[Inne] Walki a negocjacje na GPC

Może warto "dowartościować" negocjacje na GPC?

  • tak, 3 punkty

    Głosy: 8 53,3%
  • tak, więcej (ile i dlaczego?)

    Głosy: 4 26,7%
  • nie, 2 punkty wystarczą

    Głosy: 3 20,0%

  • W sumie głosujących
    15

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ostatnio pojawia się coraz więcej budynków dających duże wsparcie dla armii atakującej. Zapewnienie Ilości towarów potrzebnych do jednej negocjacji wymaga dużo więcej "pracy".
Czas potrzebny na negocjację jest nieporównywalny do czasu kliknięcia automatycznej walki.
Jeżeli ktokolwiek wydaje diamenty na GPC, to właśnie negocjatorzy (jeżeli nie chcą marnować towarów lub czasu)
Automatyczna negocjacja nie przyjęła się, co mnie nie dziwi.
 

midh

Wójt
kliknalem tak choc wolalbym troche inny pomysl - losowy postep za nego uzalezniony od ilosci potrzebnych towarow

cos w stylu :

2 pkt -- 4 rodzaje po 1-2
3 pkt - 5 rodzajow po 3-5
4 pkt -- 6 rodzajow 4-6 itd itd
moze nawet do 10 pkt w wersji przyjetej jako skomplkowane nego czyli 10 -12 rodzajow

to taka nowinka, ktora moglaby byc zaimplementowana lacznie z nowymi rewelacjami z bety
 

Auraya

Hrabia
można sobie szacować, że każda tura to jakby kliknięcie autowalki, więc 3pkty wydają się sensowne
nie wiem czy uzależniałabym od ilości towarów - w końcu ta jest zależna od oporu, wiadomo, że im większy, tym trudniej

bardziej mnie 'boli', że często przy zerowym oporze pojawia się opcja 6 towarów, co przy 3 podejściach daje ok 60% powodzenia - czyli już podpada pod kategorię skomplikowanych negocjacji... albo w tawernie powinno być do wykupienia dodatkowe podejście, albo z automatu powinno na gpch być 4 podejścia
 

kloc2

Rycerz
kliknalem tak choc wolalbym troche inny pomysl - losowy postep za nego uzalezniony od ilosci potrzebnych towarow

cos w stylu :

2 pkt -- 4 rodzaje po 1-2
3 pkt - 5 rodzajow po 3-5
4 pkt -- 6 rodzajow 4-6 itd itd
moze nawet do 10 pkt w wersji przyjetej jako skomplkowane nego czyli 10 -12 rodzajow

to taka nowinka, ktora moglaby byc zaimplementowana lacznie z nowymi rewelacjami z bety
myśle, że takie rozwiązanie ma sporo racji
 

Jake Long

Baron
nie wiem czy uzależniałabym od ilości towarów - w końcu ta jest zależna od oporu, wiadomo, że im większy, tym trudniej
Też bym tego tak nie uzależniał. Problem jest taki że będzie trzeba mieć z tyłu głowy to ile dane negocjacje dadzą progresu dla sektora. Co mogłoby być kluczowe dla zachowania flagi na sektorze. Przypominam też że na sposób negocjacji wpływu nie mamy i raczej wątpię że Inno by poszło na rozwiązanie wyboru trudności negocjacji. Trochę zasmieciłoby to interfejs albo dodawałoby dodatkowe kliknięcie.
Co do samej propozycji autora/autorki postu - jestem na tak.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Intryguje mnie ten anonimowy głos na nie. Zwłaszcza po lamentach związanych z testowanymi nowinkami. Pomysł wręcz zachęca do aktywności na GPC w wymiarze 24/7. :p
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Intryguje mnie ten anonimowy głos na nie. Zwłaszcza po lamentach związanych z testowanymi nowinkami. Pomysł wręcz zachęca do aktywności na GPC w wymiarze 24/7. :p
akurat mój masz na tak, dziwnie czułem, że to komentarz skierowany do mnie xd aczkolwiek takie coś powinno być od zawsze, niezależnie od idiotycznych testowanych zmian
PS. wystarczy dać ankiete publiczną i wtedy widać kto jak głosuje ;)
 

Borisel

Hrabia
Nego jest chyba najbardziej ignorowana opcją w polach . Nie dość ,że nieadekwatna ilość punktów za zwycięstwo do czasu i towarów , brak jakiegoś boostu do nego jak w przypadku walk - to jeszcze przepadają towary w przypadku niepowodzenia - jak są nego 6 towarami i 3 próby to potrafi zeżreć towary . Ja bym zrobił tak , że za nego z 4 towarami dał 3 punkty , za 5 towarów 4 punkty , a za 6 towarów już 5 punktów . Dodatkowo boost w postaci zakupu dodatkowych prób w tawernie - niech się srebro do czegoś nada .
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Nego jest chyba najbardziej ignorowana opcją w polach . Nie dość ,że nieadekwatna ilość punktów za zwycięstwo do czasu i towarów , brak jakiegoś boostu do nego jak w przypadku walk - to jeszcze przepadają towary w przypadku niepowodzenia - jak są nego 6 towarami i 3 próby to potrafi zeżreć towary . Ja bym zrobił tak , że za nego z 4 towarami dał 3 punkty , za 5 towarów 4 punkty , a za 6 towarów już 5 punktów . Dodatkowo boost w postaci zakupu dodatkowych prób w tawernie - niech się srebro do czegoś nada .
to wtedy by już totalnie inno zbankrutowało :D
ja z tych którzy robią gdzies 100 negów na sezon i chyba z 2/3 z nich to zawsze dokupienie 4 tury za diaxy - bo żal towarów i czasu.
 
