[Inne] Udoskonalenia Gildyjnych Pól Chwały - Pomysł 1

Czy podoba Ci się pomysł?


  • W sumie głosujących
    83

SirZeli

Szlachcic
Witam,
Chcielibyśmy, z grupa gracy ze świata D, ożywić trochę GPC, żeby było ciekawiej, bardziej emocjonująco i sprawiedliwie.
Mam nadzieję, że coś z tego wypali, lub Twórcy zrobią coś od siebie bo wieje od jakiegoś czasu strasznie nudą. Zacznijmy

Pomysł 1
Zmniejszenie ilości gildii w każdej lidze.
W diamentowej stworzenie maksymalnie 3 grup po 8 gildii. Odpowiednio podobne zastosowanie takiego układu w niższych ligach. Spadają po 2 gildie i po 2 awansują z każdej ligi, gildie na poziome danej ligi mieszają się. Czyli w sumie rotacja jest po 6 gildii. W ten sposób zorganizowane przynajmniej 4 poziomy ligowe. Pozostałe zostałyby wg współczynnika dotychczasowego. Na 4 poziomie pozostaje 18 gildii i wymienia się 6 spadkowiczów na gildie z najwyższym współczynnikiem jak dotychczas.
(Nie wiemy jak dużo jest gildii na danym świecie, więc można zastosować np. 5 poziomów)

Powód:
Dzięki takiemu rozwiązaniu gildie będą rywalizować w grupach wyrównanych. Każda edycja będzie emocjonująca. Awanse i spadki po walkach. Wyeliminuje to granie dobrych gildii ze słabymi. Będące dla jednych nudą, a dla drugich frustracją.

Nagrody:
Należy zróżnicować nagrody za zdobywane miejsca. Muszą one być odczuwalne dla graczy i gildii w przypadku awansu. Różnica powinna być również pomiędzy 1/2/3/4 itd. Jednak awans z poziomu 4 na 3 czy z 2 na 1 powinien być nagradzany dobrymi nagrodami, gdyż jest osiągnięciem. Nagrody za poszczególne walki powinny być takie jak obecnie stosowane.

Przykładowe nagrody gildyjne.
100.000 towarów do skarbca – proporcjonalnie 5x najwięcej wydanych po 20.000 każdego towaru
1000000 – punktów do potencjału gildii za 1 miejsce

Przykładowe nagrody indywidualne – po 1000 punktów rozwoju dla zawodników zwycięskiej gildii w danej lidze.
Stworzenie budynku wielopoziomowego – 20 poziomów za miejsca w poszczególnych ligach. Itp.

Reszta pozostaje bez zmian jeżeli chodzi o system rozgrywek i nagrody za poszczególne walki.
 
Bardzo dobre pomysły, Pola Chwały ożywiły grę ale straciły dużo z biegiem czasu i stały się kolejnym nudnym elementem do klikania bez emocji. Mnie głównie razi brak wpływu wpływu na ranking, mało zróżnicowane nagrody za miejsca, Statua Honoru która powinna mieć wiele więcej poziomów wymagających też wiele więcej fragmentów, za dużo gildii w diamencie (1 lub 2 dominujące i reszta niewspółmierna, która ledwo wychodzi ze sztabu).
Chodzi o to żeby dużo osób wyraziło swoją opinię, która ma szansę sprawić, że coś w końcu się zmieni.
 

Fatherland

Książę
Gildia niewspółmierna dalej będzie niewspółmierna jeśli tylko taką chce być ciągle i niechce nic zmienić. Na tym polega sprawiedliwośclć świata. Chyba, że chcemy utopii i komunizmu z gry, to już teraz można zamknąć projekt i wyłączyć serwery ;) A może chcemy indywidualizmu i kolejnych satelit na dorobku? Także tylko uwaga na wasze życzenia, bo czasami opinie nawet te z czterech liter się spełniają, a wtedy na nowy płacz może być już za późno. No chyba, że komuś bardzo pasuje by więcej było indywidualizmu na GPC niż gry zespołowej. Wielokrotnie już udowadniano w tej grze, jak oczekiwane zmiany wyszły w realizacji ;)
 

Blade1984

Książę
Ja jestem na tak za wyjatkiem systemu nagród, ktory sprawi że duze silne gildie jeszcze wiekszym tempie beda odskakiwac od tych slabszych. Co do samego systemu ligowego ok. Zaglosowalbym gdyby byla opcja tak ale z modyfikacja
 

witl

Szlachcic zagrodowy
Bardzo dobry pomysł, bo w takiej formie gpc są nudne i zniechęcają do gry
 

SirZeli

Szlachcic
Gildia niewspółmierna dalej będzie niewspółmierna jeśli tylko taką chce być ciągle i niechce nic zmienić. Na tym polega sprawiedliwośclć świata. Chyba, że chcemy utopii i komunizmu z gry, to już teraz można zamknąć projekt i wyłączyć serwery ;) A może chcemy indywidualizmu i kolejnych satelit na dorobku? Także tylko uwaga na wasze życzenia, bo czasami opinie nawet te z czterech liter się spełniają, a wtedy na nowy płacz może być już za późno. No chyba, że komuś bardzo pasuje by więcej było indywidualizmu na GPC niż gry zespołowej. Wielokrotnie już udowadniano w tej grze, jak oczekiwane zmiany wyszły w realizacji ;)

Tu nie chodzi o sprawiedliwość, a o zabawę, emocje i oderwanie od rzeczywistości.
Moja gildia jest 3 na świecie D. A tak naprawdę myślę że 5-6, jeżeli chodzi o siłę na PCH.

