[Budynki] Tryb przebudowy miata (utworzenie pola tymczasowego)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser17464
  • Data rozpoczęcia

Czy tryb przebudowy bylby przydatny?


  • W sumie głosujących
    17

DeletedUser17464

Guest
Problem:
Brak mozliwosci przebudowania miasta w przypadku braku wolnych miejsc, co zmusza np. do sprzedazy juz wybudowanego budynku.

Propozycja:
W menu BUDUJ mozna wprowadzic opcje PRZEBUDOWA. Po jego wyborze pojawia sie opcja pola tymczasowego na mapie miasta (np. wyspa w prawym dolnym rogu mapy z miastem). Pole tymczasowe pozwala "na chwile" postawic budynek. W trybie tym nie byloby mozliwosci budowy nowych budynkow a jedynie przebudowa tych, ktore juz sa w miescie.

Cechy:
1. Pole o wielkosci najwiekszego budynku dostepnego w grze (np. w postaci wyspy).
2. Oznaczone kolorem zoltym (aby podkreslic, ze jest tymczasowe).
3. W polu tym mozna umiescic tylko i wylacznie budynki, ktore sa juz wybudowane, i w trakcie budowy (nie mozna zakupic nowego budynku).
4. Po zakonczeniu operacji przebudowy miasta, w przypadku pozostawienia budynku w strefie tymczasowej:
a) komunikat, ze wszystkie budynki musza zostac ustawione na planszy miasta,
b) gra informuje, ze budynki z pola tymczasowego zostana sprzedane/usuniete.

Punkt 4 - kwestia do ustalenia, ktora opcja bylaby lepsza.

Jesli cos podobnego juz bylo to przepraszam, ale nie znalazlem.
 

DeletedUser17464

Guest
Jest roznica miedzy schowkiem a polem tymczasowym. Nie jest to cos co naszlo mnie teraz a o czym myslalem juz od dawna. Teraz po prostu odwiedzilem forum i zobaczylem dzial z pomyslami. Poza tym ja szukalem po slowie Plenner itp. Moj pomysl nie zaklada chowania czegos do schowka z planszy gry. Ja chce na chwile postawic to w miejscu "poza mapa" po to aby wszystko ustawic tak jak mi pasuje i budynek usunac z pola tymczasowego.
 

DeletedUser17393

Guest
@manslask Pomysły są łudząco do siebie podobne i efekt jest taki sam .... ;/. Więc po choinkę robić dwa oddzielne pomysły :idiot:. pozdrawiam
 

DeletedUser17464

Guest
Sa podobne ale nie sa takie same. Pomysl ze schowkiem niejako zostal juz wdrozony poprzez utworzenie paczki - "schowaj budynek", ktora mozna uzyskac przy okazji eventow i tyczy sie tylko budynkow eventowych. To co zostalo podane w drugim temacie daje mozliwosc wrzucenia kazdego budynku do schowka nawet na 24 godziny. Skoro tak to pomysl zaklada, ze na planszy miasta bedzie wiecej budynkow niz miejsca (po uwzglednieniu budynkow ze schowka). W moim przypadku chodzi tylko o stworzenie miejsca gdzie dajemy cos na czas edycji miasta. Nic nie chowamy, wiec nie powiedzialbym, ze to schowek a jedynie tymczasowe powiekszenie pola na mapie. Kolejna roznica to rozwiazanie problemu nadmiarowych budynkow (pozostawionych w przestrzeni tymczasowej), ktore albo z automatu sa usuwane lub wykluczamy taka mozliwosc i wtedy pozostaje taka sama zajetosc miejsc na mapie jak przed rozpoczeciem edycji.
 
Do góry