Urodzinowa Zagadka Sfinksa XIV - 03.05.2013

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witaj wędrowcze - wyszeptała postać kryjąca się w mroku.
Chcesz wejść do środka, prawda? Skusiły Cię legendy o ukrytych skarbach, ale... miecz? Ha! Nie pokonałbyś mnie w walce, mały człowieczku. Masz jednak szczęście, ponieważ mam dobry nastrój, mogę Cię po prostu przepuścić, jeśli tylko rozwiążesz moją zagadkę. Pamiętaj jednak, że jeśli zawiedziesz, to będzie Twój koniec!


W skarbcu znajduje się: 1 Plan Perły Architektury (wybór planu należy do zwycięzcy i zostanie ustalony przez PW)

Zagadka:
W średniowieczu należała do najważniejszych,
historia jej jednak wieków sięga dawniejszych.
Wszystkie ważne były, bardziej lub mniej,
ale jedna tylko nas interesuje i nic więcej.
Za wojenne osiągnięcie była nagrodą,
Białystok i ślepy los łączy ze sobą.


Edycja postów: Wyłączona + forum moderowane (posty niewidoczne aż do zamknięcia zgłaszania odpowiedzi)

Zasady:
1. Należy zgłosić się w tym temacie,
2. Liczy się tylko pierwszy post danego użytkownika, nawet jeśli nie spełnia warunków by liczyć się w konkursie,
3. Zgłoszeniem jest post w tym temacie zawierający: login z gry Forge of Empires i rozwiązanie zagadki.
4. Nagrodę otrzyma autor pierwszego zgłoszenia z poprawną odpowiedzią,
5. Konkurs trwa dopóki nie pojawi się zgłoszenie z poprawną odpowiedzią,
6. Podanie zwycięzcy i przyznanie nagrody nastąpi w ciągu 3 dni od daty zakończenia konkursu.

Pamiętajcie o podaniu swojego dokładnego loginu z gry!

Życzymy powodzenia!;>
FoE Team

Konstytucja

Belmondo123
 

DeletedUser8996

Guest
Edit:
Wieś - Bielszczany Stok

przepraszam, ale nie dopisałem wcześniej, jeżeli tak nie można to trudno :)
 

DeletedUser

Guest
witam mysle ze chodzi o przywilej nadawania zmiem za zaslugi wojenne , w sredniowieczu byl taki zwyczaj ze krol ksiaze lub jakis wladca dla ktorego w walce zasluzyl sie jakis rycerz dostawal w nagrode ziemie jaks wies jako swoja wlasnosc, jesli zwiazane jest to z Bialystokiem to mysle o nadaniu przez wielkiego ksiecia litewskiego Witolda wsi Bielszczany Stok Maciejowi z Tykocina.dzisiejszy Bialystok , jest Pierwsza pisana wzmianka o Białymstoku i pochodzi z 1426 r
pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
nick thogalw ,
witam ponownie pisze bo nicku nie dodalem sorki ,
mysle ze chodzi o przywilej nadawania ziem przez wladce krola ksiecia itp ryczerzowi za zaslugi w walce ,ryczerz ktory sie zaslurzyl w walce w nagrode dostawal ziemie jakas wies itp w nagrode od wladcy dla ktorego walczyl
jesli historia zwiazana z Białymstokiem to zapewne chodzi o Pierwsza pisana wzmianka o Białymstoku pochodzi z 1426 r. W dokumencie tym wielki książę litewski Witold nadaje wieś Bielszczany Stok Maciejowi z Tykocina.
 

DeletedUser

Guest
Witam Sfinksie.

Zwą mnie merkans (login w grze), a odpowiedzią na Twoją zagadkę jest Fortuna.
 

DeletedUser8193

Guest
Witam,

Gracz Sinchi Auqui.

Moja odpowidź do konnica.

Pozdrawiam
 

DeletedUser9237

Guest
Religia?Wiara?
Login:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6584

Guest
Pałac Branickich w Białymstoku, wcześniej Zamkiem Wiesiołowskich
Kazmiorek
 
Status
Zamknięty.
Do góry