Ostatnio pojawia się coraz więcej budynków dających duże wsparcie dla armii atakującej. Zapewnienie Ilości towarów potrzebnych do jednej negocjacji wymaga dużo więcej "pracy".
Czas potrzebny na negocjację jest nieporównywalny do czasu kliknięcia automatycznej walki.
Jeżeli ktokolwiek wydaje diamenty na GPC, to właśnie negocjatorzy (jeżeli nie chcą marnować towarów lub czasu)
Automatyczna negocjacja nie przyjęła się, co mnie nie dziwi.
Dlatego szansa na nagrody przy negocjacjach jest większa.
 

Załączniki

  • Nagrody na GPC.JPG
    Nagrody na GPC.JPG
    35,6 KB · Wyświetlenia: 8

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Dlatego szansa na nagrody przy negocjacjach jest większa.
ale już ustalono, że fakt grania pod nagrody jest "be" więc niech sobie Inno te różnice zabierze i da więcej sensownych punktów xd
bo aktualnie jedyny powód do negocjacji to taki, żeby opór oszczędzić, aczkolwiek 2, 1 aż tyle nie zmienia
1-3 lub 1-4 byłoby sensowniej
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Nego jest chyba najbardziej ignorowana opcją w polach
Może pora na zmiany? Zwłaszcza po ewidentnym zachwianiu proporcjami sił między słabszymi a silniejszymi gildiami, jeżeli testowana funkcjonalność jednak się pojawi na naszych serwerach. Wymuszenie zmiany strategii największych może dać szansę graczom młodszym stażem. W końcu to oni najbardziej będą poszkodowani, czego jakoś nikt nie dostrzega, a szkoda.
 

midh

Wójt
W końcu to oni najbardziej będą poszkodowa
najbardziej poszkodowani per saldo beda takei typy jak ja -- miasto tworzone pod gpch, jeszcze zbyt niska arka na wielkie zyski z wbijania, brak transferu pr z innych swiatow, brak zyskow ze sprzedazy towarow
wiekszosc pr dla mnie to gpch

ale jak zauwazylem juz - nie bede narzekal - moze troche wolniejsza gra takim jak ja sie przysluzy --troche odpoczniemy psychicznie i fizycznie :)) troche wiecej czasu na inne sprawy i troche inne podejscie do werbowanych ludzi w gildii
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
najbardziej poszkodowani per saldo beda takei typy jak ja -- miasto tworzone pod gpch
MIDH?
Nie transferuję pr między serwerami, nie sprzedaję towarów za pr, nie czuję się specjalnie zagrożona przez zmniejszenie dopływu pr z GPC. Jednak nie o to chodzi.
Młodzi gracze do tej pory nie mieli szans na przyjęcie do silnej gildii, przynajmniej dopóki nie osiągnęli możliwości pokonania 50-60 oporu. Może pora na wersję FoE, w której nie tylko każda szabla będzie ważna?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Może pora na zmiany? Zwłaszcza po ewidentnym zachwianiu proporcjami sił między słabszymi a silniejszymi gildiami, jeżeli testowana funkcjonalność jednak się pojawi na naszych serwerach. Wymuszenie zmiany strategii największych może dać szansę graczom młodszym stażem. W końcu to oni najbardziej będą poszkodowani, czego jakoś nikt nie dostrzega, a szkoda.
nie prawda, kilkukrotnie pisałem, że po nowemu nowy gracz nie będzie w stanie nadrobić straty do topki, za co przez niektórych zostałem zjedzony :<
ale jak zauwazylem juz - nie bede narzekal - moze troche wolniejsza gra takim jak ja sie przysluzy --troche odpoczniemy psychicznie i fizycznie :)) troche wiecej czasu na inne sprawy i troche inne podejscie do werbowanych ludzi w gildii
to jest zdanie, do którego twórcy nigdy nie powinni dopuścić.
W sensie powinni nas trzymać 24/7 przy grze, a przy tych zmianach pojawia się masa głosów, że aktywność spadnie i nie będzie co robić :<
MIDH?
Nie transferuję pr między serwerami, nie sprzedaję towarów za pr, nie czuję się specjalnie zagrożona przez zmniejszenie dopływu pr z GPC. Jednak nie o to chodzi.
Młodzi gracze do tej pory nie mieli szans na przyjęcie do silnej gildii, przynajmniej dopóki nie osiągnęli możliwości pokonania 50-60 oporu. Może pora na wersję FoE, w której nie tylko każda szabla będzie ważna?
kryterium to było robienie walk. Może miec 10 oporu i trzepać 1k walk i więcej.


Po nowemu - opór będzie kryterium. Bo ktoś kto nie zrobi 80-100 oporu będzie zbędny dla gildii skupionej na gpc.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Czysto teoretycznie. Chyba, że reszta gildii prześpi wymiankę sektorów. ;)


Mnie bicia, więcej negocjacji i będzie zajęcie na cały dzień :p
o surowce ciut gorzej jak o armie :D

gdyby powtarzalne mozna bylo robic w nieskonczonosc to i Ci z EP mieli dalej eldorado, teraz juz ciut gorzej
 
Do góry