[Inne] Uciążliwi sąsiedzi

Czy w grze powinna być opcja "wyrzucenia" gracza z sąsiadów

  • Tak

    Głosy: 6 22,2%
  • Nie

    Głosy: 21 77,8%

  • W sumie głosujących
    27

Vladkristof

Szlachcic zagrodowy
Witam wszystkich.
Chyba każdemu z nas trafił się już w rotacji sąsiadów osobnik, który z upodobaniem najeżdża miasto i rabuje budynki - najczęściej dające PR-y, wbija niechciany do pereł, czy w inny sposób uprzykrza rozgrywkę. Najczęściej są to osoby, które celowo wstrzymują awans do kolejnych epok i dysponują wieloma bardzo dobrze rozwiniętymi perłami z bonusami do ataku, przez co osoba grająca w "zwykłym" trybie nie ma szans się przed nimi wybronić. Myślę, że prostym rozwiązaniem byłoby danie graczowi po każdej rotacji sąsiadów możliwości usunięcia kilku z nich, z ewentualnym wprowadzeniem za to jakiejś formy odpłatności, np. pierwsze usunięcie gratis, drugie za towary/złoto/PR-y, trzecie i kolejne za diamenty w narastającej cenie. My zostajemy wprawdzie z mniejszą ilością sąsiadów, ale za to mniej upierdliwych, a przesadnie agresywny gracz może się obudzić bez sąsiadów, ewentualnie w towarzystwie osób sobie podobnych.
Zdaję sobie sprawę, że sąsiedzi to część rozgrywki, jednak skoro już ich posiadanie jest obligatoryjne i nie wiąże się z praktycznie żadnymi korzyściami, a może wiązać się ze znacznymi stratami, to przydałoby się mieć choć tak szczątkowy wpływ na ich skład.
 

DeletedUser20434

Guest
Usunięcie gracza "dla ciebie" z sąsiedztwa, usunie go wszystkim.
Jeśli chodzi o perły: powyżej 10 poziomu odblokuj tylko poziom, który aktualnie chcesz robić.
Gra pozwala każdemu grać według swoich upodobań.
 

MacKayla*

Wójt
Witam wszystkich.
...Zdaję sobie sprawę, że sąsiedzi to część rozgrywki, jednak skoro już ich posiadanie jest obligatoryjne i nie wiąże się z praktycznie żadnymi korzyściami, a może wiązać się ze znacznymi stratami, to przydałoby się mieć choć tak szczątkowy wpływ na ich skład.

Sąsiedzi są jak najbardziej częścią gry. Wbrew temu, co piszesz - ich posiadanie wiąże się z licznymi korzyściami - spójrz choćby na to od strony tego sąsiada, którego chciałbyś usunąć. On korzysta z posiadania sąsiadów ;) Ty też możesz korzystać i to niekoniecznie jakoś szczególnie szkodząc - dzięki sąsiadom zbierasz plany, pr, medale, punkty rankingu, wykonujesz zadania, nawiązujesz znajomości, uczysz się jak grać, by ponieść jak najmniej strat...
Poza tym sąsiedzi zmieniają się najczęściej co dwa tygodnie. Wiem, wiem, że znów możesz trafić na jednego takiego, którego nie chcesz, ale przecież już takiego miałeś i teraz możesz wykorzystać zdobytą wiedzę :)
 

DeletedUser22128

Guest
nie wesprzyj jak ci to wisi najbardziej nielubianego sąsiada może jakiś plan brakujący ci z niego wpadnie pomysł bez sensu masz z 40 sąsiadów a skupiasz się na jednym dwóch co ty piszesz jak jeden dwa ataki na dzień mogą znacząco spowolnić twój rozwój w epoki - pomyśl zresztą co tu robić w tej grze jak się pokona i splądruje już wszystkich sąsiadów niektórzy mają taki sobie cel w grze bo co innego tu można robić podsumowując nie przejmuj się i graj dalej
 

DeletedUser20269

Guest
Po 1 - to byłoby zbyt piękne.
Po 2 - każdy chce czasem kogoś najechać.
Po 3 - nie trzeba mieć pereł, można ich nie mieć wcale, jednak jest taktyka, która ma 100% skuteczności. A szczególnie jeśli nie masz perły obronnej na 50lvl.;)
 

DonJon

Rycerz
Jest coś co można by zrobić z upierdliwymi sąsiadami. Zablokować tym spamerskim łajzom dodawanie do wątków grupowych jeśli doda się ich do ignorowanych.
TO jest zwyczajne niedopracowanie jeśli chodzi o ten system - dodajesz tego do ignorowanych a on tworzy wątek grupowy i dalej Ci spamuje.
 

DeletedUser7795

Guest
@Vladkristof zmień grę jeśli ta Ci nie odpowiada. Atakowanie, plądrowanie i wbijanie sąsiadom PR do pereł to elementy gry. Jeśli nie umiesz zabezpieczyć się przed plądrowaniem i niechcianymi inwestorami w Twoich perłach to tylko i wyłącznie twój problem.
 

DeletedUser20519

Guest
hmm,.. czytam, czytam i nie widzę tematu sąsiedztwo z wyższej epoki,.. jak Wam podoba się pomysł żeby Wasze sąsiedztwo stanowili w 90% sąsiedzi z wyższej epoki? Może jeszcze nie spotkał Was ten zaszczyt, może tylko moje skromne miasteczko zostało tak wyróżnione i tylko mi trafiło się takie sąsiedztwo jako urozmaicenie gry :)
 

chemik12

Wicehrabia
Sorry, ale to element gry. Nie chcesz niechcianych pr - dodawaj do danej perły tyle ile trzeba do bloku. Nie ma co odblokowywać kolejnego poziomu, jeśli nie ma inwestorów lub niższy poziom nie jest jeszcze zapełniony. Jako pomoc odsyłam do:
- https://foe-assistant.com/pl
- https://foe-tools.github.io/pl/
Co do atakowania sąsiadów - owszem jestem tylko w Wczesnym Średniowieczu, nie gonie z epokami. Pomału rozwijam perły militarne. Dla bonusu ZH czy też zadań codziennych praktycznie codziennie kilku sąsiadów atakuje. Często za obronę służy im domyślny zestaw czyli 2 włóczników. Jednak z mojej strony bardzo rzadko plądruje - chyba że tego wymaga wykonanie zadania. Najlepszą w tym przypadku obroną jest...zegarek. Nie ma takiej obrony której by się nie dało pokonać, zwłaszcza że to automat.
Teraz wracając do tematu: posiadanie sąsiadów to same plusy jeśli się pilnuje i się to potrafi wykorzystać. Choćby dodatkowe pr z zwrotów, plany (skoro sąsiad nie umie liczyć to czemu mam to olać i nie mieć coś ekstra. Część sąsiadów się cieszy jak im szybciej np. Wyrocznie szybciej rosną ;) ). O surowcach również kolega zapomniał, bo na targu są tylko oferty od sąsiadów, gildii i znajomych.
 
Do góry