[Handel] Uczciwy handel

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser18000
  • Data rozpoczęcia

Ograniczenie ceny do 1:2, powinno dotyczyć tylko towarów z tej samej epoki

  • tak

    Głosy: 5 35,7%
  • nie

    Głosy: 4 28,6%
  • najlepiej całkowicie znieść ograniczenie

    Głosy: 5 35,7%

  • W sumie głosujących
    14

DeletedUser18000

Guest
Co chwile ktoś zgłasza jakiś pomysł, który ma uczynić handel bardziej uczciwym.
Większość z tych pomysłów jest nieprzemyślana, ale pokazuje że coś jest na rzeczy.
Ludziom nie podoba się to jak wygląda obecnie system handlu.
Wydaje mi się ze wiem na czym polega problem.
Większość tzw "lichwiarskich ofert" bazuje na ograniczeniu ceny 1:2
Skoro nie można kupić taniej niż 2:1, no to ludzie muszą kupować 2:1

Załóżmy ze towar A jest 3 razy cenniejszy od towaru B, ale mamy ograniczenie ceny do 1:2
Zatem możliwa jest tylko wymiana towaru B na A, a handel jest nie możliwy.
W ten sposób ktoś kto szuka na rynku korzystnych ofert będzie sfrustrowani tym że handl jest nieuczciwy!
Innymi słowy, to co jest obecnie to nie handel, tylko polowanie na frajerów.

Zauważcie że większość ludzi którzy zajmują się handlem nie wymienia w ogóle towarów na tą samą epokę.
Po co? Skoro dużo lepiej można zarobić na handlu pomiędzy epokami?
Paradoksalnie ograniczenie cen powoduje że lepiej się zarabia na handlu,
a ludzie muszą narzekać na nieuczciwość handlarzy, bo uczciwy handel jest niemożliwy :/

Po tym długim wstępie którego i tak większość pewnie nie pojmie i będzie tu wykrzykiwać że jestem idiotą, przejdę do sedna mojego pomysłu.

Mój pomysł polega on na tym, żeby ograniczenie ceny do 1:2, dotyczyło tylko towarów z tej samej epoki, a najlepiej żeby je całkowicie znieść.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16730

Guest
Większość tzw "lichwiarskich ofert" bazuje na ograniczeniu ceny 1:2
Skoro nie można kupić taniej niż 2:1, no to ludzie muszą kupować 2:1

Z ciekawości przeglądnąłem "lichwiarskie" (swoją drogą to słowo jest nieodpowiednie w kwestii formalnej) oferty i większość z nich opierała się właśnie na towarach z tej samej epoki lub epok pobocznych. Dużo mniej jest ofert z różnicą dwóch i więcej epok. Tak jest przynajmniej w moim otoczeniu na tę chwilę.

Natomiast, z jednej strony jestem za zniesieniem ograniczenia, ale z drugiej zastanawiam się jak to będzie wyglądało w praktyce. Handlarze zaczną stosować takie przeliczniki, że trzeba będzie mocno myśleć żeby się w tym nie pogubić. Kilkadziesiąt stron ofert od 1:10 do 10:1 i wszystkie towary z podziałem na epoki w głowie, albo sprawdzanie. Do tego nooby które wystawiają 5 stron jednej oferty podzielonej na nieograniczoną ilość z wartością 1-2 sztuki towaru. Przewiduję Sodomę i Gomorę.

Dla mnie osobiście ważniejszy byłby jakiś filtr. Nie lubię słowa "uczciwe" bo to sugeruje, że handel jest nieuczciwy, a każdy kto na nim zarabia to oszust. Ale dla przykładu "pokaż tylko uczciwe oferty" i możliwość wskazania przedziału ilości wystawionych sztuk w ofercie. Tak żeby zniknęło mi z targu 80% stron których i tak nie chcę oglądać a czasem muszę przez nie przebrnąć.

Ale ponieważ jestem przeciwnikiem jakichkolwiek ograniczeń zagłosuję na tak.
 

DeletedUser18000

Guest
Kilkadziesiąt stron ofert
Kilkadziesiąt stron ofert to jest teraz :)
Ja mam w tej chwili 97 stron ofert + 23 moje.
Ale nie wydaje mi się żeby ilość ofert się zwiększyła, bo ona zależy tylko od ilości towaru który jest do sprzedania.
myślę że ilość ofert mogła by się nawet zmniejszyć.
Zresztą w czym problem? Mamy filtry i nie musimy przeglądać wszystkich ofert. Bierzemy pierwszą najlepszą i tyle.
Za to skończą się oferty wymiany towaru na kolejną epokę 1:1,
bo one wynikają z faktu że potem trzeba towar zamienić na poprzednią 1:2, a handlarz musi zarobić.
Kiedy przy zamianie na poprzednią epokę będzie można dostać np 4:1, to na kolejną będzie się opłacać zamienić 1:3 i problem "lichwiarskich" ofert zniknie.

Teraz sobie tak pomyślałem że to ograniczenie cen ma 1 sens, bo dzięki niemu naprawdę trudno zdobyć towar z kolejnej epoki, a przy wolnym handlu to nie był by żaden problem :p
 
Do góry