[Perły Architektury] Usunięcie ARKI

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser18610
  • Data rozpoczęcia

Ta perła pewnie i tak zostanie, ale czy ona serio powinna istnieć? ...


  • W sumie głosujących
    57

DeletedUser7795

Guest
@jan-maria-scyzoryk nie uważasz, że zarobek 300 PR u jednego gracza jest ciut za duży? Teraz niektórzy mają po 50 tys. PR w inwentarzu a może i więcej.
 

DeletedUser14806

Guest
Żeby wybudować perłę na 80 poziom, oprócz pr, potrzeba też całkiem sporej ilości planów. Może tempo wzrostu tych pereł to nie zawsze między światowy push, a efekt działania gildyjnych Arek o zbyt dużym bonusie? ;)

No tak się składa że nawet jak ci arki pomogą to musisz i tak sporo dokładać zeby zamknać poziom , a gracze których miasta produkują po 30-40 pr na dobe poprostu reszte dokładają z pushu. I nie bądzmy dziećmi wiadmo że tak to własnie sie odbywa tylko każdy siedzi cicho bo znakomita większość graczy tak nagina zasady albo je wręcz łamie. Tu jest poważny problem który psuje gre a nie w Arce.
 

DeletedUser16730

Guest
nie uważasz, że zarobek 300 PR u jednego gracza jest ciut za duży?

Bynajmniej. Dlaczego miałby być za duży?

Teraz niektórzy mają po 50 tys. PR w inwentarzu a może i więcej.

I jaki problem powstaje w związku z tym?

Nie rozumiem w ogóle zwrotu "za dużo", sam w sobie bez odniesienia jest fałszywy. Nie może być czegoś za dużo jeśli nie przynosi to negatywnych ubocznych skutków. Teraz pytanie jakie przynosi skutki to, że ktoś zarabia 300 PR, że ma w inwentarzu 500k PR.
Oczywiście z wyjątkiem tego, że tym co nie mają i nie zarabiają to przeszkadza.

No tak się składa że nawet jak ci arki pomogą to musisz i tak sporo dokładać zeby zamknać poziom , a gracze których miasta produkują po 30-40 pr na dobe poprostu reszte dokładają z pushu.

Mam w jednym mieście 200 PR na dobę i pomijając fakt, że wcale nie chce mi się arki rozwijać bo jest mi prawie niepotrzebna ( w tej chwili) to ciężko chyba byłoby mi ją wywalić na 80 lvl w 2 miesiące nawet z tymi PeRami.

I nie bądzmy dziećmi wiadmo że tak to własnie sie odbywa tylko każdy siedzi cicho bo znakomita większość graczy tak nagina zasady albo je wręcz łamie.

Jest to tajemnica poliszynela, wystarczy na czat popatrzyć przez chwilę. Wystarczyło zobaczyć perły na H po 3-4 miesiącach od startu serwera.

Tu jest poważny problem który psuje gre a nie w Arce.

Osobiście nauczyłem się z tym żyć i to olałem. Przewartościowałem sobie priorytety i znalazłem inne cele. A z drugiej strony sytuacja raczej nie jest do rozwiązania, przynajmniej ja nie widzę takiego.
 

DeletedUser7795

Guest
Ja myślę, że support po prostu już nie sprawdza wszystkich zgłoszeń dotyczących pushu, bo graczy pushujących jest multum i zajęłoby to strasznie dużo czasu aby wszystkich takich graczy wyłapać i zablokować.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Mam w jednym mieście 200 PR na dobę i pomijając fakt, że wcale nie chce mi się arki rozwijać bo jest mi prawie niepotrzebna ( w tej chwili) to ciężko chyba byłoby mi ją wywalić na 80 lvl w 2 miesiące nawet z tymi PeRami.
I tu muszę się z Tobą zgodzić. Przy podobnych "dochodach" zajęło mi to sporo więcej czasu, ale może nie jestem super srategiem.8>
 

DeletedUser16730

Guest
ale może nie jestem super srategiem

Od 30 lvl dostajesz 75% na starcie, później musisz dołożyć do 3 miejsca, a później musisz dołożyć do końcówki. Razem musisz sama dać około 15%. 30 lvl to około 1600, a 80 lvl to około 5400. Razem 7000 x 25 = 175000 PR na 50 lvl. 15% z tego to 26250/200 to ponad 130 dni. Do tego budowa 1-30 lvl która jest dłuższa na 1 lvl i mamy razem prawie pół roku.

Pół roku budowania i czary bo można zarobić na tym. Tak jakby to z nieba spadało i samo zarabiało, a właściciel leżał i pachniał.
 

DeletedUser7795

Guest
Nie raz i nie dwa byłem zaskoczony jak szybko niektórzy gracze sobie wymaksowali Arki na 80 poziom w mniej niż dwa miesiące. Zezwolili na wymianę między światami to mamy tego efekty.
Ja wolę budować perłę dłużej ale w sposób uczciwy, bez żadnych przekrętów.
 

DeletedUser17642

Guest
temat dotyczy Arki, a nie wymiany pomiędzy swiatami - jak macie pomysły na jego ukrócenie to proponuję założyć kolejny wątek ;)
W tej chwili dyskusja zeszła na tory "może i Arka jest zła, ale push jest dużo gorszy"
A co do meritum - sam posiadam i rozbudowuję Arkę ale uważam że wprowadzenie tej perły to był błąd i należałoby jakoś się z tego wycofać (nota bene problem wyniknął z szerszego kontekstu, a mianowicie pozwolenia na budowę pereł wyprzedzających bieżącą epokę).
W tej chwili gracze bez Arki stoją na przegranej pozycji w próbach zyskownych inwestycji w perły sąsiadów czy znajomych - Arkowicz zawsze przelicytuje bo dla niego punkt opłacalności jest mocno przesunięty. Powoduje to również że początkujący gracze muszą płacić dużo więcej PR dla zdobycia planów jakiejkolwiek perły, nawet jak taki wpłaci ciut więcej niż zwrot z danego miejsca to jest spora szansa że jakiś arkowicz go przelicytuje - nie dla planów, ale dlatego że ta inwestycja dzięki bonusowi z Arki będzie nadal zyskowna.
Mamy klasyczny przykład rozwarstwienia społecznego - elyty (Arkowicze) zarabiają coraz więcej, a reszta graczy ma przez to ciężej.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Rozumiem, że jeśli ktoś rozbuduje Hagię, Castel, PC, a nie daj Boże Oranżerię i Krakena, to nie będzie miał większych możliwości niż początkujący gracz. Zbuduj silne miasto (nie tylko technologicznie), znajdź dobrą gildię i wtedy dowiesz się czemu może służyć Arka.
Jak to kiedyś powiedział pewien mężczyzna: zamknijcie i mnie, bo narzędzie gwałtu noszę zawsze przy sobie.;)
 

DeletedUser19049

Guest
W ogóle nie kumam o czym piszecie. Ciągle na chacie jakieś teksty o tej arce, ale kompletnie nie potrafię ogarnąć o co chodzi. Jakaś "znajoma arka". Albo ten problem z zamknięciem perły... czyli dobiciem do następnego lvlu, tak? To w czym problem? Chyba z tego się ciszyć należy.
 

DeletedUser12062

Guest
Sama Arka jako perła nie jest złym pomysłem. Złym pomysłem jest jej niedopracowany bonus zdecydowanie zbyt duży.... Dzięki niej wiele poziomów pereł rozwija się "samo" bez jakichkolwiek strat dla inwestorów 1-3 (dorzucenie reszty nie jest wielkim wysiłkiem)... I to jest największy cud tej Gry, że ktoś wypuścił takie coś i do tej pory (!!!!!!) tego nie zmienił. Dzisiaj z uwagi na czas jaki minął uważam, że na zmiany jest za późno.... Więc niech zostanie jak jest.... Zwłaszcza, że dzisiaj zmiany byłyby niesprawiedliwe wobec Graczy, którzy już to wywindowali....

Z drugiej strony dzięki Graczom z Arką Ty zbudujesz swoje perły za pół darmo.... Narzekać nie można ;).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18000

Guest
Nawet jak ci na wszystkich miejscach wpłacą 190%, to i tak musisz jeszcze dopłącić żeby skończyć budowę, więc to nieprawda ze PR- nie mają znaczenia.
No i najpierw trzeba mieć arkę i to na wysokim poziomie żeby dawać mniej, a dostawać więcej...
I wciąż trzeba szukać okazji do takich zarobków,
Ja nie miałem arki i też zdarzało mi się wpłacać mniej a dostawać więcej, arka tu niema nic do rzeczy.
Arka jest jedną z niewielu rzeczy które sprawiają ze jest po co grać :)
 

DeletedUser19049

Guest
Czy jakaś dobra dusza wyjaśni mi co znaczy zapis "wrzutka 1,9 zwrotu z arki"?
 

DeletedUser19049

Guest
Ilość pr z konkretnego miejsca na budowie perły + % Arki (x + 90%x = 1,9x)

Dzięki dobra duszo, ale nadal nie za bardzo ogarniam ;)
Jeśli ktoś napisał ten tekst to oznacza to, że on ma Arkę na 90% i on dostaje zwroty, tak? To co mnie to interesuje? :-P Chyba, że jest to osoba, która szuka inwestycji. Ja mam na przykład perłę, w której zostało 100 pr do zakończenia. Za pierwsze miejsce jest powiedzmy 50 pr. Wystarczy wpłata 60pr aby sobie te 1 miejsce zapewnić. Czyli daję takiej osobie znać, ona wpłaca niezbędne minimum, tj. 60 pr i po zamknięciu perły ona odbiera 50pr za miejsce + 9 ze swojej arki?
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
@Sculptorex, jeśli masz dobrego znajomego i/lub jesteś w dobrej gildii, to dostaniesz do takiej perły "w prezencie" 95 pr, jeśli za taką ilość można się zablokować na miejscu ze zwrotem 50 pr. (50 + 0,9x50)
 

DeletedUser16730

Guest
Jeśli ktoś napisał ten tekst to oznacza to, że on ma Arkę na 90% i on dostaje zwroty, tak?
To zależy, czy napisał, że szuka takiej arki, czy ma taką.

Ale jeśli tak jak piszesz, oferuje.
To co mnie to interesuje?
Bo masz mniejsze swoje inwestycje.


Czyli daję takiej osobie znać, ona wpłaca niezbędne minimum, tj. 60 pr i po zamknięciu perły ona odbiera 50pr za miejsce + 9 ze swojej arki?
Po zamknięciu odbiera 50pr plus 90% z tych 50 czyli 45pr, w sumie 95pr.

Dlatego.
Ja mam na przykład perłę, w której zostało 100 pr do zakończenia. Za pierwsze miejsce jest powiedzmy 50 pr. Wystarczy wpłata 60pr aby sobie te 1 miejsce zapewnić
Mając takiego arkowicza przy 50pr zwrotu możesz dać do wrzutki już kiedy jest pewne miejsce za 95pr, czyli wcześniej.
 

slimjim2

Baronet
Trzeba przyznać, że wprowadzając Arkę i odblokowując poziomy ponad 10 lvl twórcy nie przewidzieli chyba do końca konsekwencji i ciut namieszali. Jednak jak to bywa zawsze znajdą się osoby, które wynajdą nieprzewidziane korzyści, będą kombinować, lub szukać nowych możliwości istniejących rozwiazań.

Oczywiście zdarzają się niemiłe sytuacje, ale to już jest element tej gry, można go zaakceptować albo nie.

Sam mam Arkę na 80 lvl na jednym świecie, rozwinąłem ją, bo bez tego teraz rzeczywiście praktycznie nie da się być na szczycie, ale już tak długo to funkcjonuje, że stało się praktycznie elementem gry. Chcesz grać na maksa musisz pokonać poszczególne etapy rozwoju swojego miasta / konta.

Nie masz takich ambicji powoli robisz swoje.

Mam w gildii osoby, które mają inne cele w grze niż być w top i one nie przejmują się zamieszaniem arkowym, nie rozwijają tej perły w szaleńczym tempie, tylko spokojnie grają sobie, relaksując się.

Mogę nie być obiektywny, ale wg mnie gdyby teraz zlikwidować Arkę albo nawet zmniejszyć bonus z niej, byłoby ogromnym (i nieuczciwym) ciosem dla tych, którzy poświęcili swój czas w grze (i to niemały) na to by osiągnąć to co mają teraz.
Trzeba przyznać, że na szczęście (wg jednych) a na nieszczęście (wg innych) naprawiono błąd, który pozwalał zbierać bonusy z Arki za wpłaty w inne perły nawet kiedy Arka była odłączona od drogi (dzięki czemu nikt nie mógł się do niej "wbić" a bonus i tak był).

Mnie też nie wszystko się podoba, ale nie zadręczam się tym. Nie podoba Ci się to co się dzieje, to albo przechodzisz nad tym do porządku dziennego albo nie grasz dalej.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
gdyby teraz zlikwidować Arkę albo nawet zmniejszyć bonus z niej, byłoby ogromnym (i nieuczciwym) ciosem dla tych, którzy poświęcili swój czas w grze (i to niemały) na to by osiągnąć to co mają teraz.
Myślę, że bardziej wobec tych, którzy jeszcze nie rozbudowali innych pereł. Przy zmniejszonym bonusie z Arki będą dostawali mniej pr, bo żadna Arka nie będzie wpłacała powyżej progu zwrotu. Pomijając pytanie ile czasu bez pomocy Arek będzie budowany poziom jakiejkolwiek perły, jeśli potrzeba ponad 1k czy więcej pr
 

DeletedUser18610

Guest
Naturalnie. Taka rozbudowa pereł trwałaby długo dłużej. Nie wadzi to zbyt. Lepiej powoli rosnąć w siłę, niż w tak "krótkim" czasie robić perły na 80 poziom.
Czasy przed arką, wszyscy radośnie se rozwijali perły, szło im to bardzo długo, aczkolwiek każdy raz był z choć jednego PR.
Ta tradycja została strzaskana, tak samo jak ulepszanie cmentarza czy ciastkarni co roku (wciśnięto ulepszenia).

I już raczej nie ma nic do dodania, starsi gracze wiedzą o co mi chodzi, inni nie zupełnie.
Niech dzieję się wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba...
 
Do góry