Uwalnianie sektorów gvg

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser9022
  • Data rozpoczęcia

Czy jestę za wprowadzeniem zmiany?

  • Tak

    Głosy: 8 57,1%
  • Nie

    Głosy: 6 42,9%

  • W sumie głosujących
    14

DeletedUser9022

Guest
Proponuje aby sektor w walkach gvg mogł być uwolniony tylko raz w ciagu doby. Chodzi oto, aby ukrócić nabijanie punktów na gvg.W tej chwili jest możliwość zrobienia 4 uwolnień na dobe, gildia która nabija sobie punkty uwalnia jeden i ten sam sektor. Po zmianie musiałaby uwalniać 4 różne sektory, co za tym idzie gildia potrzebowałaby więcej miejsca na takie uwalnianie. Moim zdaniem taka zmiana znacznie ograniczyłaby możliwość nabijania punktów na gvg, jak również zwiększyłaby rywalizacje miedzy gildiami i gra stałaby sie ciekawsza.
 

DeletedUser12062

Guest
Wszystko fajnie tylko:
1. Dzięki Arce można pozwolić sobie na więcej sektorów bo i tak surowce przyrastają (wiem z autopsji ;) ).
2. Gidlie będą tarczkowały po 3 sektory na plaży. Dzień w dzień po 20 plaże będą całe w tarczkach.... Ciekawe jak się inni będą mieli wbić na mapkę.
3. Jeśli 2 pierwsze punkty nie przemawiają to przemówi ten z kolejnymi oblężeniami dla punktów. Będą zakładane losowo i znowu wybuchnie kłótnia, że to niesprawiedliwe... A oblężeń można założyć ile dusza zapragnie i są znacznie tańsze niż uwolnienie sektora ;).

Ja osobiście tego jakoś nie widzę z wyżej wymienionych przyczyn. A inna kwestia: albo POTENCJAŁ i szybsze poziomy albo WALKI... Wybór jest przecież.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9022

Guest
1."Arka daje wiecej surowców do skarbca" - tak, zgadzam się , lecz nie o surowce chodzi a o liczbe sektorów na mapie, ta się nie zwiększy, gildia bedzie potrzebowała wiecej miejsca.
2. Sektory na plaży też zwykle naleza do jakiejś gildii, która się bedzie bronić, sektorów niczyich czyli NPC jest mało, inni którzy chca wejść na mape już teraz musza zajac miejsce innej gildii.
3.Istota gvg nie polega na tym, żeby sobie nabijać punkty, jak ktoś chce to znajdzie sposób na obejście tych zasad, ale nie o to chodzi.
Wojny gvg powinny być wojnami miedzy gildiami.
 

DeletedUser9022

Guest
Dam przykład z mojego sasiedztwa na Cirgard, al1984 - moderator i ja jestesmy w jednym sasiedztwie, Al co tydzień jest na pierwszym miejscu na wieży PVP (zdazaja się wyjatki), jest na pierwszym miejscu tylko dlateg, że robi uwolnienia na gvg. Gracze z większych gildii nie maja możliwości robiebia uwolnień bo wiecej to kosztuje. AL 1984, który jest tutaj moderatorem powinien zwalczać złe praktyki w grze a tymczasem sam w nich uczestniczy i je popiera.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
AL 1984, który jest tutaj moderatorem powinien zwalczać złe praktyki w grze a tymczasem sam w nich uczestniczy i je popiera.

Złe praktyki?
Przepraszam ale kto określa co jest złe a co dobre? Każdy ma prawo wykorzystać wszystkie opcje gry, jeżeli można zwalniać sektory i masz problem z pvp bo ktoś tak robi to może sam sobie też tak zorganizuj? Lub zorganizuj teren przy alu i naparzaj w jego obiegli.

A i samo założenie jest złe bo nie można zwalniać 4 sektorów, tylko można zwolnić sektory aż do sztabu, 4 dziennie na osobę. Więc ograniczenie nic nie da.
 

DeletedUser9022

Guest
Tak sa to złe praktyki, kiedyś nie było ograniczeń co do uwalniania sektorów teraz sa - 4 uwolnienia dzienie na osobe, użytkownicy gry i twórcy gry uznali, że dowolna ilośc ograniczeń jest zła, dlatego wprowadzono ograniczenie 4 uwolnień na osobę.
Po wprowadzeniu zmiany gildia, która posiada dwa sektory i non stop jeden i ten sam sektor uwalnia musiałaby się troche pomeczyć i atakować inne sektory.
 

DeletedUser12062

Guest
Skoro już wywołałeś przykład Twojego sąsiedztwa, w którym też się znajduję to:
A czy lepszą praktyką byłoby wstawianie oblężeń w nieskończoność na gildie okupujące plaże? Oczywiście oblężenia znikałby chwilkę przed końcem przełamania obrony aby umożliwić dołożenie wojska broniącym i znowu atak... Lub też ataki z samego rana (i tak wtedy wstaję a 80 walk zajmuje mi w pojedynkę koło 12-15min).

Wiesz dla mnie nie ma różnicy gdzie wykonam te swoje 60 walk dziennie (bo dla mnie ta liczba jest w zupełności wystarczająca). Obojętne, zwłaszcza, że sąsiadów jak widać też naruszam i plądruję. Najwyżej powrócę do zasady, koniec motywowania i atakuję wszystkich. Tylko pojawią się pretensje, że to nie jest sprawiedliwe.... ;P. W mojej ocenie złą praktyką byłoby zbijanie komuś obrony dla zabawy (a do tego zmierza Twój pomysł), nie zaś uwalnianie sektora.

A skoro wolisz silną gildię, chcąc czerpać z tego bonusy jakie ona daje to Twój wybór. Nie wiem tylko po co na tym poziomie Gry ważne jest miejsce na wieży?? :). Co to za różnica ile medali i tak ciężko je zliczyć a przybywają w astronomicznym tempie ;).


A tak na marginesie. Są gildie składające się z silnego Gracza i kilku słabszych (pare epok niżej). Ów słabsi, w celu umożliwienia więcej niż 4 uwolnień na osobę, zwalniają sektory aby najsilniejszy mógł bić. Więc co zmieni Twój pomysł?? Zupełnie nic. Nadal wystarczy mieć 2 sektory. A czy tacy Gracze stosują złe praktyki?? Nie.

P.S.
I uwierz mi, nie zależy mi ani na miejscu ani na pkt rankingu. Tylko dzięki temu wpadam tu na więcej niż tylko 10 min przeznaczone na zbiory i rozdział PR ;). Dzięki temu jest 30 min zabawy ;).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Kazdy z was ma swoja racje, myslę wiec tak:

- uwalniać mozna dowlna liczbe sektorow, po uwolnieniu nastepuje okres 48h w ktorym uwolnionego sektora takowac nie moze Gildia ktora go uwolnila, zasada przestaje dzialac gdy inna gildia przejmie ten sektor.
- aby gildia mogla walczyc w gvg, musi posiadac przynajmniej 20 czlonkow
- mozna zalozyc maxymalnie 5 oblezen na ten sam sektor w ciagu doby (wyjatek gdy oblezenie jest zbijane, wtedy mozna oblegac do woli )
- mozna wycofac maxymalnie 5 oblezen na dobe
- nie mozna miec wiecej jak 3 oblezen na raz w ramach tej samej epoki
- mozna zdobyc maxymalnie 5 sektorow na dobe / epoka
- mozna zdobyc maxymalnie 5 mln pkt / doba na wiezy GVG (czyli 100 000 rankingowych )
 

DeletedUser6174

Guest
A czy lepszą praktyką byłoby wstawianie oblężeń w nieskończoność na gildie okupujące plaże? Oczywiście oblężenia znikałby chwilkę przed końcem przełamania obrony aby umożliwić dołożenie wojska broniącym i znowu atak...

Z perspektywy osoby nabijającej punkty to byłoby to utrudnienie. Podczas przejmowania w kółko NPC walczymy z bonusem 0%, atakując inną gildię przeważnie mamy 50-75% bonusu w obronie więc straty są o wiele większe. Poza tym raczej gildie które atakujemy nie będą wstawiały w obrone samej artylerii którą można bez strat lać wojskiem latającym, ani nie pójdą nam na rękę wystawiając słabą obronę.
Jak maiłbym walczyć o sektory innych gildii to w końcu będę miał tak poranione wojsko że nie będę miał czym dalej walczyć. Podczas ustawionych walk mogę cały dzień lać artylerie jednym śmigłowcem, potrzebuje tylko paru graczy do zwalniania sektorów.

al1984:
Artyleria ok ale nie w epoce P ;)
 

DeletedUser14685

Guest
Ja uwazam, ze najlepszym rozwiazaniem bylaby mozliwosc uwolnienia 1 sektora tylko raz w ciagu doby :)

Gidlie będą tarczkowały po 3 sektory na plaży. Dzień w dzień po 20 plaże będą całe w tarczkach....

Ciekawe jak się inni będą mieli wbić na mapkę.
A czy lepszą praktyką byłoby wstawianie oblężeń w nieskończoność na gildie okupujące plaże?

Nie zebym sie czpial czy cos, ale jesli piszesz, ze plaze beda cale w tarczach, to niestety nie mozna byloby wstawiac oblezen w nieskonczonosc na plaze :p

Jeśli 2 pierwsze punkty nie przemawiają to przemówi ten z kolejnymi oblężeniami dla punktów. Będą zakładane losowo i znowu wybuchnie kłótnia, że to niesprawiedliwe... A oblężeń można założyć ile dusza zapragnie i są znacznie tańsze niż uwolnienie sektora ;).

Jesli sasiadujaca gildia sie zatarczuje to tez nic z tego ;)
 

DeletedUser12062

Guest
A jakie znaczenie mają obecnie ewentualne straty jednostek? :). Nie będąc "na mapce" można sobie do woli zbijać oblężenia na plażach. Albo wstawiać własne gdzie się chce. Pomysłów jest wiele ;). Tylko po co komuś uprzykrzać życie ;).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9022

Guest
Nie będac "na mapie" trudno znaleźć oblężenia do zbijania, można zbijać tylkote co sa
na plaży, próbowałem takich możliwości i trzeba by bez przerwy czatować na jakieś obleżenie a większośc oblężeń i tak jest w centrum
mapy poza zasięgiem. Jeżeli chodzi o wstawianie oblężeń gdzie sie chce nie bedac na mapie to sobie zerknij na mapy wiekszość sektorów przy plaży ma obrone 50 lub 75 % i straty przy takim oblężeniu sa znacznie wieksze niż przy walce z NPC, który ma obrone 0 %
 

DeletedUser14806

Guest
To nie płacz tylko wyskocz z gildi i nabijaj do woli punkty do wiezy skoro to dla ciebie całe zycie jest i po problemie.
 

DeletedUser9022

Guest
Rotszild kupię sobie nowa myszkę a wtedy dopiero będzie jazda ha, ha, ha
 
Do góry