[Inne] Ustroje Polityczne

  • Rozpoczynający wątek Aminario
  • Data rozpoczęcia

Co sądzicie o ustrojach w FOE?

  • Dobry pomysł.

    Głosy: 54 68,4%
  • Niedobry pomysł.

    Głosy: 6 7,6%
  • Dobry pomysł, ale w innej formie.

    Głosy: 19 24,1%

  • W sumie głosujących
    79

DeletedUser9456

Guest
Jedyny minus jeszcze jaki widzę, to 12 punktów rozwoju gdy zdecydujemy się na technokracje. Sam pomysł z przyspieszeniem produkcji PR z godziny na 45 minut jest dobry, ale jak to ma się do Hagi Sophi i Castel Del Monte, które bagatela na 10tych poziomach, dają właśnie 12 PR?

Inna sprawa... Czy technicznie jest możliwe, dać te 12 PR do produkcji w ciągu 45 minut, jeśli zdecydujemy się na technokracje?

Co do pereł wyżej wymienionych. To na 10tych poziomach dają po 6 punktów, co bagatela daje nam 12 na dzień z pereł.
 

DeletedUser8457

Guest
Plusy: One to właśnie 99%.
Minusy: ZA WIELKIE BONUSY!!!!!!
 

DeletedUser

Guest
Pomysł całkiem niezły. Co do kosztów zmiany ustroju to bym się wstrzymał. Mój pomysł jest taki by zmiany ustroju można było dokonywać co np. 3 dni. Po wybraniu już danego ustroju powstawałaby na 12h anarchia tak jak pisał Desolator (zadowolenie spada do zera). Proponowałbym dodanie wad (np. +15% do monet, ale -5% do zaopatrzenia) dla każdego ustroju dzięki czemu zastanowimy się czy warto zmieniać. Oczywiście wady stanowiłyby góra 1/3 zalet. Dodatkowo można wprowadzić ustrój który nie daje nic (czyli tak jak jest teraz). Otrzymywalibyśmy go na początku gry. To jest kilka moich pomysłów które może coś ciekawego dodadzą :)

Mi się podoba pomysł w formie jak w cytowanym tekście jest OK, szczegóły i tak zostaną dopracowane przez stwórcę
 

DeletedUser5192

Guest
Świetny pomysł, acz zdaje mi się że kiedyś coś takiego już było (nic nie sugeruję).
Moim zdaniem bonusy mogą zostać takie jak je ustaliłeś, lecz wtedy trzeba by było namalować drugą stronę medalu (to znaczy pozostawić tak jak jest kosztem dodania ciemnej strony ustroju: np komunizm odejmowałby np. 15% zadowolenia, ponieważ jest ograniczona własność prywatna, albo -15% produkcji monet i zaopatrzenia w przypadku faszyzmu, ponieważ państwo dofinansuwuje w ten sposób wojsko.) Jedyny ustrój który nie jest przesadzony to technokracja.
Powinieneś też uwzględnić co jaki czas można zmienić ustrój.
 

DeletedUser

Guest
i bo zapomniałem z ilością tych ustrojów to troszkę przesada bo zaraz bedzie milion pytań typu co to jest demokracja i co ona daje w grze wprowadzić kilka ustrojów a nie kilkanaście
 

Hikari36

Polonista
Polonista
i bo zapomniałem z ilością tych ustrojów to troszkę przesada bo zaraz bedzie milion pytań typu co to jest demokracja i co ona daje w grze wprowadzić kilka ustrojów a nie kilkanaście

Ale w oryginalnym pomyśle przecież w tym okienku jest opisane, co daje, więc tak chyba może być jak tam jest :p
 

DeletedUser10575

Guest
Jest na TAK, albo jeszcze bardziej.

Wiadomo, że takie bonusy nie przejdą i nie powinno się móc tego zbyt często zmieniać - ale to już zmartwienie dla programistów co Oni w tej materii wymyślą.
 

