Vis Arcana

  • Rozpoczynający wątek Lord RozpYlacZ
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Przeglądarkowa gra rpg, która wciągnęła mnie trzy lata temu, w której próbując stworzyć dobrą postać przewinąłem się przez czterech bohaterów. Sposób gry przypomina odrobinę stare rozgrywki z kartką papieru, ołówkiem i kośćmi, tak więc zamiast pojedynków ubarwionych szatą graficzną, otrzymujemy raport pisemny z naszych osiągnięć na polu bitwy.
Po tym opisie mogą co nie którzy się zniechęcić, ale taka jest prawda, iż Vis Arcana jest skierowana do gracza, który używa głowy a nie tylko bezmyślnie klika.

Na początku rozgrywki mamy wybór rasy, klasy i jednego z bóstw ze skandynawskiej mitologi. W dostępnych rasach możemy znaleźć znane z gier i książek krasnoludy, niziołki, gnomy, elfy i mroczne elfy, jak i również mniej znane slaugh (skrzydlata rasa przypominająca demony) i khedry (jaszczuroludzie), a jeśli nas nie pociąga żadna z poprzednich możliwości, możemy być "starym" poczciwym człowiekiem. Następny wybór klasy tyczy się postaci fizycznych (barbarzyńca, zabójca, wojownik, paladyn, łucznik) i magicznych (mag, druid, kapłan). Wybór trzech pierwszych czynników już wływa na rozwój naszej postaci, bo każda rasa posiada wrodzone zdolności dzięki którym odróżnia się od innych, klasa - umiejętności, które można z czasem rozwijać na wyższe poziomy, a wybrane bóstwo wspomaga wybrane statystyki lub daje inną pożyteczną pomoc.

Po stworzeniu herosa dostajemy gminę, którą ulepszamy nowymi budynkami. Takich gmin możemy mieć aż dziesięć. Z 20 poziomem postaci możemy przejąć tylko jedną prowincję, ale za to wtedy dostajemy dostęp do masy nowych pożytecznych budowli.

O Vis Arcana można dużo pozytywnych rzeczy wymienić, polecam grę gorąco, bo gra ciągle się rozwija. Minusy gry to na początku dość długi czas oczekiwania na raporty z ataków i wypraw (11-25 minut), no i to, iż żeby cieszyć się w pełni z gry z wieloma pożytecznymi opcjami, trzeba wykupić konto VIP (11 zł miesięcznie). Lecz mimo to polecam grę bo wciąga niesamowicie i jest znacznie bardziej rozwinięta niż większość gier rpg na przeglądarkę internetową.
http://visarcana.pl/
(Można mnie tam znaleźć pod nickami Szalony Pustelnik (Visgard) i Piotr XXIII Hermita (Visheim)
 
Do góry