War hammer 40000

  • Rozpoczynający wątek PCSernik
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Warhammer 40k-Dawn of war oraz Space Marine

Cóż jak w temacie.Zacznę od Dawn of War:Dark Crusade.

RTS(strategia czasu rzeczywistego) przenosi nas w świat brutalnej wojny miedzy kilkoma nacjami.A propos tej brutalności:krwi jest tyle co w filmach grozy,jednostki są rozrywane na kawałki,żołnierzom wypływają wnętrzności a ...resztę możecie sobie wyobrazić.W kampanii przejmujemy kontrole nad wybrana nacją i prowadzimy ja do zwycięstwa podbijając resztę ras na mapie.Według mnie najlepsi są Space marines.Nie chce się rozpisywać,opisy poczytajcie sobie gdzieś indziej.Według mnie jest to super gra bo pozwala nam pokierować większością znanych jednostek z uniwersum Warhammera.Efekty są realistyczne(Wybuchy zostawiają kratery,granaty sypia odłamkami itp).


W DoW:Soulstorm jest bardzo podobnie dochdza tylko 2 rasy i samoloty co nieco zwiększa frajdę gry ale za to po bitwie w kampanii znikają budynki co zwiększa trudność obrony terytoriów.Jednak i tak jest za******e.



Za to Space marine to zupełnie inna historia.Wcielamy się w jednego z marines i idziemy rozwalać łby orków piłomieczem.Akcję obserwujemy zza prawego ramienia kapitana Titusa(tak nazywa się nasz heros.To zwyczajna strzelanka która powala chyba tylko brutalnością.Krwi jest w niej co niemiara starczy jej na 2 szklanki,wypełnienie basenu i jeszcze zostanie.Za to multi jest znacznie lepsze:podobne ale zamiast tępych botów sterowanych przez AI mamy myślących przeciwników nierzadko szatańsko sprytnych,szybkich i celnych.Dla mnie 7/10.
 

DeletedUser

Guest
Dawn of War to jedna z moich ulubionych gier.
Ktoś gra jeszcze?
Jakie macie rasy ulubione i ulubione jednostki?
Według mnie najlepsi są nekroni, a potem tau. Następnie gwardia i eldarzy, a potem Chaos i Marines. Dalej orkowie, siostry a na końcu mroczni eldarzy.

Nekroni:
Lord nekronów:
Najlepszy dowódca. Choć słaby fizycznie, to ma mnóstwo zdolności, które pozwalają wygrać grę, moje ulubione to filakterie (wzmacniają i leczą dowódcę, trudniej go zabić), zasłona mroku (niewidzialność dla lorda i pobliskich oddziałów) i kula wskrzeszenia (dająca nieograniczone zasoby wojsk). Do tego się teleportuje.
Wojownicy nekronów:
Najsilniejsi wśród podstawowych jednostek piechoty. Dobrzy w walce wręcz, w strzelaniu, a po ulepszeniach niepokonani i nieraz wystarczyli mi do przejścia misji. No i są darmowi (dopiero uzupełnienia są płatne).
Monolit:
Jako broń ostateczna.



Tau:
Wojownicy ognia:
Po wytechowaniu stanowią całkiem porządną siłę ognia, ale podatni na atak wręcz (można za to ich osłaniać krootami).
XV-15:
Zwiadowcy z plecakami odrzutowymi i polem maskującym. Po ulepszeniu dobrzy przeciw pojazdom.
Hammerhead:
Najsilniejszy czołg Tau:
Ogromna siła ognia i zasięg pozwalają kosić budynki i pojazdy wroga, często zanim się zbliżą.



Gwardia:
Komisarz:
Doskonały do regenerowania morale pobliskich oddziałów, choć zmniejsza to liczebność oddziału, do którego jest przypisany, o jeden.
Psionik:
Dobry przeciw pojazdom (zmienia typ pancerza), na oddziały wroga i dowódców. Niestety szybko mu się umiera.
Kapłan:
Daje tymczasową niewrażliwość na obrażenia i straty morale.
Leman Russ:
Czołg przypominający te z IWŚ, ale dobrze się sprawdza.
Baneblade:
Najcięższy czołg w grze.
Drużyna ciężkich broni:
Trzy drużyny uzbrojone w laser, działko automatyczne i ciężki bolter są obroną wyjątkowo trudną do sforsowania, zwłaszcza dzięki niesamowitemu zasięgowi.
Chimera:
Transporter piechoty, przydatny do szturmu na ważne obiekty wroga.
Budynki:
Pozwalają na transport jednostek, podobnie, jak eldarskie bramy osnowy.
Zabójca:
Zabija. Dobry na dowódców.



Eldarzy:
Prorokini:
Szereg psionicznych zdolności skutecznych przeciw dowódcom i piechocie.
Pająki osnowy:
Dobrzy przeciw piechocie, mają bomby przeciw pojazdom i budynkom. Do tego się teleportują.
Budowniczy:
Może się teleportować.
Brama osnowy:
Portale, pomiędzy którymi można teleportować żołnierzy, a nawet budynki.
Żniwiarze:
Dobrze walczą z dystansu.



Kosmiczni marines:
Kosmiczni marines:
Trzy dobrze dozbrojone oddziały (dwa oddziały z czterema ciężkimi bolterami i jeden z czterema wyrzutniami rakiet) z dołączonymi: Kapitanem, Kronikarzem, Aptekarzem, stanowią wszechstronną siłę skuteczną na wszystko.
Terminatorzy & Terminatorzy szturmowi:
Bardzo wytrzymała jednostka teleportowana w dowolne miejsce, mają wbudowane teleportery. Niezwykle silni.
Przekaźnik orbitalny:
Pozwala na zrzut wojsk w dowolne widoczne miejsce.



Chaos:
Kosmiczni marines chaosu:
Podobnie do kosmicznych marines, ale nie można ich uzbroić w rakiety i miotacze ognia (z wyjątkiem podstawowej wersji gry). Nadrabiają to jednak ulepszeniem dającym infiltrację (niewidzialność), jednak wtedy nie należy dołączać dowódców.
Opętani:
Bardzo wytrzymali mutanci, zadający duże obrażenia wręcz, ale niezdolni do walki na odległość. Do tego wyjątkowo szybko biegają.
Niszczyciele (obliterators):
Bardzo silni przeciw pojazdom, budynkom, a nawet piechocie. Choć powolni, mogą się teleportować.
Krwiopijec:
Wielgachny demon wymachujący wielgachną siekierą. Bardzo silny, ale traci punkty życia, gdy nie walczy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry