Wersja 1.193 - komentarze

PonuryŻniwiarz

Szlachcic zagrodowy
Błąd nieaktywnego avataru w przypadku wysłania linku z Perłą
W wersy mobilnej występuje taki błąd, czy w tej aktualizacji został usunięty ?
 

Solshine

Baron
W dalszym ciągu, pomimo naprawy, o której informowaliście w aktualizacji 1.190, zaatakowani sąsiedzi sie nie aktualizują na bieżąco, jeśli atakuje się ich szybkim atakiem i od razu wraca do miasta, co omyłkowo może prowadzić do ponownego kliknięcia w ikonkę mieczy, bo ta się nie aktualizuje do pioruna, co wywołuje "wewnętrzny błąd" i przeładowanie całej gry. Czasem obserwuję nawet 3-4 sąsiadów już po ataku, a wciąż z ikonką "ataku".
 

Detaus

Szlachcic zagrodowy
Nie zamieściliście opisu jeszcze jednej zmiany: Od teraz wszystkie ranne jednostki są do wyboru przy kompletowaniu armii do ataku, dzięki temu gracze znowu będą mieli okazje wykazania się w poszukiwaniu zdrowych jednostek do wyboru.
Swoją drogą to po co w oknie wyboru przed tą zmiana było do wyboru po 20-21 zdrowych jednostek skoro w jednej armii mieści się max 8 jednostek? Nie powinno być 8 zdrowych + 4-8 najlżej rannych? Choć w sytuacji gdy ma się w arsenale ponad 1000 jednostek zdrowych do wyboru z danego rodzaju to wyświetlanie tych lekko rannych jest niepotrzebne
 

Detaus

Szlachcic zagrodowy
Tyle że ja zauważałem zmianę dopiero po najnowszym patchu. Przed tym patchem klikałem zawsze w jedno miejsce paska aby wyświetlić moich łotrów. Teraz zauważyłem że wraz z postępem walk miejsce kliknięcia przesuwało się w lewą stronę. Zacząłem liczyć i wyszło że teraz pokazują się wszystkie ranne, a kiedyś pokazywało się ich około 20 sztuk tylko - tych najmniej rannych.
W wątku który przytoczyłeś był też problem pokazywania wszystkich rannych jednostek. zastanawia mnie więc to, dlaczego u mnie pokazywało się inaczej? Czyżby programiści nie radzili sobie z kodem i kod u jednych zachowywał się tak a u innych owak? Tak czy inaczej jest to wkurzające i wymaga naprawy. Ciekawy był ten pomysł aby pokazywać tylko jedna zdrową jednostkę każdego rodzaju ale aby można ja było kliknąć wiele razy - to byłoby fajne
 
Ostatnia edycja:

Mark R

Wójt
Ciekawy był ten pomysł aby pokazywać tylko jedna zdrową jednostkę każdego rodzaju ale aby można ja było kliknąć wiele razy - to byłoby fajne
No właśnie. Tylko że pomysłów co zrobić z armią było sporo na przestrzeni lat a odzewu ze strony programistów czy suportu żadnego.
Z pomysłami od graczy jest taki problem że większość nie zna się na programowaniu, żeby wiedzieć na co kod gry pozwala a na co nie.
Przez co niektóre pomysły są nie do zrealizowania w przedstawionej formie, ale za to można z nich wyciągnąć sens/ideę by przełożyć to na najbardziej możliwy do zrealizowania sposób.
Tylko że właśnie to się nie dzieje. Pomysły pojawiają się na forum, trwa dyskusja, pojawia się sonda. Tak trwa kilka tygodni aż wątki się znudzą i temat sam zanika w archiwach forum.
Zastanawia mnie czemu tak ważna mechanika gry jak wybór wojska jest tak beznadziejna a walk toczymy coraz więcej i więcej.
 

Detaus

Szlachcic zagrodowy
Z pomysłami od graczy jest taki problem że większość nie zna się na programowaniu, żeby wiedzieć na co kod gry pozwala a na co nie.
Tu cię muszę zaskoczyć: To czy daną rzecz da redę oprogramować zależy tylko i wyłącznie od umiejętności projektanta i programisty. Nie ma rzeczy których nie można oprogramować. Nawet nie wyobrażasz sobie jakie to byłoby proste aby wprowadzić zaproponowaną zmianę z wyborem wojska. Pewnie w jeden dzień roboczy można by było to zrobić ... chyba że kod jest tak skopany że cokolwiek w nim zrobienie graniczy z cudem. Ale na to wpływa polityka firmy odnośnie utrzymania kodu i jak wiele czasu poświęcano w przeszłości na utrzymanie kodu. Inwestycje w utrzymanie kodu bardzo procentują w przyszłości w postaci bardzo prostego zmieniania kodu w przyszłości.
 

Mark R

Wójt
Bardzo ciekawe rzeczy piszesz. To tym bardziej się zastanawiam dlaczego tak długo nie pojawiają się zmiany w temacie wyboru wojska czy wyświetlania jednostek.
Jak dla mnie obecnie najbardziej siermiężny, czasochłonny, męczący element gry. Od kiedy jest gpc wyszło jak bardzo jest to słaby punkt gry. Nie chce mi się robić tych walk dużo. Przy 100 czy więcej walkach dziennie to chyba 90 % czasu potrzebnego na to to jest klikanie i podmienianie wojska :(
 
Do góry