[Handel] Ujednolicenie panelu handlu. Ulepszenie handlowania dla wersji desktopowej !

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser18377
  • Data rozpoczęcia

Czy chciałbyś, by panel handlu w przeglądarce wyglądał i działał tak, jak w aplikacji mobilnej?

  • Tak

    Głosy: 10 71,4%
  • Nie

    Głosy: 4 28,6%

  • W sumie głosujących
    14

DeletedUser18377

Guest
Hej,

mam pomysł odnośnie ulepszenia gry w wersji desktopowej.
Mój pomysł dotyczy panelu handlu.
Na aplikacji mobilnej zrobiliście panel, który jest idealny.
Grupuje wszystkie towary z epoki i listuje jeden obok drugiego, z obecnym stanem.
Epoka po epoce.
Dużo gram na aplikacji mobilnej, dlatego przejście na desktop w niektórych aspektach bywa bolesne.
Taką kwestią - która według mnie kuleje na desktopie to wspomniany panel handlu.
Czy dałoby radę, byście ten panel ujednolicili i zaimplementowali go w taki sposób, w jaki go zaprogramowaliście na aplikacji mobilnej?
Taki panel strasznie ułatwi handel w przeglądarce.

ps. Wesołych świąt dla całego zespołu i wszystkich graczy! :D

Z poważaniem
Presto II Groźny.
 

DeletedUser7795

Guest
@Presto II Groźny przecież w wersji przeglądarkowej też masz napisane ile czego posiadasz. Nie trzeba niczego zmieniać, to kwestia przyzwyczajenia.
 

DeletedUser18377

Guest
Zgadzam się, że mam wypisane ile czego mam, ale według mnie ta informacja jest podana w sposób nieczytelny. Stąd propozycja zmiany. Jeżeli jesteś przeciwny pomysłowi, zagłosuj przeciw :) głosowanie jest tu decydujące
 

DeletedUser11629

Guest
Zgadzam się po całości, wersja mobilna ma wszystkie towary pięknie poukładane i czytelnie rozdzielone, aż chce się korzystać. W wersji przeglądarkowej zwalone wszystko na kupę, brak nawet wyraźnego rozdzielenia epok, przez co trzeba "wczytywać" się w inwentarz, zamiast spojrzeć i łatwo znaleźć potrzebną informację.
 

DeletedUser18377

Guest
to jest widok handlu desktopowego:

2.JPG


a to jest widok handlu w apce mobilnej:

1.JPG
 

DeletedUser7795

Guest
@Presto II Groźny nazwy niektórych towarów są za długie i dlatego w wersji przeglądarkowej nie widać ile ich mamy. Mi aż tak bardzo to nie przeszkadza. Przewijam sobie najpierw listę do danego towaru i potem wybieram odpowiedni towar z rozwijanej listy.
 

DeletedUser18377

Guest
no dla mnie desktop jest bardzo nieczytelny. Trudno mi zorientować się, która piątka towarów jest od jakiej epoki, i w jakiej kolejności są.
 

DeletedUser18377

Guest
ale czy to znaczy, że ten, który gra krócej ma dochodzić do tej biegłości przez męki ? Zrozum, że ja tam nic nie widzę.
No to mnie skutecznie zniechęca do handlu na desktopie.
Jak mam wystawić jakąś ofertę na targ, to wolę sobie wejść na apkę mobilną i ją wystawić... ale to uciążliwe rozwiązanie.
 

DeletedUser17220

Guest
Ale przecież w wersji desktopowej już nie trzeba korzystać z listy rozwijanej. Na zestawieniu klikasz towar i możesz wybrać: Oferujesz/Potrzebujesz :)
 

DeletedUser18377

Guest
no to się zgadza, ale tu nie chodzi o to, że nie chce mi się wybierać surowca z długiej listy.
Z tego co wiem, to na targowisku są przeliczniki, takie że:

- jeżeli za 1 szt. towaru chce kupić towar z niższej epoki, to przelicznik wynosi 1:2
- jeżeli za 1 szt. towaru chcę kupić towar z wyższej epoki, to przelicznik wynosi 2:1
- jeżeli za 1 szt. towaru chcę kupić towar z tej samej epoki, to przelicznik wynosi 1:1

i cała moja trudność, to odróżnienie, który surowiec w której epoce jest.
Według mnie na mobilnej zostało to zrobione idealnie. Nie zastanawiam się, bo to widać na pierwszy rzut oka
 

DeletedUser17220

Guest
Maksymalny przelicznik na targu to 1:2-2:1. Gra nie ogranicza w żaden sposób epok towarów. To co opisałeś, to takie nieoficjalne "dobre praktyki biznesowe" ustalone przez graczy. Jednak w żaden sposób nie usankcjonowane przez producenta gry
 

DeletedUser18377

Guest
nie jest ważne, kto ustala to prawo. Tu chodzi o to, że obecny interfejs skutecznie utrudnia przeliczanie między epokami i że nie należy do najprzyjemniejszych w obsłudze. Póki co, okazuje się, że 2/3 głosujących uważa tak, jak ja, czyli to nie jest problem wyssany z palca.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17220

Guest
Sam zagłosowałem na tak, ale akurat Twoje argumenty do mnie nie przemawiają. Interfejs mobilny jest bardziej przejrzysty ale w żaden sposób nie ułatwia przeliczania w stosunku do tego co jest obecnie. Wręcz jego minusem jest to, że jednorazowo na ekranie mieści się mniej epok.
I myślę, że głosy na tak nie biorą się z problemów z przeliczaniem, ale z tego, że gracze chcą mieć zunifikowany interfejs, a ten mobilny jest nieco wygodniejszy.
 

DeletedUser18377

Guest
Powodów każdy może mieć różną paletę :) ważne, że głos na "tak" gracz oddaje :D PS. Jak długo pomysł musi wisieć, żeby został rozstrzygnięty przez twórców?
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
patrząc na screeny to wersja komputerowa jest lepsza i proszę mi w niej nic nie mieszać
Popieram. Gdy mam zebrać oferty z targowiska z telefonu, to zawsze proszę o podesłanie ich w wiadomościach (chwała Inno za taką możliwość), a własne oferty wystawiam tylko z komputera.
 

DeletedUser18377

Guest
nie do końca. Twórca gry tworzy produkt dla graczy, a nie dla siebie. To gracze są źródłem dochodów z gry, a nie sam twórca.
 
Do góry