Przez ostatnich 5- edycji mieliśmy poi 200k przewagi nad gildią 2. Dopiero w tej edycji dostaliśmy gildie do walki. (Słownie 1 gildię)
Reasumując, nuda, a szkoda, bo pomysł PCH na początku dał tej grze świeżość i fajnie się pykało po tylu latach równi pochyłej.
Próbowaliśmy prosić administrację o to, żeby uświadomiła twórcom że słabo to teraz wygląda.
To twórcy powinni urozmaicić grę, mając oznaki znużenia graczy. Jednak zostaliśmy odesłani tutaj.

Pomysł oczywiście trzeba dopracować. Może zmienić, bo programistycznie ciężko to zrobić. nie wiem nie jestem programistą. Ale dobrze by było tknąć w grę coś nowego. A PCH przy małych zmianach dawałoby dalej fajną zabawę pomiędzy dniem codziennym.
 

SirZeli

Szlachcic
Ja jestem na tak za wyjatkiem systemu nagród, ktory sprawi że duze silne gildie jeszcze wiekszym tempie beda odskakiwac od tych slabszych. Co do samego systemu ligowego ok. Zaglosowalbym gdyby byla opcja tak ale z modyfikacja

Nagrody za awans z 3 ligi do 2 czy z 4 do 3 powinny być analogiczne jak w diamencie. Tu nie chodzi to żeby powerować silnych.
Chodzi żeby, jak się gildia zepnie na jedną edycję, da jej dobre nagrody.

P.S. Nie bardzo wiem o co chodzi z tą modyfikacją. Pewnie opcja ankiety. Sorki, ale nie poznałem jeszcze tego forum w taki sposób żeby super się tu poruszać. Jakoś tu nie zaglądałem.
P.S.S. Generalnie tak jak pisałem wyżej, chcemy impulsu do dalszej gry, nie jestesmy wszystkowiedzący i nieomylni. Ale nie chcemy z gry odchodzić, dlatego próba jakiś pomysłów.
 

Blade1984

Książę
Przykładowe nagrody gildyjne.
100.000 towarów do skarbca – proporcjonalnie 5x najwięcej wydanych po 20.000 każdego towaru
1000000 – punktów do potencjału gildii za 1 miejsce

Przykładowe nagrody indywidualne – po 1000 punktów rozwoju dla zawodników zwycięskiej gildii w danej lidze.
Stworzenie budynku wielopoziomowego – 20 poziomów za miejsca w poszczególnych ligach. Itp.
O te nagdody mi konkretnie chodzilo. A co do modyfikacji to mialem na mysli mozliwosc wyboru w ankiecie opcji “tak ale z pewnymi zmianami“
 

Persarum Rex

Zablokowany
Nagrody za awans z 3 ligi do 2 czy z 4 do 3 powinny być analogiczne jak w diamencie. Tu nie chodzi to żeby powerować silnych.
Chodzi żeby, jak się gildia zepnie na jedną edycję, da jej dobre nagrody.
System Ligowy i punktacja jest parodią rywalizacji sztuka jest nie być w diamentowej bo nawet jednoosobowe wchodzą no ale "tlo" do szachownic musi być ;)
 

kayetano82

Szlachcic zagrodowy
w końcu ktoś ma jaja by o tym napisać o czym każdy myślał od dawna:) ciekawe czy twórcy FOE też będą mieli jaja by podjąć działanie;)
 
  • Nikt nie zadał sobie trudu i nie przeczytał forum bo wiedziałby, że małe zróżnicowanie nagród wynika z ilości lig. Zmniejszenie ilości gildii w lidze spowoduje wzrost ilości lig a tym samym jeszcze bardziej zmniejszy „widełki” jeśli chodzi o nagrody.
  • Nie powiodło się stworzenie Areny w ramach świata a połączenie światów jest zapewne jeszcze bardziej skomplikowane. Ponadto gildia top1, przy czym ranking rzeczywiście jest bardzo mylący, na świecie autora nie będzie odpowiadać swojemu odpowiednikowi na dużo młodszym świecie np J.
  • Na pewno należy popracować nad rankingiem, który jest bardzo niemiarodajny co zaznacza sam autor. Nie wiadomo do czego odnieść wspomnianą trzecia pozycje w rankingu, która w dużej mierze wynika z GvG gdzie nie mogą walczyć gracze mobilni, gdzie większe znaczenie od walki maja układy i sojusze a całość jest dużo mniej wymagająca od pól i w sumie pozycję w rankingu jest w stanie zapewnić mniej jak 10% członków gildii poświęcając na to niespełna godzinę w ciągu dnia.
  • Poza rankingiem oczywiście nagrody ale raczej ilość SH i związanych z nimi dróg do zwycięstwa. W wielu gildiach, które walczą w GPCh posiadanie 10 i więcej kompletnych SH i takiej samej ilości dróg do zwycięstwa jest normą i kolejne pozostają w inwentarzu lub trafiają do handlarza a chyba nie o to chodziło twórcom. Z czasem większość gildii będzie w podobnej sytuacji i ilość SH nie będzie świadczyła o niczym. Może rzeczywiście więcej poziomów tych budynków, które dają więcej prestiżu i towaru gildii oraz PR graczowi nie zabierając kolejnego miejsca w wiosce.
  • Pomysł 3 jest jak sądzę wykonalny i chyba możliwy do zrealizowania – podgląd wyników w innych toczonych pojedynkach; co poza zaspokojeniem ciekawości będzie również działało motywująco.
 
Ostatnia edycja:
Do góry