DeletedUser9456

Guest
Jest na TAK, albo jeszcze bardziej.

Wiadomo, że takie bonusy nie przejdą i nie powinno się móc tego zbyt często zmieniać - ale to już zmartwienie dla programistów co Oni w tej materii wymyślą.

Jeśli byśmy za często ustrój zmieniali, to musiałaby być do tego odpowiednia kara jak np. 100% spadek zadowolenia w mieście na jeden dzień lub coś.
 

DeletedUser7112

Guest
Pomysł przedni;-) kupuje i jestem "za".
Zmiany ustroju - jest myk który był w "Sile i Honorze" - czas potrzebny na uzyskanie efektu maksymalnego wzmocnienia był bardzo istotny.
Pomijam, że procentowo można było ustawiać wpływy filozoficzne na państwo np: Agraryzm 50% i 50% Buddyzmu. Wyobraźcie sobie 8 - 10 systemów które można balansować jak w korektorze dźwięku.
 

DeletedUser

Guest
Pomijam, że procentowo można było ustawiać wpływy filozoficzne na państwo np: Agraryzm 50% i 50% Buddyzmu. Wyobraźcie sobie 8 - 10 systemów które można balansować jak w korektorze dźwięku.
Wątpię, by Oni mogli tak łatwo to zrobić, nie ingerując w grę. Poza tym to by złagodniało i wyblakło. Powinno być albo-albo, a nie suwak. Albo jesteś akapem, albo nie.
Jeszcze można by zrobić kilka kategorii, jak w civ4, czyli ustrój (monarchia, republika, demokracja, dyktatura), ideologia (faszyzm, egalitaryzm, nacjonalizm, liberalizm), gospodarka (wolny rynek, interwencjonizm, korporacjonizm, komunizm), społeczeństwo (niewolnictwo, pańszczyzna, system kastowy, emancypacja), religia (teokracja, pacyfizm, sekularyzm, państwo wyznaniowe).
 

DeletedUser7112

Guest
Działanie "suwaka" - czas na osiągnięcie założonego efektu: ok tygdnia-10 dni...czyli np 5-10% różnicy na dobę..masz np: 100% faszyzmu..a po tygodniu "zmieniania" wychodzi, że masz 20% demokracji, 15% monarchii, 65% faszyzmu...;-)
W tym sęk by nie było: myk przed zbiorem zmiana systemu ktora da + do np złota, a 2 h później zmiana na system polityczny dajacy bonus do walk...;-)
 

DeletedUser11758

Guest
Pomysł dobry ale komunizm dodaje + 30 % więcej zaopatrzenia jest dziwny i absurdalny . Jedynie co powinien dodawać to darmowe przyspieszenie produkcji ale kosztem jest zadowolenie i śmierć ludzi .
 

DeletedUser8507

Guest
Dobry ale w innej formie czemu? 5% zaopatrzenia od komunizmu? Jeden bonus a w faszyzmie 2? Ja bym do komunizmu dał 7% Zaopatrzenia + 10% siły wojsk lu Szybsze szkolenie wojska, oraz dodałbym jakieś minusy do każdych z nich. np. Despotymz. Obywatele nie będa zachwyceni tylko ŹLI (Kto chce być pomiatanym przez TYRANA!?)
 

DeletedUser

Guest
@Pan k:
Powiedzmy sobie jasno:
Pod przywództwem Stalina Rosja z zacofanego kraju rolniczego stała się gigantem przemysłowym i naukowym. Produkcja w dwudziestoleciu międzywojennym wzrosła kilkukrotnie, a wzrost PKB (ale to niemiarodajny wskaźnik) wynosił średnio 20% rocznie. Nie wspominając o takich cudach, jak przeniesienie przemysłu za Ural (a fabryki cały czas pracowały), Rosjanie byli w stanie natrzaskać więcej czołgów, niż Niemcy mogli zniszczyć.
Tu masz statystyki dotyczące produkcji zbrojeniowej:
http://portalwiedzy.onet.pl/130162,,,,ii_wojna_swiatowa_w_liczbach,haslo.html
Tak więc produkcja w ZSRR zap*******ła, choć większość szło na zbrojenia i ludzie niewiele z tego mieli.
Dodatkowo odbył się ogromny postęp techniczny, radzieccy uczeni znajdowali się w czołówce akademickiej w wielu dziedzinach przeganiając amerykańskich naukowców: pierwszy człowiek w kosmosie, pierwsza kobieta w kosmosie, pierwszy satelita, pierwszy pies w kosmosie, chyba też pierwsza stacja kosmiczna. Samoloty radzieckie miały przewagę jeśli chodzi o aerodynamikę, gorzej wychodziło z elektroniką.

Podobnie rzecz miała się w Polsce, jeśli chodzi o uprzemysłowienie i wzrost cywilizacyjny. Więc 30% do zaopatrzenia to naprawdę rozsądny bonus. Wyrównać to mógłby natomiast zmniejszony przyrost monet (-5-10%) oraz mniej zadowolenia.

P.S. Nie jestem komunistą, ja tylko stwierdzam fakty.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

HaniBono

Szlachcic zagrodowy
Pomysł OK, ale widzę parę problemów.
Po 1 ograniczenia dotyczące ustrojów w danej epoce. Np ja jestem zwolennikiem monarchii, ale przez to ze jestem w epoce kolonialnej (jest to przykład) muszę wybierać m-dzy tym co akurat mi nie leży. Bonusy bonusami, ale tez można popatrzeć na to ideologicznie.
Dodatkowo musiałoby to być powiązane jakoś z budynkami - komunizm lepsza armia (masowa produkcja), demokracja czy jak kto woli kapitalizm - lepsze bonusy do towarów bądź lepsza technologia.
Pomysł ogólnie zaczerpnięty z CV ;)
A nie można by było to powiązać z Gildiami. Gildia decyduje w jakim ustroju chce być - tu powstaje wachlarz możliwości. Powstają nam Gidlie Kupieckie, Zbrojne, Najemnicy itp.
 

DeletedUser11758

Guest
Zrobił kosztem tworzenia obozów czyli łagrów . Tych obozach panowała i głód . Były na terenie całego kraju . Mógł do nich trafić każdy za byle co . Gustaw Herling-Grudziński był obozie i trafił tam bo miał buty oficerskie i według Rosjan miał nazwisko Niemieckie . Pijany człowiek strzelał do portretu Stalina i dostał wyrok zamach na Stalina . Czytał zagraniczne książki które kupował legalnie i za to uznali go za szpiega . Archipelag gułag podawał inne przykłady . Dziewczynka nie miała co jeść i jadła ciasto do którego przyczepiono zdjęcia Stalina . Przez przypadek sprzedawczyni owinęła zdjęcie Stalina mięso . Amerykanie dali każdemu Sojusznikowi pomoc . Sowieci dostali najwięcej surowców i dostali nowe pojazdy . Naszym kraju panowała okupacja komunistyczna . Wszystko co produkowano dawano Sowietom . Nie było jedzenia pomimo że Polska była krajem rolniczym . Po zdobyciu tych krajów musiały utrzymywać Sowietów i wyznaczyli im co mają inwestować . Jeśli pojawił by się komunizm powinien dawać darmowe zwiększenie produkcji i dokończenie budowli ale kosztem śmierci ludzi i zadowolenia .
 

DeletedUser

Guest
@Pan K:
Zgoda, ale to wszystko nie stoi w sprzeczności z tym, co napisałem.

