[Perły Architektury] Terra Transformer albo cos inaczej nazwane

  • Rozpoczynający wątek Użytkownik usunięty (13435)
  • Data rozpoczęcia

Jesteś za!

  • Tak

    Głosy: 1 6,7%
  • Nie

    Głosy: 14 93,3%
  • Tak - inny rozmiasr perly(opis w poscie)

    Głosy: 0 0,0%
  • Tak - inne nagrody za wklad (opis w poscie)

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    15

DeletedUser

Guest
Więc pokolei
o swiatach od A do F mozna myslec nie jak o swiatach lecz jak o miastach na ziemi.
swiat A - Katowice
Swiat B - Poznan
etc.
Jak wiadomo miasta sobie wzajemnie pomagaja dostajac wsparcie od panstwa(w duuuuzym uproszczeniu)

Moja propozycja jest aby stworzyć perłę budynek:
Albo Stolica albo TerraTransfoerm - nazwa obojetna
w kazdym razie perła byłaby naprawdę duza ze względu na poniższy bonus:

- Wielkość 15 x 15.
- Wyglad futurystyczny
- Dostępna TYLKO i wyłącznie jesli gracz jest w epoce Przyszłości lub dalej (czyli TYLKO gracz majacy ratusz z przyszlosci lub dalej moze ja wybudowac)
- Moze być postawiona TYLKO na jednym Świecie
- Mozna ją postawić TYLKO na swiecie o najwyzszej epoce.
- Jesli gracz ma skonczona technologie na kilku swiatach to mozna ja postawic TYLKO na swiecie najstarszym z tych o skonczonej technologii.

- Bonus: Przyspiesza wszytkie parametry pozostałych swiatów za wyjatkiem swiata na ktorym stoi o procent zalezny od ilosci swiatów.
Czyli im wiecej mamy swiatów tym bonus dla kazdego miasta jest mniejszy.
Juz daje Przyklad:
Mamy obecnie 8 swiatów.
z czego 1 głowny, wiec zostaje nam 7.

Powiedzmy ze na ktoryms poziomie perla daje bonus w wysokosci 21 % do przyspieszenia parametrów.
21 podzielone przez 7 daje nam 3 %.
Perla przyspiesza parametry o 3 % dla pozostalych swiatów.

Przyklad 2:
Powiedzmy ze mamy 4 swiaty łacznie z czego 1 główny. wiec zostaja nam 3 wliczane do Bonusu perly.
Perla daje nam 21 % do parametrow.
21 podzielone przez 3 swiaty daje nam 7% przyspieszenia parametrow na pozostalych swiatach.

Dlaczego tak?
Otoz prosto im wiecej mamy miast i wydatkow tym bardziej jest to wszytko rozproszone i pieniade wedruja do wszytkich miejscowosci a nie tylko do wybranych.
Zatem im wiecej miast tym mniej kaze otrzyma. lecz kazde miasto otrzyma cos.

Co do ilosci PR potrzebnych by perla staneła z rusztów propouje 180.
Co do ilosci PR wymaganych na poziom 1: 250
Co do ilosci PR wymaganych na poziom 2: 400
Co do ilosci PR wymaganych na poziom 3: 550
Co do ilosci PR wymaganych na poziom 4: 700
Co do ilosci PR wymaganych na poziom 5: 850
Co do ilosci PR wymaganych na poziom 6: 1 100
Co do ilosci PR wymaganych na poziom 7: 1 400
Co do ilosci PR wymaganych na poziom 8: 1 700
Co do ilosci PR wymaganych na poziom 9: 2 000
Co do ilosci PR wymaganych na poziom 10: 2500
Kazdy kolejny wymaga o 35% wiecej PR.

W przeciwienstwie do innych perel
nagrody wynoszą:
za 1 miejsce = zawsze 35% wymaganego wkładu w PR (czyli dla poziomu 1 = 35% * 250 = 87.5 PR)
za 2 miejsce = zawsze 20% wymaganego wkładu w PR (czyli dla poziomu 1 = 20% * 250 = 50 PR)
za 3 miejsce = zawsze 10% wymaganego wkładu w PR (czyli dla poziomu 1 = 10% * 250 = 25 PR)
za 4 miejsce = zawsze 0 PR
za 5 miejsce = zawsze 0 PR

Plany za 1 miejsce = zawsze 3.
Plany za 2 miejsce = zawsze 2
Plany za 3 miejsce = zawsze 1
Plany za 4 miejsce = zawsze 0,5
Plany za 5 miejsce = zawsze 0,25
Plan częściowy pokazywałby zegarek (tak jakby był w trakcie opracowywania przez architekta. W końcu projekt budynku nie powstaje w 1 sekundę tylko sa to godziny / dni / tygodnie lub miesiące

Medale:
za 1 miejsce = zawsze 15 000
za 2 miejsce = zawsze 7 500
za 3 miejsce = zawsze 3 750
za 4 miejsce = zawsze 1 875
za 5 miejsce = zawsze 937,5 (zaokraglone do 937).
 

DeletedUser7795

Guest
Perła postawiona na jednym świecie dająca bonus na wszystkich pozostałych światach? To jest push, tylko innym sposobem. Z resztą aby miej jak najlepszy bonus to musiałbym grać tylko na jednym świecie. Jestem na NIE.
 

DeletedUser18282

Guest
Też jestem na Nie. Perła ,która pozwala push'ować inne światy graczom, który osiągnęli już epokę przyszłości był by nie fair wobec innych graczy. Jak dobrze wiesz dojść do Epoki przyszłości to są tysiące wydanych PR i setki jak nie tysiące materiałów. Pomyśl sobie jak by czuł się gracz kiedy ktoś może jeszcze bardziej przyśpieszyć swój rozwój, a on nie może. W obecnych czasach jesteś w stanie postawić jakąś perłę posiadając pełne plany do niej. Np mamy Wieże innowacji z współczesności. Jak zbierzesz plany i masz fajnych kolegów w gildii to pomogą ci zebrać materiały. A przy twojej perle dajesz możliwości tylko rozwiniętym graczom. A jest też wiele osób, które grają tylko na jednym świecie.
 

bartekmod

Książę
ponieważ główny świat mam po to, by był głównym... ja mogę osłabić poboczne światy by wzmocnić główny, a nie odwrotnie

15x15... jestem w stanie w to miejsce uwzględniając drogi wstawić jakieś 45 świątyń wiedzy... czyli 45 PR dziennie mniej na głównym świecie, podczas gdy zależy mi by na głównym świecie było PRów jak najwięcej !

czy ta perła pozwoli mi posiadać więcej studni życzeń na pobocznych by dawały daninę diamentów na rzecz Stolicy? nie zwiększy to mojej ilości studni... powiesz że skróci czas produkcji na pobocznym? i tak będę zbierał raz dziennie zaraz po dziennych zbiorach z głównego, nie będę zarywał nocek, więc nigdy na pobocznych nie nadrobię doby ! Ile trwa u mnie produkcja w Alcatraz? 17 godzin? a dobę nadrobiłem może 2 razy w roku :p zawsze Alca zbieram rano i nie nadrabiam doby, to samo tyczyłoby zbioru ze studni na pobocznych, zatrzymałby się na ranku i nie zyskałbym większej ilości zbiorów na dobę, więc jest mi to niepotrzebne....

przyspieszenie produkcji PRów na pasku, no to można się zastanowić... gram na 7 światach więc bonus tyczyłby się 6 pobocznych, potrzebuję nadrobić 45 PRów, czyli 7,5 PRów na świat, czyli w rzeczywistości 8 PRów by wyjść na plus, 33% bonusu do produkcji PRa na świat poboczny... wtedy mam 24 PRy do dyspozycji na poboczny na zachowanie dotychczasowych wydatków i 8 na wymianę by pushować główny świat by nie wyjść na minus ze względu na brak świątyń wiedzy :p żeby mieć taki bonus na świat wedle Twojego projektu potrzebowałbym mieć bonus w Perle na głównym 200%, Ty piszesz o bonusie 10 krotnie słabszym, ile bym musiał zrobić poziomów? ile bym musiał PRów stracić na to, ile bym potem musiał nadrabiać stracone PRy w niepotrzebną Perłę? ile lat by wyjść na 0?

to już wolę sobie mieć te 45 świątyń na głównym i tylko na głównym zużywać PRy z nich
 

DeletedUser17290

Guest
tu jest więcej błędnych założeń niż jakich kol-wiek innych stwierdzeń OMG
po 1 tak to tylko zwykły pusz
po 2 wielkość przeznacza dane miasto w częściowy nie byt ale spokojnie, bo skoro zwroty za pierwsze 3 miejsca wynoszą 65% kosztu poziomu to inni gracze mający arki na 80 lvl i więcej błagali by żebyś wpuścił ich na wysokim poziomie na 1 miejsce zyski niebotyczne dopóki starczy planów, po prostu wymiana 2 osoby w kółko dostają u siebie 1 miejsca i mają coraz więcej planów, (jeśli ich liczba wo-gule rośnie z poziomami, jeśli nie to to samo na mniejszą skalę)
po 3 co to za jakieś 0.25 planu kompletnie nie potrzebny nowy sposób na zbieranie planów dodany na siłę
po 4 każdy kto ma chociaż jedno miasto w podobnej epoce do głównego lub w ostatniej epoce, przestał by rozwijać epokę głównego miasta, przegonił by je epoką miasta mniej istotnego postawił by perłę i dalej rozwijał by jedynie główne miasto
po 5 pomysł na granie na tylu światach wiozłeś z tond że fajnie ci diamenty spływają czy z tond że dobrze ci się pusz-uje główne miasto dzięki pr-om i towarom z tych pobocznych ?
po 6 jak ktoś gra tylko na 1 świecie lub na wszystkich po równo to ta perła ma mu przekazać że przez cały ten czas grał źle bo nie po twojej myśli i nie pod bonusy tej genialniej perły ?
po 7 jesteś pewny że na 20-80 lvl ceny i nagrody za poziomy będą równie świetnie zbilansowane co w innych perłach ?
po 8 sam ten bonus jest jedynie na tyle opisany ze nie wiadomo co daje ale że jest bardzo nie dopracowany
po 9 są gracze kruży zbierają Alcatraz co 17 godzin lub częściej co zabronisz im ? wiesz że oni mogli by w tedy zbierać co taki czas całe swoje miasta ?
i tak dalej, chyba nie ma sensu pisać więcej w końcu pewnie twoja to pewnie jedyna pozytywna ocena tego pomysłu...
 

DeletedUser

Guest
ogolny zarys byl taki by byla to perla ktora wspiera i przyspiesza rozwoj pozostalych swiatow.
 

DeletedUser17290

Guest
bo to pusz
ile razy można powtarzać, to właśnie oszukiwanie, od kiedy firma zajmująca się grom ma popierać oszustów i dodawać budynek do gry który ma im pomagać w oszukiwaniu ??
jak widzisz multikino to też się pytasz czemu tak nie można ?
a jest tak kategoryzowane bo gra na kilku światach to gra na kilku światach a nie na jednym wspomaganym przez pozostałe, lub pozostałe wspomagane przez jeden z nich
 

DeletedUser

Guest
ja to widzę inaczej:

serwery polskie FOE to powiedzmy POLSKA
twoj glowny swiat - stolica
poostale swiaty - inne miasta tego samego kraju

w naszym swiecie panstwo pomaga wszystkim miastom
dlaczego zatem tutaj nie moze byc tak samo? pieniadze wychodza ze stolicy na pomoc innym mistom -zatem glowny swiat powinien pomagac innym swiatom
 

DeletedUser

Guest
Problem by zniknol i pomysl by nie powstal jesli inno nie pozwoliloby na wymiane miedzyswiatowa.
ale skoro na to przystali to znaczy ze im zalezy aby swiaty sie rozbudowywaly - wiec moj pomysl ma cel i ma sens.
 
Do góry