[Inne] Ustroje Polityczne

  • Rozpoczynający wątek Aminario
  • Data rozpoczęcia

Co sądzicie o ustrojach w FOE?

  • Dobry pomysł.

    Głosy: 54 68,4%
  • Niedobry pomysł.

    Głosy: 6 7,6%
  • Dobry pomysł, ale w innej formie.

    Głosy: 19 24,1%

  • W sumie głosujących
    79

DeletedUser9756

Guest
Ja bym zrobił tak, że można zmienić ustrój raz na tydzień. Każdy ustrój jak mówicie dawał by plusy i minusy. Moim zdaniem mogłoby to wyglądać tak:

Rada Plemienia (e.Brązu):
Plusy: +10% ludności w mieście.
Minusy: - Zwiększone zapotrzebowanie na zadowolenie (około 15%); Produkcja zaopatrzenia mniejsza o 15%.
Despotyzm (e.Brązu):
Plusy: +30% do siły jednostek (w ataku i obronie [chodzi o statystyki ale też o obronę miasta :p])
Minusy: Koszt szkolenia zwiększony o 25%; -10% ludności
Monarchia (e.Żelaza):
Plusy: Zwiększone zadowolenie w perłach (+30%)
Minusy: Lud rozleniwiony wznosi budynki o 10% dłużej
Republika (e.Żelaza):
Plusy: Handel poza gildią nie wymaga punktów rozwoju.
Minusy: Od towarów zakupionych poza gildią odbierane jest 5% z nich.

Na resztę nie mam czasu :p Możecie wy zmieszać mój pomysł z błotem i napisać swój do reszty ;)
 

DeletedUser11758

Guest
Ja mam jeszcze jedno zastrzeżenie, żeby nie było tak kolorowo, ustrój powinien poza bonusami mieć jakieś kary np. faszyzm znacznie przyspiesza szkolenie jednostek, ale mógłby negatywnie pływać na zadowolenie ludności.

Tak samo uważam i dodatkowo każdy system powinien mieć dodatkową możliwość której nie daje żaden system . Despotyzm i Komunizm pozwalają na zebranie większej produkcji lub pozwala zabrać produkcję od razu i nie trzeba czekać do końca . Nie ma nic za darmo . Przymusowe zabranie produkcji powoduje nie zadowolenie . Komunizm pozwala przyspieszyć budowę ale to powoduje śmierć ludzi i jeśli nie masz odpowiedniej liczby ludzi to budynek daj mniej ludzi niż powinien . Monarchia pozwala organizować festiwal a komunizm wiec .
 

DeletedUser

Guest
Pomysł świetny :), ale byłoby lepiej gdyby dane ustroje nie znikały wraz z nadejściem nowej epoki.

Jest mi dobrze np. we władzy despotycznej i chcę w niej być jeszcze w żelazie, a nie, że muszę inną politykę wstawiać, bo mi despotycyzm zniknął. Przecież to my w tej grze jesteśmy władcami i my ustalamy na jakich ustrojach pracuje nasze imperium :)
To nie znaczy, że w Ep. brązu ma być możliwość komunizmu. Bądźmy realni. Wtedy tego nie było :)
 

DeletedUser9456

Guest
Nie zapominajmy że każda rewolucja przynosi z sobą efekty uboczne, w tym przypadku należy spojrzeć pod kątem historycznym np.

Nie mam 100% pewności, ale w starożytnym rzymie dominowała republika, z kolei od średniowiecza monarchie lub monoteizm. Demokracja, Faszyzm, Komunizm itp weszły dopiero później stanowczo.

Ale przed rzymem, mogłobyć coś na wzór rady plemienia, czyli ni ustrój ni cokolwiek innego, i to mogłoby być wprowadzeniem w brązie.
 

DeletedUser

Guest
Nie mam 100% pewności, ale w starożytnym rzymie dominowała republika, z kolei od średniowiecza monarchie lub monoteizm. Demokracja, Faszyzm, Komunizm itp weszły dopiero później stanowczo.
No wiem, ale wiedziano w średniowieczu co to jest władza despotyczna, a przynajmniej była już wymyślona :p więc kto broniłby królowi w średniowieczu zrobić sobie despocytyzm w państwie?
Ale komunizm powinien wejść w Ep. Modernizmu. Tak samo jak inne władze w swojej epoce :)
 

DeletedUser5869

Guest
System ustrojów został w ciekawy sposób wprowadzony w grze "Ikariam". Istnieje jeden ustrój podstawowy, który nie ma żadnych zalet oraz żadnych wad, obowiązuje on od początku gry danego gracza. Wraz z rozwojem badań dochodzą do listy nowe wzorce władzy, które można wybrać. Jeśli nam pasuje, to możemy po wsze czasy zostać przy wzorcu bazowym, nic nie zmieniać. Ale jeśli chcemy, to do wybory mamy: Arystokracja, Demokracja, Dyktatura, Nomokracja, Oligarchia, Technokracja, Teokracja. Zmiana ustroju kosztuje i dodatkowo niesie ze sobą konsekwencje w postaci tzw. Anarchii - krótki okres bez rządów, mający wyłącznie skutki negatywne.
 

DeletedUser9456

Guest
No wiem, ale wiedziano w średniowieczu co to jest władza despotyczna, a przynajmniej była już wymyślona :p więc kto broniłby królowi w średniowieczu zrobić sobie despocytyzm w państwie?
Ale komunizm powinien wejść w Ep. Modernizmu. Tak samo jak inne władze w swojej epoce :)

To nie jest głupie z tym że... Powinny być w drzewkach rozwoju każdej epoki, do okrycia ustroje, i dopiero wtedy możemy się zdecydować czy je wybieramy lub nie. Bo każdy ustrój ma swoje plusy jak i minusy.

Ale z brązem jest jako tako problem. Szamanizm? Czy pogaństwo?
 

DeletedUser4428

Guest
pomysł istnieje już kupę czasu, większości osób się podoba, ale nadal nie został zgłoszony - Dlaczego!?
 

Mikekun

Książę
siemanko

Pomysł jak napisał keirarot istnieje szmat czasu, on był zgłoszony do perełek jednakże został wycofany. Czemu nie wiadomo ale było napisanie obok że coś jest do poprawki. Nadal nie wiem co to takiego, ale wiedzcie lepiej nie spamować tutaj a rozmawiać i proponować może przy większej ilości postów pomysł z powrotem trafi do perełek.

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser

Guest
Całkiem niezły pomysł - (bonusy trochę przesadzone), jestem na tak.
 

DeletedUser14818

Guest
Chciałem zaznaczyć że, niektóre ustroje wymienione przez wcześniejsze osoby mają już swoje badania w drzewku np. Monarchia we wczesnym średniowieczu, Imperializm we epoce kolonialnej. Co do reszty można podłączyć niektóre ustroje pod istniejące już badania np. Arystokracja w jesieni średniowiecza może dawać Oligarchię albo Monoteizm z rozkwitu może dawać Teokrację. Nie wszystkie da się tak połączyć, dlatego niektóre badania trzeba będzie dodać tak żeby nie ingerowały za bardzo w drzewko rozwoju.

Bonusy, które wymieniła większość poprzednich wypowiadających się jest nie do przyjęcia a PR co 45min to już w ogóle przesada bo to 8 dodatkowych PR na dzień... Jeżeli nie byłoby minusów ustrojów to bonusy nie powinny być większe niż 5%. Z minusami bonusy mogłyby być większe ale nie przesadzając 15% max przy - 10 z czegoś innego. Do przykładowego komunizmu chcieliście dodać skrócenie czasu produkcji jednostek (max -10% a nie 50%), można ale ja osobiście dodałbym 5 min dłuższego czasu oczekiwania na PR w końcu Komunizm przynosi zacofanie rozwoju. Minusy powinny być w miarę możliwości proporcjonalne do bonusów a nie - 50% czasu produkcji jednostek za 20% mniej produkcji monet... z takimi liczbami nie miało prawa to przejść i poza tym monety za czas skrócenia jednostek też nie są odpowiednią wymianą. I żadne -100 ludności minusy powinny być na %.

Dlatego ten pomysł nie przeszedł. Jeśli miałby przejść trzeba opracować niemal gotowe rozwiązanie a nie podrzucić pomysł który mieli kilka osób zmieniając go pod siebie, nie robiąc tego obiektywnie. Czytając ten temat stwierdziłem, że niemal wszyscy wypowiadający się to chcieliby tylko dostać coś w dużej ilości praktycznie za darmo. Ze zmianą ustroju - 100% zadowolenia na 24h to słabo jeśli chodzi o produkcje bo można ją ustawić na 24 przed zmianą ustroju oraz zebrać tuż po odzyskaniu zadowolenia. Wadziłoby to tylko osobom walczącym. Tydzień oczekiwania na kolejną zmianę ustroju jest w porządku. Płacenie złotem i zaopatrzeniem jest słabe, za zmianę ustroju powinno się płacić towarami z twojej aktualnej epoki. W kamieniu nie masz towarów ale masz tylko 1 system ustroju - podstawowy na przykład.

Temat wart jest odświeżenia i organizacji, bo w tym momencie to czysty chaos nie da się z niego nic wyciągnąć oprócz samej idei ustrojów w FoE i to tylko tę ideę trzeba zachować reszta prawie wszystko w kosz.
 
Do góry