Szybki koniec gry?

  • Rozpoczynający wątek lordyp
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Nie wiem jak na innych kontynentach, ale właśnie u siebie zaczynam zauważać, że niedługo zablokuje mi się rozwój technologii, zaden gracz nie jest w stanie wyprodukowac wszystkich towarów potrzebnych do technologii, wiec ta gra w bardzo dużej mierze zależy od handlu towarami
u mnie na kontynencie handel właściwie NIE ISTNIEJE-gracze z 1 piątki najczęściej produkują drewno, i ewentualnie drugi rodzaj towarów i to dosłownie kilku graczy na cały kontynent- reszta nie produkuje nic
tak wiem odskoczyłem z rozwojem reszcie graczy, wkrotce zamierzam postawić 4 i 5 zaklad do produkcji towarów , ale i tak nie jestem wstanie sam wszystko wyprodukowac- czekanie po kilka dni az nazbiera mi się 30 -50 szt jakiegoś towaru , do ktorego nie mam bonusu mija się z celem
zastanawiam się czy twórcy gry są tak ślepi , że nie widzą , że brak wspólnego handlu dla całego serwera zabija tę grę?

jaki sens ma ranking dla calego serwera , jak osoby mające nawet 20 miejsce z jednego ( aktywnego w 50%) kontynentu mogą być znacznie wyzej od osób z 1 miejscu z innego kontynentu , gdzie jest aktywnych 4-6 graczy?
to oczywiste ,ze bez handlu towarami w pewnym momencie czeka zastój

brak możliwości działań przez kilka dni spowoduje , że ludzie przestaną grać- wejść do gry, dostać po łapach w jakiejś prowincji bo się ma za słabe technologicznie jednostki, a brak możliwości wykupienia danej technologi , bo mój zakład wyprodukuje całą ilośc za 6 dni- to po co wchodzić do tej gry?

jak tam sytuacja na innych serwerach?
handel istnieje?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Szybki koniec gry?

Raja, handel z całym serwerem byłby o wiele lepszym rozwiązaniem.
U mnie na razie 3 osoby wystawiły oferty.

Jedynym wyjściem jak na razie jest dogadanie się na przykład z którymś z graczy, ktoś produkuje jedną rzecz a ktoś inny drugą i wymiana.
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Szybki koniec gry?

Chyba podobnie jest na innych, ja jak juz gdzies wczesniej wspomnialem, nie handluje z jednej przyczyny, bo przy zakupie wcina pkt rozwoju, wiec mam to w d... wiec nawet jak bym chcial to i tak nie poswiece pkt dla 2 marmurkow za 2 drewna...
Co do czasu zbiorki surowcow i materiałow, powiem tak, ze dzieki temu chce sie grac, bo nie skoncze tej gry w jeden dzien, przynajmniej, a poza tym, majc pare dni na produkcje czlowiek nabiera dystansu i nie musi siedziec 24h klikajac w domki i produkcje zaopatrzenia, dla mnie to plus a nie minus.
Oczywiscie handel to kicha, z drugiej strony, juz widze oszolomow majacych po 10-15 kont tylko po to, zeby pompowac sobie konto, jak pewnie w wiekszosci gier przegladarkowych...wiec moze to i dobrze, ze nie ma handlu miedzy kontynentami, bo jak ktos juz nie zalozyl 2xkonto to trafia na innych kontynent i rzeczywiscie brak handlu irytuje, "bo przeciez moglbym sobie cos wyslac a tak, cholera nie moge" no nie...
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Szybki koniec gry?

Jedynym wyjściem jak na razie jest dogadanie się na przykład z którymś z graczy, ktoś produkuje jedną rzecz a ktoś inny drugą i wymiana.

Z tym dogadaniem to ciezki temat oczywiscie, bo wiadomo kazdy by chcial najlepiej dostac, np. 1 do 1, npc daje 1:10 a tak naprawde to nie wiesz kiedy i co moze sie przydac, bo przeciez za towary mozna tez negocjowac przejecia sektorow...

jak zaoferujesz graczowi, ktory np. ma drewno i dostaje 10/8h z produkcji np. wino, ktore ty robisz po 2 szt/8h to sadzisz, ze on zechce zaplacic x5, nie sadze...wiec gdzie oplacalnosc takiego handlu...chyba, ze ktos ma cisnienie :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Szybki koniec gry?

zrób listę najbardziej obiecujacych graczy i zainwestuj im w diamenty
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Szybki koniec gry?

zrób listę najbardziej obiecujacych graczy i zainwestuj im w diamenty

Pijesz do "szybkiego konca", do handlu czy do czego tutaj poruszonego? czy tez przejezyczyles sie w pismie i zjadles literke "e" w "zainwestuj" :p
 

DeletedUser8

Guest
Odp: Szybki koniec gry?

Nie zapominajcie, że gra jest w wersji beta. Nieaktywność części kontynentu jest ważnym problemem, nad którego rozwiązaniem już niejedna głowa pracuje. Póki co mogę jedynie powiedzieć, że są pomysły takie jak przenoszenie graczy między kontynentami i handel z całym serwerem, trudno jednak zgadywać co, w jakiej postaci i jakim zakresie zostanie wprowadzone - możemy jedynie czekać na kolejne aktualizacje gry.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Szybki koniec gry?

nic nie pije (w tygodniu) i nie jadam literek, dobrze radzę ;)
 

DeletedUser120

Guest
Odp: Szybki koniec gry?

Jak by dało sie rozszerzać teren bez problemów to by innych problemów nie było, ja póki co daje rade wszystko produkować czego mi trzeba ale lada chwila może być problem..
 

DeletedUser147

Guest
Odp: Szybki koniec gry?

myslalem ze bedzie problem z produkcja surowcw, do ktorych niemam bonusu, np 18 wina dla zolnierzy. a poszlo mi zwinnie, poprostu postawilem wiecej winnic, zrezygnowalem z innych budynkow przez to, ale wszystko idzie jak narazie fajnie :) co do rozszerzania terenu.. mysle ze,tak jak jest teraz, jest okej :p duzo tez zawdzieczamy naszym umiejetnosciom kombinowania, przestawiania, ustawiania budynkow aby jak najwiecej sie ich zmiescilo :D:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Szybki koniec gry?

wiesz 18 wina to pryszcz- w pozniejszych technologiach bedziesz potrzebować po 3 rozne towary w ilosciach po kilkadziesiąt ;p- tego na pewno sam nie zrobisz - no chyba ze bedziesz odkrywał 1 technologie na miesiąc :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Szybki koniec gry?

Bardzo niestety obecnie stopuje grę sytuacja gdy 80% graczy z kontynentu już nie gra,są bo są i nic z tego nie wynika,oczywiście wiąże się to bezpośrednio z handlem który jest delikatnie mówiąc miemrawy,nagle okazuje się że wszystkim brakuje tego samego surowca a nikt nie ma złoża na to np barwnik i co alternatywy są 3:
a)wymiana z npc po bardzo nie korzystnym kursie 1:10 surowców które mamy
b)budowa dużej ilości produkcyjnych budynków z posiadanym złożem dalej patrz pkt a
c)zbudowanie budynku produkcyjnego z surowcem który chcemy(bez złoża)-kilka sztuk kosztem budynku z dostępnym złożem

Żadna z wyżej wymienionych opcji nie jest tym czego gracze by oczekiwali- wiem że to jeszcze beta.

Rozwiązaniem najlepszym i jedynym słusznym jest wolny handel dla wszystkich,inaczej gracze szybko się znudzą grą.
 

DeletedUser14

Guest
Odp: Szybki koniec gry?

Został zgłoszony pomysł na "otwarty" handel z całym serwerem, więc trzeba tylko czekać i może wprowadzą do gry w kolejnej aktualizacji.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Szybki koniec gry?

To zgłoście jeszcze, że pomysł z zabieraniem punktu rozwoju przy każdej transakcji jest IDIOTYCZNY!
 

DeletedUser14

Guest
Odp: Szybki koniec gry?

@jerofiejew
Dużo osób już o tym pisało, a czy to zostanie zmienione nie żalezy od nas.
Postaraj się opanować swoje emocje i nie używaj takich słów na forum.

;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Szybki koniec gry?

No nie gadaj, że "idiotyczny" to nie wiem jaki wulgaryzm... Sam znam ze 30 innych ostrzejszych synonimów. :)
 

DeletedUser212

Guest
Odp: Szybki koniec gry?

za łatwo nie może być jednym z ulepszeń gry aczkolwiek niekoniecznie byłoby eliminowanie/przenoszenie na serwer-poczekalnie nieaktywnych graczy wtedy napewno znajdą się ludzie do wymian i skoordynowanej produkcji nie widze w logiki w "......jak zaoferujesz graczowi, ktory np. ma drewno i dostaje 10/8h z produkcji np. wino, ktore ty robisz po 2 szt/8h to sadzisz, ze on zechce zaplacic x5, nie sadze...wiec gdzie oplacalnosc takiego handlu...chyba, ze ktos ma cisnienie :p ..........." nie patrze na ilość ale na czas produkowanego towaru mysle że jak napisze że wymieniamy się "czasem produkcji" a nie towarem to każdy zrozumie na serwerach angielskich przez krótki czas tak miałem było nas 4 i tak się wymienialiśmy niestety dwóch zrezygnowało a w dwie osoby taki sojusz nie ma większego sensu
 

DeletedUser

Guest
Odp: Szybki koniec gry?

@jarmarkus
nie rozumiesz idei wymiany ( handlu ) w tej grze
wszyscy produkuja TYLKO to do czego mają bonus i wymieniają z innymi , którzy mają bonusy na inne towary- zupełnie nieopłacalne jest produkowanie towarów bez bonusów= dlatego tak nieodzowny jest handel z całym serwerem, sztuką jest odpowiednia wymiana, gorzej , jak ona W OGOLE nie istnieje
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Szybki koniec gry?

Skoro handlujecie powiedzcie mi czy w czasie handlu ten wymagany 1 pkt tracisz czy o co chodzi? bo jest wyrazne "odasz: cos + 1 pkt rozwoju"
 

DeletedUser147

Guest
Odp: Szybki koniec gry?

no tak, ten ktory godzi sie na handel, płaci 1 punkt rozwoju :p jakos przywykłem do tego heheh.. Ogolnie jednak, po paru dniach gry, nie potrzebny jest jednak handel ogolnoserverowy. na pewno byłyby straaaszne problemu techniczne przez to i lagi ;p jedyne problemy z handlem, to to, ze jestem pierwszy, i nikt nie ma surowcow z epoki żelaza ;p wiec musze sam produkowac ;p
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Szybki koniec gry?

Dzieki za potwierdzenie, to wiem przynajmniej dlaczego dla mnie opcja handlu moze nie istniec...
 

DeletedUser147

Guest
Odp: Szybki koniec gry?

wszystkich denerwuje fakt, ze trzeba placic punkt rozwoju ;p
a wystarczy sie dogadac z innym graczem, ze raz Ty a raz on wystawia, wiec na zmiane tracicie punkt rozwoju,
albo innym wyjsciem jest, że np. on wystawia aukcje, Ty placisz punkt rozwoju, ale za to surowce są w stosunku np. 0.7, czyli on daje powiedzmy 20 wina, a Ty 14 drewna :) trzeba sie dogadywac z graczami innymi na poczatku gry ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Szybki koniec gry?

Dzieki za potwierdzenie, to wiem przynajmniej dlaczego dla mnie opcja handlu moze nie istniec...

Trochę to nierozsądne. Ja w tej chwili siedzę w tzw. czarnej d...e, bo nie mam odpowiedniej surki więc nie mogę odblokować kolejnych ścieżek rozwoju. Mogę oczywiście obrazić się na twórców gry i nie handlować, ale od dwóch dni przepadają mi punkty rozwoju, bo czekam aż wyprodukuję 45 drewna, a ono przyrasta mi w tempie 2szt. / 8 godzin. Jak znajdę sprzedawcę surki, to za 1 pkt rozwoju mogę w kilka minut zrealizować to co samodzielnie będę robił przez tydzień.
 

DeletedUser147

Guest
Odp: Szybki koniec gry?

mała rada,wybuduj wiecej tartakow:p lepsze to, niz jakby miały punkty rozwoju przepadac i tak wielki zastoj miec;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Szybki koniec gry?

A co jeśli do tego potrzebuję 20 biżuterii, 20 hebanu, 15 kamienia? Też wybudować? Wolę produkować marmur który mi przyrasta 10/4h, albo wino po 10/4h. Ktoś inny ma nadmiar tego czego mi potrzeba, więc się wymienimy. A wszystkich budynków na surkę i tak nie wybudujesz, bo chaty mają określoną ilość mieszkańców i ich nie rozciągniesz. Masz określoną ilość miejsca na budynki i musisz tak kombinować żeby ci go wystarczyło. Jak masz budynek 4x3+230 mieszkańców+1,9k monet i 2,4 k narzędzi, to ciężko na niego naskrobać. A on produkuje ci 1 jednostkę biżuterii na 4h. Czyli na 20 które potrzebuję poczekam cztery dni. Albo wymienię za 40 wina (u mnie 16 godzin) i 2 pkt. rozwoju, które odzyskam w 2 godziny.
 
Do góry