Usprawnienie "szeptu" na czacie.

Twoja opinia :

  • Tak

    Głosy: 15 88,2%
  • Nie

    Głosy: 2 11,8%

  • W sumie głosujących
    17

Hikari36

Polonista
Polonista
Witam

Nie wiem czy taki temat był już napisany, ale wyszukiwarka niczego nie znalazła ;>

Obecnie, chyba jedyną opcją do rozpoczęcia szeptu z jedną osobą jest zaproszenie go przez czat ogólny.
Czasami to denerwujące, ponieważ musimy pisać do niego wiadomość, my lub on napisać coś na czacie ogólny, wyłapać ten wpis i dopiero wtedy można porozmawiać.
Mój pomysł polega na tym, aby w zakładce wiadomości, obok "lupy" oraz czerwonego przycisku kosza pojawił się przycisk typu "Szepnij do gracza" lub "Rozpocznij czat z graczem".
Czemu akurat tam ? Z racji, iż nie można dowiedzieć się, czy gracz jest online, np. w sprawie handlowej wysyłamy zapytanie, czy jest w grze. Po odpowiedzi pozytywnej od razu moglibyśmy przejść do rozmowy na czacie :)
Oszczędzi to trochę czasu, ale myślę, że to drobna i pomocna zmiana przynajmniej dla osób, które używają czatu cały czas ;)

Pozdrawiam
 

DeletedUser8110

Guest
Rozumiem samą ideę usprawnienia szeptu, bo faktycznie czasem przydałoby się zaszeptać do kogoś kto akurat się nie wypowiada na czacie globalnym, ale nie do końca czuje dlaczego chcesz akurat w wiadomościach umieścić ten przycisk. Wychodzi na to, że i tak musiałabym wcześniej rozmawiać z daną osobą poprzez PW, żeby móc do niej zagadać :/ Więc wciąż idealne rozwiązanie to to nie jest...

Ciekawa jestem czy dałoby się dodać dodatkową zakładkę do czatu ogólnego - tak, żeby poniżej czatu globalnego, sąsiedzkiego i gildyjnego był np. plusik 'dodaj nową konwersację' gdzie moglibyśmy kliknąć i wpisać nick gracza do którego chcemy szepnąć. A może nawet do większej ilości osób ? Tylko czy to w jakikolwiek sposób byłoby realne do wykonania? ;P
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Wiem, że pomysł idealny nie jest, dlatego czekam na sugestie. Przed chwilą wpadłem też na taką opcję :
Aby dodać, hmmm, komendę "/szept". Po wpisaniu jej na czacie wraz z nickiem gracza, np. /szept siorprajs moglibyśmy automatycznie rozpocząć konwersację. To chyba lepsza opcja ?
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Nie jest źle ale nie mógłoby być /szept bo to gra wielojęzyczna i nikt w kodzie nie poda tylu komend.
Prędzej byłoby /pw lub /message :)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Już prędzej /pw, czyli prywatna wiadomość. /message mogłoby sugerować pojedynczą wiadomość, a nie szeptanie :) I na takie sugestie czekałem ;>
 

DeletedUser

Guest
Nie jestem zwolennikiem czata więc wszelkie opcje dodane są mi obojętne. Jako zamiennik, efektywny i (tak myślę) bardziej potrzebny byłby "indykator" obecności w grze. Jest wolne miejsce po lewej stronie każdego avatara. Widząc np. zielony wskaźnik wiemy na 100%, że dany gracz jest obecny i niejako w ciemno można wysyłać pm ;).
 

DeletedUser8996

Guest
Osobiście co do pomysłu jestem na tak, przydałoby się :)
 

szachimat

Wicehrabia
ja te z jestem na tak - ale razem z tym zielonym znacznikiem. inaczej nie byłoby sensu. no chyba, że ikonka "szeptu" u danej osoby pojawiałaby się tylko wtedy, gdy ona jest, ale to trudne do stworzenia.
 

DeletedUser

Guest
Takie coś by się bardzo przydało, bo usprawniłoby komunikację między graczami. Sam niejednokrotnie chciałbym do kogoś napisać, pogadać na czacie, gdzie rozmowa jest mniej drętwa niż w przypadku PW, ale niestety nic z tego, póki nie napisze wiadomości na ogólnym. Taki przycisk byłby bardzo dobry.
 
Do góry