W którym kierunku rozszerzyć moje miasto? (serwer FD)

W którym kierunku rozszerzyć miasto.

  • Na lewo od Świątyni Reliktów (8 pól)

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    7
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

Sir Szuster

Szlachcic zagrodowy
Cześć
Właśnie zmieniłem epokę i się zastanawiam, w którym kierunku rozbudować miasto. Doszedłem do wniosku, że mam trzy podstawowe opcje które wymieniłem w ankiecie.
Zasadniczo do wykorzystania mam 12 poletek, chyba że przyatakuję na mapie epokę kolonialną, gdzie dostanę kolejne dwa. Ogólnie miasto czeka ostra przebudowa, bo mam w planach dwie perły (TA+AO), a do tego sporo budynków eventowych.
Może ktoś zerknie i podzieli się swoją opinią albo chociaż zagłosuje w mojej ankiecie. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
Namiar na moje włości: Serwer FD, nick: Sir Szuster , miasto: Gród BródnoMiasto2.jpg
 
Ostatnia edycja:

Sir Szuster

Szlachcic zagrodowy
Masz rację, ale jak to zrobić? Print Screen i pomniejszyć obraz? Tuzem komputerowym nie jestem.
 

dawid17612

Hrabia
pomagam graczom na wszystkich światach, i przebudowuje miasta więc w razie pytań śmiało pisz, zawsze pomoge i doradze :)

jak piszesz wiadomość, na górze masz różne opcje i dodatki do pisania, oraz obok buźki jest ikonka mini obrazka tam masz 1 z 3 opcji dodania obrazka do postu

sprawdzilem i widze że grasz na F

oto twoje miasto,

Screenshot 2022-02-09 at 18-52-45 Forge of Empires.png

rozszerzenia daj od ARki w lewo aż do Kryjówki Piratów :)
rząd za rzędem.

oto jak powinno wyglądać twoje miasto aby grało się na luzie, oraz rozszerzenia któych nie powinnieneś wykupywać

Screenshot 2021-12-27 at 18-24-27 Forge of Empires.png


jak widzisz idealny kwadrat, oraz dzięki takiemu ustawieniu łatwiej potem przebudowe robić,
 
Ostatnia edycja:

Sir Szuster

Szlachcic zagrodowy
pomagam graczom na wszystkich światach, i przebudowuje miasta więc w razie pytań śmiało pisz, zawsze pomoge i doradze :)

jak piszesz wiadomość, na górze masz różne opcje i dodatki do pisania, oraz obok buźki jest ikonka mini obrazka tam masz 1 z 3 opcji dodania obrazka do postu

sprawdzilem i widze że grasz na F

oto twoje miasto,

View attachment 6745

rozszerzenia daj od ARki w lewo aż do Kryjówki Piratów :)
rząd za rzędem.

oto jak powinno wyglądać twoje miasto aby grało się na luzie, oraz rozszerzenia któych nie powinnieneś wykupywać

View attachment 6747


jak widzisz idealny kwadrat, oraz dzięki takiemu ustawieniu łatwiej potem przebudowe robić,
Obraz już wkleiłem. W sumie teraz żałuję wykupionego paska na górze po prawej, ale dramatu nie ma.
W sumie też chyba skłaniam się do opcji którą proponujesz, tam jest 10 pól. Początkowo chciałem wykupić pod pociągiem, potem na lewo od ŚR, aż właśnie naszła mnie koncepcja proponowana przez Ciebie.
 

Marik

Książę
jak wyżej miasto budujesz w kwadracie, faros i babel do wywalenia, ao już dawno powinno stać
 

dawid17612

Hrabia
widać że gracz niema WI wiec dlatego posiadał, Babel, natomiast, odpowiadając na twoje pytanie :
Babel już jest nie potrzebna ponieważ ma dużo ewentowych które dają mu z tego co widze jakieś 70-80 tys. ludności,

Faros się przyda nawet w puźniejszych etapach jesto dobra perełka 4x4 :D

natomiast TG jest do wywalnie na takim etapie gry, i tak niskiej epoki :D
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Babel nigdy nie stawiałem, Faros miałem i skasowałem, bo jej nie potrzebowałem i stała na jakimś niskim poziomie, tylko zajmując miejsce.
ZH daje wystarczająco młotków, a jak bierzesz udział w GPC, to towaru też nie brakuje.
Według mnie jeszcze Świątynia Reliktów do skasowania ;P
 

