[Budynki] Tryb przebudowy - usuwanie budynków

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20328
  • Data rozpoczęcia

Dodanie opcji usuwania budynków w TP

  • Tak

    Głosy: 9 52,9%
  • Nie

    Głosy: 8 47,1%

  • W sumie głosujących
    17

DeletedUser20328

Guest
Witajcie, tryb przebudowy to bardzo fajna sprawa.
Jednakże czasem po nowym ustawieniu miasta zostaje w zanadrzu jeszcze jeden lub kilka budynków, które po przebudowie są zbędne (drogi itp.)
Moją propozycją jest dodanie opcji kasowania budynków w trybie przebudowy.
 

ZjemCię

Wójt
Witajcie, tryb przebudowy to bardzo fajna sprawa.
Jednakże czasem po nowym ustawieniu miasta zostaje w zanadrzu jeszcze jeden lub kilka budynków, które po przebudowie są zbędne (drogi itp.)
Moją propozycją jest dodanie opcji kasowania budynków w trybie przebudowy.
Prewencyjnie - Nie.
Lepiej skasować budynki po postawieniu w mieście. Po wprowadzeniu tej opcji za chwile pewnie znalazły by się fajtłapy co przez przypadek "skasowały sobie ratusz" i chcą jego przywrócenia. Przebudowałeś? zapisz i skasuj co zbędne.
 

DeletedUser20328

Guest
1. Ratusza nie usuniesz, a nawet nie schowasz,
2. Został budynek 5×4, a jedyne miejsce to 4×5 i trzeba na razie wszystkie zmiany odrzucić, skasować budynek i wybudować od nowa.
 

DeletedUser20713

Guest
Jestem zdecydowanie za, jest to trochę upierdliwe jak nagle się okazuje, że kilka, małych bzdetów np. 1x1, 2x2 psuje cały plan, który układało się przez kilkanaście minut xd
 

ZjemCię

Wójt
1. Ratusza nie usuniesz, a nawet nie schowasz,
Serio?! A jak sądzisz czemu to poszło w " "?
2. Został budynek 5×4, a jedyne miejsce to 4×5 i trzeba na razie wszystkie zmiany odrzucić, skasować budynek i wybudować od nowa.
To sobie skasuj drogi przed przebudową. Już i tak jest pięknie. Chyba ktoś zapomniał jak było przed wprowadzeniem tego trybu :) albo jeszcze wtedy nie grał.

Nie.
 

DeletedUser11629

Guest
Jestem zdecydowanie za, jest to trochę upierdliwe jak nagle się okazuje, że kilka, małych bzdetów np. 1x1, 2x2 psuje cały plan, który układało się przez kilkanaście minut xd
Tych kilka małych bzdetów można se postawić gdzie bądź i usunąć po zapisaniu miasta.
 

DeletedUser20713

Guest
Tych kilka małych bzdetów można se postawić gdzie bądź i usunąć po zapisaniu miasta.
Chodzi tutaj o sytuacje, w której coś się nie mieści i nie możesz tego postawić, mimo że ten tryb jest przede wszystkim po to żeby nasze miasto było lepiej ułożone (tzn. lepiej wykorzystywało miejsce) to jednak takie sytuacje się zdarzają i wtedy jest klops, a nie zawsze jesteśmy w stanie stwierdzić czy jednak coś będziemy usuwać czy nie, a co do dróg btw, usuwanie całych dróg przed przebudową to ogromna i bezsensowna strata surowców więc raczej nie jest to rzeczywiście jakkolwiek sensowną opcją xd

(ps naprawdę nie rozumiem tych głosów na nie, nawet jeżeli nie jest to coś to wydaje się wam potrzebne czy to znaczy, że jest złe?
już całkiem sporo dobrych pomysłów widziałem odrzuconych właściwie bez konkretnego powodu)
 

DeletedUser20713

Guest
Serio?! A jak sądzisz czemu to poszło w " "?

To sobie skasuj drogi przed przebudową. Już i tak jest pięknie. Chyba ktoś zapomniał jak było przed wprowadzeniem tego trybu :) albo jeszcze wtedy nie grał.

Nie.

to, że teraz nie jest tak źle jak było wcześniej nie znaczy, że nie może być lepiej, idąc tym tropem nic nigdy się nie rozwinie bo przecież kiedyś było gorzej, mówienie nie dla rozwoju bo nie jest aż tak źle nie jest zbyt mądre xd
 

ZjemCię

Wójt
to, że teraz nie jest tak źle jak było wcześniej nie znaczy, że nie może być lepiej, idąc tym tropem nic nigdy się nie rozwinie bo przecież kiedyś było gorzej, mówienie nie dla rozwoju bo nie jest aż tak źle nie jest zbyt mądre xd
Być może, ale moje zdanie jest takie a nie inne i proszę mnie nie przekonywać tylko zaakceptować mój głos :)
Natomiast nawet jeśli czyjś pkt. widzenia w Twojej ocenie nie zbyt mądry to nie upoważnia Cię to do oceniania - bo to nie jest zbyt uprzejme - co bym nie użył dobitniejszego określenia.
Pozdrawiam.
 

Jaboni9

Baronet
Ex-Team
Bardzo fajny pomysł popieram i jestem za, przydała by się wszystkim graczom taka opcja że jeśli dochodzimy do wniosku że coś w trakcie przebudowy zostaje i jest niepotrzebne to mamy możliwość usunięcia tego z profilu przebudowy, a nie dopiero po zapisaniu, szkoda że twórcy od razu nie wpadli na ten pomysł, ale niestety nie można mieć od razu wszystkiego i może dodadzą taką opcję z czasem :)
 

DeletedUser19790

Guest
Ludzie, marudzicie. Niedawno nie było wcale przebudowy i jakoś się żyło. Uważam że jedynie opcja kasowania dróg podczas "przemeblowywania" miasta mogłaby być wdrożona, resztę uważam za zbędną.
Zanim zabieram się do zmian w mieście, z góry wiem co musi zostać, a co musi zostać usunięte - usuwam przed, wyklucza to potem kłopoty, i jednocześnie pomaga bo nie idę na kompromisy, że nie zmieści się - yo trudno usunę.
Po to robię przesunięcia by zyskać miejsce bez utraty tego co chcę, a takie usuwanie w trakcie porządków, może zakończyć się przypadkową kasacją jakiejś perły.
 

Markiz.

Książę
Przebudowa jak sama nazwa wskazuje, służy do przebudowy. Mamy jeszcze Przenieś i Sprzedaj. Chcesz coś usunąć to korzystasz z "Sprzedaj" a potem możesz przebudować, lub na odwrót.
Żadnej z tych funkcji nie można użyć jednocześnie, więc nie wiem po co piszecie takie bzdety.
 

DeletedUser11629

Guest
Chodzi tutaj o sytuacje, w której coś się nie mieści i nie możesz tego postawić, mimo że ten tryb jest przede wszystkim po to żeby nasze miasto było lepiej ułożone (tzn. lepiej wykorzystywało miejsce) to jednak takie sytuacje się zdarzają i wtedy jest klops, a nie zawsze jesteśmy w stanie stwierdzić czy jednak coś będziemy usuwać czy nie, a co do dróg btw, usuwanie całych dróg przed przebudową to ogromna i bezsensowna strata surowców więc raczej nie jest to rzeczywiście jakkolwiek sensowną opcją xd

(ps naprawdę nie rozumiem tych głosów na nie, nawet jeżeli nie jest to coś to wydaje się wam potrzebne czy to znaczy, że jest złe?
już całkiem sporo dobrych pomysłów widziałem odrzuconych właściwie bez konkretnego powodu)
1x1, jak się mieściło przed przebudową, to i po przebudowie się zmieści, cudów nie ma. Najpierw może przed przebudową trzeba pomyśleć, jak urządzić miasto, żeby nie potrzebować w ogóle pierdół, których nie żal usunąć w tym trybie. I skoro nie żal ich usunąć, to można zrobić to przed, zamiast mnożyć niepotrzebne funkcje.
 

DeletedUser20713

Guest
cóż był to tylko przykład, ale nie jest tak łatwo zaplanować wszystko przed, zanim się ustawi budynki nie mogę być pewny czy będzie to dobrze wyglądać, a z liczeniem pól to jeszcze gorzej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry