[Inne] TRYB BUDOWY

  • Rozpoczynający wątek Użytkownik usunięty (13435)
  • Data rozpoczęcia

Jesteś za!

  • Tak

    Głosy: 11 91,7%
  • n

    Głosy: 1 8,3%
  • nw

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    12

DeletedUser

Guest
temat mielony juz pierdyliard razy.

Proponuje aby od epoki modernizmu, w której mamy juz dosc obszerne miasto był dostępny tryb budowy.

1. Założenia:

- ułatwia modelowanie miasta.
- przyspiesza przebudowę.
- tryb budowy można uruchomić raz w tygodniu.
- tryb budowy trwa dokładnie 1h.

2. Zasada działania:

- klikamy tryb budowy.
- produkcja każdego typu godzinowego ( np 24h ) zostaje zablokowana i zostaje z niej odjęty czas równy 1h. (dzięki temu osoba mająca zbiór o godzinie 19:00 będzie mogła wciąż zbierać towar o godzinie 19:00
- wszystkie budynki zostają umieszczone w specjalnym inwentarzu.
- wszystkie drogi zostają albo umieszczone w specjalnym inwentarzu drogowym, albo zostają sprzedane za 100 % wartości kupowanej (czyli tej która widnieje w menu z młotkiem) - decyzja ta należy do gracza.
- gracz który pierwszy raz uruchamia tryb budowy ma prawo do JEDNORAZOWEGO przemieszczenia 20% rozszerzeń terenu ( osoba mająca 100 pól 4x4 może przenieść 20 szt, a osoba mająca 50 pól może przenieść tylko 10 pól.
- gracz ma dokładnie 1h na zaplanowanie miasta na nowo. Po tym czasie do specjalnego inwentarza nie można już ani razu umieścić budynku a tylko je wyciągać.
- po zakończaniu okresu 1h czas produkcji wraca do normy (czyli jesli ktoś nie zdążył umieścić budynków produkujących ccokolwiek to czas produkcji się rozjedzie)
- widniałby ładny duży lecz w bezpiecznym miejscu przycisk ZAKOŃCZ PRZEBUDOWĘ, który wyłącza tryb budowy,a miasto wraca do normalnej pracy.
-------------------------------
ANTY BUG FEATURE - albo jak devy lubia to nazywać: EXPLOIT FEATURE

- osoba która straciła połączenie HTTP z internetem: czas trybu edycji zostaje wznowiony dopiero po poniownym zalogowaniu się do gry, a mywidzimy okienko pozostało ci XX minut do końca przebudowy.
 

DeletedUser17497

Guest
Świetny pomysł, ale uważam że nie powinno być limitu czasowego ani ilości użyć, ale za to zegary produkcji byłyby po prostu zatrzymane na czas przebudowy.
Nic za darmo! ;)
 

DeletedUser18282

Guest
Kolego powiem ci tak. Tryb budowy ciekawy koncept. Jednak z technicznego punktu widzenia. Jeżeli specjalny inwentarz blokował by się po godzinie to uwierz mi, że dział supportu byłby zasypany wieściami typu. Padł mi net potem telefon i godzina minęła nie mogę odzyskać budynków. To by się stało przekleństwem wielu graczy.
 

DeletedUser

Guest
Kolego powiem ci tak. Tryb budowy ciekawy koncept. Jednak z technicznego punktu widzenia. Jeżeli specjalny inwentarz blokował by się po godzinie to uwierz mi, że dział supportu byłby zasypany wieściami typu. Padł mi net potem telefon i godzina minęła nie mogę odzyskać budynków. To by się stało przekleństwem wielu graczy.

Mimo wszystko pomysł jest bardzo dobry i warty realizacji, nawet bez tych szczegółów, bo nie o to chodzi, tylkobo to, żebyś mógł raz na jakiś czas spokojnie poukładać w mieście.
 

DeletedUser18282

Guest
Mimo wszystko pomysł jest bardzo dobry i warty realizacji, nawet bez tych szczegółów, bo nie o to chodzi, tylkobo to, żebyś mógł raz na jakiś czas spokojnie poukładać w mieście.

Nie uważam pomysł za zły ale tą blokadę już tak ;)
 

DeletedUser17497

Guest
@Shihura Nieśmiało chciałbym zauważyć że przedstawiona przeze mnie alternatywa rozwiązałaby ten problem. ;)
 
Do góry