na temat nadchodzącej wersji 1.227 :)
Mija drugi tydzień a wy dalej na bezczelnego macie graczy w d.... Kiedy każdy dostanie zmianę zadań do testowania? Jakbym tak wyrolował graczy to byłby mi wstyd zamieszczać jakieś mini nic nie znaczące zmiany i się nimi chwalić. A skoro wchodzicie na forum to może warto byłoby się wypowiedzieć w ważniejszych tematach, bo widzę że lejecie na wszystko
 

aza III

Wójt
Zaraz usłyszysz, że to nienjewt część aktualizacji albo nic nie usłyszysz tylko usuną posty.
Ale fakt, robi się to już denerwujące, poziomy trudności zadań dziennych wzrosły a niektórzy wybrańcy dostali możliwość pomijania tego. Trochę to niesprawiedliwe.
 

DonBeker

Baron
Takie poprawki, to w sumie na bieżąco powinny być wgrywane, a tu ktoś robi z tego wielką "aktualizację" a nadal nie ma chociażby wzmianki o większych zmianach jakie są wprowadzane...
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Nieustannie szukamy nowych możliwości usprawnienia gry. Z tego powodu - okazjonalnie - sprawdzamy jak w praktyce sprawdzają się różne funkcje. Oznacza to, że czasami mogą powstać niewielkie różnice między kontami w Grze - również jeżeli chodzi o dostępne opcje. Naturalnie dokładamy wszelkich starań, aby te różnice nie wpłynęły negatywnie na równowagę w grze. Takie różnice są jedynie tymczasowe i w końcu się zacierają. Tak jest również w tym przypadku.
 

DonBeker

Baron
To może doczekamy się jakiegoś oficjalnego stanowiska odnośnie Forge Passa albo tych Zadań Dziennych?
 
Nieustannie szukamy nowych możliwości usprawnienia gry. Z tego powodu - okazjonalnie - sprawdzamy jak w praktyce sprawdzają się różne funkcje. Oznacza to, że czasami mogą powstać niewielkie różnice między kontami w Grze - również jeżeli chodzi o dostępne opcje. Naturalnie dokładamy wszelkich starań, aby te różnice nie wpłynęły negatywnie na równowagę w grze. Takie różnice są jedynie tymczasowe i w końcu się zacierają. Tak jest również w tym przypadku.
Kopiuj-wklej. Taka odpowiedź, już była na forum.
 

Markiz.

Książę
Ale piszemy też, że to nie są "niewielki" zmiany, bo prowadzą do łatwiejszego zdobywania punktów zamkowych
 

Marik

Książę
Ale ciągle o to pytacie i piszecie, że odpowiedzi ani widu ani słychu :) Zatem odpowiadam
Tak się zastanawiam czy pan rozumie słowa których używa np .. niewielkie różnice,, lub ,,serwer beta,, . Czasami mam wrażenie że cały support to jeden wielki bot, który odpowiada według algorytmu, zero spojrzenia na sprawę z innej perspektywy
 

Czarny Ziutek

Szlachcic zagrodowy
Naturalnie dokładamy wszelkich starań, aby te różnice nie wpłynęły negatywnie na równowagę w grze. Takie różnice są jedynie tymczasowe i w końcu się zacierają. Tak jest również w tym przypadku.
Ciekawe jak te różnice ulegna zatarciu prosze nie odpowiadac pytanie retoryczne Jedni gracze moga anulowac zadania , ktore zrobily sie trudniejsze
a inni musza rezygnowac z ich wykonania , uwaza pan ze te roznice nie wplywaja negatywnie na rownowage w grze ?
 

Rise

Szlachcic
Naturalnie dokładamy wszelkich starań, aby te różnice nie wpłynęły negatywnie na równowagę w grze. Takie różnice są jedynie tymczasowe i w końcu się zacierają. Tak jest również w tym przypadku.
Niestety, jak już zostało zauważone przez moich przedmówców, różnice te bardzo negatywnie wpływają na równowagę w grze.
Ciekawe jak te różnice ulegna zatarciu prosze nie odpowiadac pytanie retoryczne Jedni gracze moga anulowac zadania , ktore zrobily sie trudniejsze
a inni musza rezygnowac z ich wykonania , uwaza pan ze te roznice nie wplywaja negatywnie na rownowage w grze ?
Oj tak, absolutnie się zgadzam. Przykładowo wśród dzisiejszych zadań mam coś takiego. 1648476245656.pngZ pozoru wygląda to banalnie, problem polega na tym, że ja wciąż jestem we wczesnym średniowieczu a moja mapa kampanii wygląda tak: 1648476393818.png Mam już zdobyty cały rozkwit średniowiecza i utknęłam na etapie jesieni i epoki kolonialnej. Negocjacje wymagają towarów, których ja we wczesnym średniowieczu nie mogę wytworzyć - wymagane są towary z epoki raz-większej i dwa-razy większej od tej, w której się obecnie znajduję. I to nie są małe ilości towarów :) 1648476610103.png To jest przykład tylko jednych takich negocjacji. Ja muszę zrobić takie trzy razy! XD
Ale to jeszcze pół biedy, może dało by się to wykonać przy dobrych wiatrach - to znaczy, jakby udało mi się zamienić 100 towarów z wczesnego na 50 z rozkwitu, a potem jeszcze te 50 na jesień... oczywiście musiałabym znaleźć chętnych na takie transakcje, co wbrew pozorom łatwe nie jest i zrobić coś takiego 3 razy; plus jeszcze zrobić transakcje z wczesnego na rozkwit.
Gorzej, jak już kilkakrotnie trafiło mi się "zajmij sektory mapy kampanii poprzez walkę"... Cóż tego absolutnie nie byłam w stanie zrobić jednostami z wczesnego średniowiecza, nawet pomimo bonusów, które posiadam.

Oznacza to dla mnie, że muszę zrezygnować ze 100 punktów zamkowych + nagrody codziennej, plus tracę dzień na uzupełnienie paska do skrzyni pretendenta i 700 punktów zamkowych.

Osoby, które mają możliwość zamiany zadania, mają przynajmniej szanse żeby trafiło im się coś możliwego do wykonania. Mają szansę tego by nie stracić tych punktów zamkowych i pozostałych nagród jakie daje zadanie codzienne :)

Więc w jaki sposób, ta różnica ma się zatrzeć? W jaki sposób ma ona, cytuję "nie wpływać negatywnie na równowagę w grze"? :)

Naprawdę, przydałoby się jakieś info odnośnie tego, czy w ogóle pracujecie nad naprawą tego błędu. To jest naprawdę dziwne, że część graczy ma dostęp do tych funkcji, a inni nie. Pisząc, że różnice się "zacierają", mam wrażenie, że w ogóle nie zwracacie uwagi na to rozszerzenie i tylko czekacie aż gracze o tym zapomną (albo chociaż przestaną się upominać).
 
Ostatnia edycja:
Mam już zdobyty cały rozkwit średniowiecza i utknęłam na etapie jesieni i epoki kolonialnej. Negocjacje wymagają towarów, których ja we wczesnym średniowieczu nie mogę wytworzyć - wymagane są towary z epoki raz-większej i dwa-razy większej od tej, w której się obecnie znajduję. I to nie są małe ilości towarów :)

Poproś kogoś o towary, zajmij prowincje, nie wysyłaj kolejnego zwiadu, zadania tego typu nie będą się już pojawiały
 

Johnny McBride

Wicehrabia
Zyleta1991 napisał:
Nieustannie szukamy nowych możliwości usprawnienia gry. Z tego powodu - okazjonalnie - sprawdzamy jak w praktyce sprawdzają się różne funkcje. Oznacza to, że czasami mogą powstać niewielkie różnice między kontami w Grze - również jeżeli chodzi o dostępne opcje. Naturalnie dokładamy wszelkich starań, aby te różnice nie wpłynęły negatywnie na równowagę w grze. Takie różnice są jedynie tymczasowe i w końcu się zacierają. Tak jest również w tym przypadku.

Ale ciągle o to pytacie i piszecie, że odpowiedzi ani widu ani słychu :) Zatem odpowiadam

Bo nikt nie odpowiada na nasze pytania, Ty również. My wiemy że wy to testujecie, my pytamy kiedy wszyscy będą mieli do tego dostęp a nie tylko wybrani.
Z całym szacunkiem, ale to co piszesz to nie jest odpowiedź na nasze pytania.
Od testowania jest serwer beta a nie serwery live. Na becie też nie wszyscy mają do tego dostęp, więc dlaczego po prostu nie testujecie tego na becie żeby potem wgrać na live'y przy okazji jakiejś aktualizacji, tak jak to powinno wyglądać ? zamiast po cichu coś dodawać i liczyć na to że inni się nie zorientują?
Mijają kolejne dni, tygodnie, zwiększyliście trudność zadań dziennych dla wszystkich graczy, ale opcję ich zmiany daliście tylko nielicznym. Uważasz że to ok ?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Zauważyliście, że zmieniły się kolejki przy nastawianiu produkcji w budynkach?
Były dwie kolejki, budynki zwykłe i ewentowe. Teraz budynki ewentowe produkujące TYLKO młotki sa w kolejce z budynkami zwykłymi.
 

PEliks

Baron
Skoro tak to dołożę swoje trzy grosze. Jak już majstrujecie przy kolejkach to połączcie w jedno wojsko zwykłe i specjalne z miasta.
To kosmetyczne zmiany ale na duży plus. ;)
 
Do góry