DMJK

Szlachcic
Babel nigdy nie stawiałem, Faros miałem i skasowałem, bo jej nie potrzebowałem i stała na jakimś niskim poziomie, tylko zajmując miejsce.
ZH daje wystarczająco młotków, a jak bierzesz udział w GPC, to towaru też nie brakuje.
Według mnie jeszcze Świątynia Reliktów do skasowania ;P
No nie wiem czy SR do wywalenia, moim zdaniem jednak potrzebna perła jak się WG robi. Ja tam na nią nie narzekam.
 

dawid17612

Hrabia
Pro gracze tzw. stare wygi hehehehe... co w wenus albo marsie siedzą, doradzają początkującemu wywalenie Latarni i ŚR..:D hehehehehe...
bez obrazy, ale zerknijcie na jego ratusz :D hehehehe
 

Marik

Książę
ŚR bym nie ruszał bo się przydaje ale ani faros ani babel nigdzie nie budowałem, jedyny wyjątek to świat K - tam babel stoi bo WI jeszcze nikt wtedy nie miał
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
ŚR na 10 poziomie daje około 60 PR na 64 konflikty, czyli na tydzień, bo więcej konfliktów nie da się rozwiązać.
Na 60 poziomie 2x więcej.
36 kratek można chyba lepiej zagospodarować, choćby tarasy rolne dają 84PR na tydzień (12PR dziennie), a zajmują mniej miejsca i nie trzeba w nie inwestować kilku albo kilkunastu tysięcy, żeby dawały ten zbiór.
Czy Warto tyle PR inwestować jako początkujący gracz i czekać nie wiadomo ile czasu aż się zwróci? (w zależności od tego co mozemy postawić w to mejsce, to może nawet nigdy się nie zwrócić). Według mnie lepiej się zająć rozbudową w tym kierunku, żeby najpierw w ogóle rozwiązywać te 64 konflikty każdego tygodnia.
No ale ŚR daje jeszcze złom do handlarza, który nie wiem jak wycenić - może ze względu na to tak wielu graczy ją stawia i rozwija, skoro dla PR nie warto :)
Tak naprawdę to wiem dlaczego gracze lubią ŚR - za te emocje przy zbieraniu reliktów :) Może się trafi 20 PR albo 100 :)
Nieważne, że średnio na tydzień jest 60 i tarasy więcej by dały, tarasy sa nudne, bo zawsze dają te 84 PR, a ŚR może dać w tym tygodniu 20, a w nastepnym 300 :)
 

dawid17612

Hrabia
zapewne dlatego zę gracze początkujący nie mają skąd wziąć, budynków co dają PR, a tam mogą wyłapać Obserwatorium, tarasy, i co dla nich najceniejsze to 120-330 Diaksów, nawet jak ma sie ŚR na niskim poziomie, a szczęście ładnie trafi, :D
dla początkujących jakby nie było to jednak kilka rozszerzeń, :D
 

Markiz.

Książę
ŚR na 10 poziomie daje około 60 PR na 64 konflikty, czyli na tydzień, bo więcej konfliktów nie da się rozwiązać.
Na 60 poziomie 2x więcej.
36 kratek można chyba lepiej zagospodarować, choćby tarasy rolne dają 84PR na tydzień (12PR dziennie), a zajmują mniej miejsca i nie trzeba w nie inwestować kilku albo kilkunastu tysięcy, żeby dawały ten zbiór.
Czy Warto tyle PR inwestować jako początkujący gracz i czekać nie wiadomo ile czasu aż się zwróci? (w zależności od tego co mozemy postawić w to mejsce, to może nawet nigdy się nie zwrócić). Według mnie lepiej się zająć rozbudową w tym kierunku, żeby najpierw w ogóle rozwiązywać te 64 konflikty każdego tygodnia.
No ale ŚR daje jeszcze złom do handlarza, który nie wiem jak wycenić - może ze względu na to tak wielu graczy ją stawia i rozwija, skoro dla PR nie warto :)
Tak naprawdę to wiem dlaczego gracze lubią ŚR - za te emocje przy zbieraniu reliktów :) Może się trafi 20 PR albo 100 :)
Nieważne, że średnio na tydzień jest 60 i tarasy więcej by dały, tarasy sa nudne, bo zawsze dają te 84 PR, a ŚR może dać w tym tygodniu 20, a w nastepnym 300 :)
Skąd ma gracz wziąć tarasy i ulepszenie żeby dostać te 84 PR ? Ano z Wypraw. Jednak zanim je znajdzie, to ŚR może dać sporo PR, towarów, wojsk, dzięki czemu kolejne edycje będzie łatwiej przechodzić.
Ilu graczy, tyle opinii na temat "niezbędnych" pereł. Co za szczęście, że niektórzy potrafią wyciągać rozsądne wnioski z informacji wypisywanych na forum :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry