[Jednostki] Trochę o uzbrojeniu legionisty

  • Rozpoczynający wątek for wer 2
  • Data rozpoczęcia

Czy chcesz aby legionista posiadał dodatkowo oszczep?

  • Tak, chcę

    Głosy: 10 66,7%
  • Nie, nie chcę - uzasadnienie w tekście

    Głosy: 3 20,0%
  • Temat do dopracowania

    Głosy: 2 13,3%

  • W sumie głosujących
    15

DeletedUser

Guest
Witam, jak wszystkim wiadomo legionista w grze posiada: miecz, hełm, tarczę i pancerz - jednakże brakuje oszczepu czy jak tam kto woli włóczni, którą to rzymski legionista podczas walki miotał we wrogie oddziały, i oczywiście jak się dowiadujemy z Wikipedii w dużym stopniu decydowała ona o sukcesach rzymskich legionistów - (dla sceptyków proszę wpisać w Wikipedii pilum) - i oczywiście dodanie takiego oszczepu zmieniłoby zasięg legionisty z 1 na 2 (tak samo jak u grenadiera). Co tym sądzicie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Sonda została edytowana przez Bryffta, więc zbędne posty usunąłem.
Proszę wrócić tym samym do tematu.
 

Mikekun

Książę
siemanko

Nie wiem czy mogę się tutaj udzielać, ale czy można być obojętny wobec tych zmian ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser9841

Guest
Z tego co wiem, to pilumy służyły zarówno do walki w zwarciu jak i na dystans ;)

Tak na szybko bo nie mam czasu szukać ale gdzieś tam obiło mi się o uszy(mogę się mylić), że pilium było rzucane np w tarcze przeciwników, wbijało się w nie i uniemożliwiało potem korzystanie z ww tarcz. Miało ono chyba giętkie końcówki co też czyniło je bronią "jednorazową".
Więc jeśli już dyskutujemy o zmianie Legionisty - to jeśli to co wyżej napisałem to prawda - Legionista powinien mieć zasięg 2 lub 3 - ale jednorazowo i dodatkowo zmniejszyć też jednorazowo defa (o 1 punki) jednostki którą trafi z dystansu...
 

DeletedUser

Guest
Ale po co, aż tak kombinować? Prosta sprawa - legionista ma zasięg 2 (tak samo jak grenadier), oszczepu używa w walce na dystans, natomiast miecza tylko w zwarciu. Wszystko to co tu napisałem "skleja się w logiczną całość" i nie ma co kombinować - ważne, żeby gra była w miarę realistyczna.
 

DeletedUser8507

Guest
Ale po co, aż tak kombinować? Prosta sprawa - legionista ma zasięg 2 (tak samo jak grenadier), oszczepu używa w walce na dystans, natomiast miecza tylko w zwarciu. Wszystko to co tu napisałem "skleja się w logiczną całość" i nie ma co kombinować - ważne, żeby gra była w miarę realistyczna.

przy tym ,,kombinowaniu" będzie bardziej realistyczna
tak ale jednorazowo
 

DeletedUser

Guest
Wygląda na to, że będę musiał zgodzić się na ten warunek, ale no cóż zawsze jakoś to ulepszy pod względem realistyczności grę.
 

DeletedUser15092

Guest
Wygląda na to, że będę musiał zgodzić się na ten warunek, ale no cóż zawsze jakoś to ulepszy pod względem realistyczności grę.

Wiadomo, że gra dąży do realistyczności, ale jednak wydaje mi się, że legionista z takim oszczepem byłby trochę za mocny. Może by tak zmniejszyć mu lekko staty, oczywiście, gdy będzie mieć oszczep.
 
Do góry