[Zgłoszone] Targowisko - opcja "Tylko znajomi" "sąsiedztwo" dla wystawianych ofert

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13900
  • Data rozpoczęcia

Podoba sie pomysł?


  • W sumie głosujących
    25

DeletedUser13900

Guest
Jest na Targu w utworzeniu oferty opcja "Tylko gildia".
Dla mnie przydatne by były jeszcze opcje "Tylko znajomi" i "Tylko sąsiedzi" - bo inne stawki można ustawiać dla gildii, a inne - dla innych osób.
I wiadomo będzie, że jeśli się wystawia dla sąsiada, to nie zgarnie oferty inny członek gildii itp.

Zgadzam się z berberberber3, że możliwy też powinien być wielowybór, tzn. możliwość zaznaczenia dwóch różnych opcji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
TAK, w końcu można by oddzielić oferty! Bo teraz ustawiasz dla sąsiadów czy znajomych a w gildii narzekają na lichwę. Wydaje mi sie ze po prostu można ulepszyć opcje tylko dla gildii zeby bez tego znaczka nie były oferty widoczne w gildii...
 

DeletedUser5506

Guest
Bylo, na 100% bylo... ;p Wiec ten szuflada a stary odkopac :)
 

DeletedUser

Guest
Taaaaak.
Jeszcze opcja taka by sie przydala jak ukrywanie ofert przed Gildia. Dlaczego? Czesto moi ludzie chca zarobic na sasiadach/znajomych a chcac pomoc innym trzeba przekopywac sie przez sterty ofert. Czyli w sumie chyba to samo napisalem.
 

DeletedUser13900

Guest
(... )Czesto moi ludzie chca zarobic na sasiadach/znajomych a chcac pomoc innym trzeba przekopywac sie przez sterty ofert. Czyli w sumie chyba to samo napisalem.
Tak. Mniej więcej o to chodziło, żeby możno było sprzedawać towary oddzielnym grupom, i żeby inni tych ofert nie widzieli.
Dzięki za poparcie!
 

DeletedUser3220

Guest
Tak. Mniej więcej o to chodziło, żeby możno było sprzedawać towary oddzielnym grupom, i żeby inni tych ofert nie widzieli.
Dzięki za poparcie!

Sprawdziłoby się idealnie w przypadkach, gdy Gracz dostawałby za pół darmo surowce od Gildii w ramach pomocy, a potem wystawiał je na targowisku poza Gildią po normalnych cenach. Wilk syty i owca cała. Gracz się bogaci, a Gildia nic nie wie :)
 

DeletedUser13900

Guest
Sprawdziłoby się idealnie w przypadkach, gdy Gracz dostawałby za pół darmo surowce od Gildii w ramach pomocy, a potem wystawiał je na targowisku poza Gildią po normalnych cenach. Wilk syty i owca cała. Gracz się bogaci, a Gildia nic nie wie :)

A jaka teraz jest różnica????? Jak "dostawałby za pół darmo od Gildii"? A teraz nie dostaje? A jak wilk i tak dostaje, to co ta zmiana dla niego ma ułatwić???
Po co ma wystawiać po "normalnych cenach", jak od gildii ma promocyjne? Po co się męczyć wtedy i coś zaznaczać i drugi raz wymieniać???
Proszę uzasadnić swoją myśl.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mikekun

Książę
Hmm chętnie popieram takie rozwiązanie, nie raz mam problem z znalezieniem odpowiedniej oferty od mojego znajomego albo członka gildii. Po średnie rozwiązanie stanowiłoby wyszukaj oferty poprzez nick w grze. Niestety na takie rozwiązanie mało kto chce się godzić, bowiem zmusiłoby to twórców do przebudowania całego targowiska dla gry. Dlatego też można ulepszyć opcje "Tylko dla Gildii.

Życzę udanego dnia.
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser13900

Guest
Dzięki za poparcie!
Co prawda jeżeli chodzi o wyszukiwanie już wystawionych przez kogoś innego ofert, to i teraz są opcje "gildia" i "sąsiedzi". Brakuje tylko "znajomych". Ale do wystawiania swoich ofert w tej chwili są opcje "dla wszyskich" (jak się nic nie zaznacza) i "dla gildii".
 

DeletedUser6358

Guest
Popieram. Od dawna tego potrzebuje. Myślę, że możliwy też powinien być wielowybór, tzn. mołziwośc zaznaczenia dwóch opcji.
 

DeletedUser5506

Guest
Sprawdziłoby się idealnie w przypadkach, gdy Gracz dostawałby za pół darmo surowce od Gildii w ramach pomocy, a potem wystawiał je na targowisku poza Gildią po normalnych cenach. Wilk syty i owca cała. Gracz się bogaci, a Gildia nic nie wie :)

Nikt z gildi nie musi isc na taki uklad ;d Skoro ktos dobrowolnie wspomaga gracza po zanizonych cenach to jego sprawa i nie powinno go juz obchodzic co taki gracz robi pozniej z tym towarem :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13900

Guest
Myślę, że możliwy też powinien być wielowybór, tzn. mołziwośc zaznaczenia dwóch opcji.
- to też byłoby dobre. Myślałem o tym. (Np. zaznaczać "sąsiedzi"+"znajomi" itp.)

- - - Zaktualizowano - - -

Nikt z gildi nie musi isc na taki uklad ;d
Nie musi...
Chyba że w realu mieszkają obok, i taki "sąsiad" przyjdzie z nożem i każe kupić w FoE od niego za półdarmo :D
;)
 

DeletedUser

Guest
Jestem na tak jednakże dopracował bym pomysł w taki sposób żeby można było wybrać więcej niż jedną opcje czyli na przykład tylko sasiedztwo + tylko znajomi :)
 

DeletedUser3876

Guest
Jestem za. Niejednokrotnie oferty "śmieciówki" dla sąsiadów były potępiane przez Gildię. A tak wilk syty i owca cała :)
 

DeletedUser8110

Guest
W sumie nie widzę powodów, dla których nie mielibyśmy takiej opcji wprowadzić :)
Daję plusik i wrzucam do Perełek.
 

astrotaurus

Hrabia
Jestem za!
"Gildia" już, a "sąsiedzi" i "znajomi" ewentualnie to bardzo pożyteczne filtry wyszukiwania i głównie tak bym je traktował. Natomiast to o co najwięcej jest krzyku czyli paskarskie nieraz przeliczniki to urok rynku którego bym nie ruszał. Chętnie jednak to co czasem widać w wątku handlowym gildii, czyli prośbę o konkretne towary widziałbym na targu jako zaznaczone w jakiś sposób, że to towar pierwszej potrzeby. I to zaznaczenie mogłoby być widoczne tylko przez członków gildii aby uniknąć sytuacji ze cały rynek zaroi się od ofert niezbędnego wręcz zakupu 4 konserwantów za 2 kamienie. ;)
 
Do góry