@Hanibal29:
Jeśli jesteś w epoce kolonialnej, to masz odblokowane wszystkie ustroje od rady plemiennej po demokracje, możesz wybierać dowolny ustrój ze wszystkich epok od kamienia do kolonialnej.
Nic nie stoi na przeszkodzie, by gildie wprowadziły wymóg przyjęcia danego ustroju przez kandydatów na członków, choć to sami gracze decydowaliby o ustroju. Pomysł z ustrojem gildijnym rozbija się o różne epoki w jakich są członkowie, nie może być tak, że gracz w brązie ma faszyzm, tylko dlatego że należy faszystowskiej gildii.
Libertarianie wymagaliby więc od zaawansowanych graczy anarchokapitalizmu, Falanga faszyzmu, a gildia Komintern (jeśli takowa istnieje) komunizmu.
 

DeletedUser

Guest
Pan k: ale my tu nie mówimy o tym jak było w Rosji czy gdziekolwiek w rzeczywistości, tylko o pewnej ideologii. Która nie zawsze musi być dobra czy zła. A to jest tylko gra, wyluzuj.
 

szachimat

Wicehrabia
fanatyków historycznych (typu pan k. czy Panna M., szeroko znana w świecie East-Nagach) nie warto słuchać, wystarczy przemilczyć ich wywody. Pomysł jest jak najbardziej warty wprowadzenia, gdyż doda realistyczności grze (nawet tych obozów zagłady czy co tam kiedy było...), a bonusy zawsze się przydadzą ;)
 

Mikekun

Książę
Uczciwe powiem że jestem na "nie". Zanim zaczęto rozróżniać ustroje trochę minęło. Uważam iż podział na systemy polityczne zaczął się na dobre w XIX wieku dopiero i trwa do dzisiaj. Dodatkowo jest skromny opis i za duży bonus. Według mnie dobrym rozwiązaniem byłoby aby na każdy ustrój polityczny zostało wprowadzone odpowiednie długie badanie.

PS: Mniej więcej takie samo badanie jak rozwijanie na drugi poziom Zeusa :D

pozdrawiam Mikekun
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Może politologia i nazywanie systemów politycznych pojawiły się w XIX wieku, ale formy organizowania się ludzi istniały zawsze.
 

DeletedUser

Guest
Bardzo fajny pomysł z jedną poprawką.
Ustrój można było by zmienić raz na jakiś czas, np. raz na tydzień i nie wcześniej.
Chodzi o to żeby nie dało się tego nadużywać np:
Klikam sobie tańsze budynki, stawiam coś tam, przyszedł czas na zbiory, zmieniam ustrój na zadowolenie lub bonus do produkcji, zbieram zbiory i zaś zmiana na przyśpieszenie produkcji wojsk itd...
Ale poza tym duże TAK z ograniczeniem tych procentów :)
 

DeletedUser8

Guest
Ja mam jeszcze jedno zastrzeżenie, żeby nie było tak kolorowo, ustrój powinien poza bonusami mieć jakieś kary np. faszyzm znacznie przyspiesza szkolenie jednostek, ale mógłby negatywnie pływać na zadowolenie ludności.
 

Mikekun

Książę
1.Ja bym dodał że faszyzm powoduje - 100 osób do naszego miasta w zamian plus 50 % szybciej są produkowane jednostki.
2.W przypadku komunizmu nasza produkcja zapotrzebowania wzrasta o blisko 45 % ale w zamian są niższe dochody z domków jaki produkcji towarów o 25 % od wartości podstawowej.

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser

Guest
1.Ja bym dodał że faszyzm powoduje - 100 osób do naszego miasta w zamian plus 50 % szybciej są produkowane jednostki.
pozdrawiam Mikekun

Ten "-" to minus, a nie myślnik? W sensie odjąłbyś 100 ludzi od miasta? Dobry pomysł, choć trochę mało. Można by odjąć 6000000 populacji. :cool:$

Generalnie bardzo popieram pomysł i jestem na TAK.
Co do usprawnień, to faktycznie, należy wprowadzić jakiś tydzień, albo trochę mniej, anarchii, tak jak w Cywilizacji. To powstrzyma ludzi przed szybkimi zmianami. Co do bonusów ujemnych, to jeszcze zastanowię się nad jakimiś konkretnymi propozycjami z mojej strony.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry