[Inne] Ujdenolicenie systemu okienek

Czy jesteś za ujednoliceniem i gaszeniem okien przez kliknięcie poza nimi

  • TAK

    Głosy: 6 100,0%
  • NIE, lubie sobie pocelować i poklikać

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    6

slimjim2

Baronet
Witam

Pewnie też zauważyliście, że grając mamy ciągle do czynienia z różnymi okienkami informacyjnymi itp. itd.

Chciałbym wprowadzenia jednolitej metody zamykania wszelkich okien w grze.

Szczególnie chodzi mi o to by każde okno dało się zamknąć klikając poza nim, w obrębie gry

Na ten moment różne okna reagują w różny sposób, np ostatnio wprowadzone "zdarzenia losowe" - okna informujące o tym co wylosowaliśmy trzeba koniecznie zamykać klikając na przycisk "OK" - inaczej nie zgaśnie.

Podobnie w wyprawach - Kiedy negocjujemy i powiedzie nam się informację o sukcesie możemy zgasić klikając gdziekolwiek poza nią, ale już liczba zdobytych przez nas punktów wyprawy musi być zamknięta przez kliknięcie na przycisk.

Taka różnorodność jest dość irytująca, zwłaszcza jeśli musimy celować w przyciski zamykające te "ważne" okna / informacje.

Wyłączone z tej możliwości byłyby jedynie okna, które każdy gracz musi zobaczyć i przeczytać / zareagować w odpowiedni sposób.
 

DeletedUser7795

Guest
Oj, może nie wszystkie, np. okno zdobycia planu perły podczas motywowania.
 

slimjim2

Baronet
Ale dlaczego nie wszystkie? W moim pomyśle nie chodzi o to, żeby te okna się nie pojawiały, tylko o to, by dało się je zamknąć bez celowania w przyciski ;)
 

DeletedUser17642

Guest
jestem za ułatwieniem zamykania tych okienek, ale pod warunkiem że w historii zdarzeń będzie info o tych wszystkich rzeczach, o których nas informują te okienka :)
Przykładowo przy motywacji wyskakuje okienko że dostaliśmy plan, z rozpędu klikamy obok i... w chwili obecnej w żaden sposób nie da się sprawdzić co za plan dostaliśmy.
To oczywiście przykład, ale uważam że za wszystkie te powiadomienia powinny być odnotowywane w historii zdarzeń, a same okienka to powinny się zamykać na kliknięcie gdziekolwiek (w ramach okienka czy poza nim)
 

slimjim2

Baronet
Hmm to mogłoby być strasznym obciążeniem dla bazy.
Ja natomiast doszedłem do tego, że jednym z wyjątków powinno być okno pisania nowej wiadomości. W tym momencie działa tak jak opisane przeze mnie pomysł (czyli klikamy obok i ono gaśnie) tylko akurat w tym przypadku nie powinno ono tak gasnąć - może się zdarzyć, ze piszemy jakąś wiadomość, przypadkiem klikniemy obok i cała robota na marne.
 
Do góry