[Walki] Szybka walka/ ustawienie schematu walki

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser18282
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba się pomysł

  • Tak

    Głosy: 8 72,7%
  • Nie

    Głosy: 3 27,3%
  • To będzie chorę

    Głosy: 0 0,0%
  • Idę się leczyć na głowę.

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    11

DeletedUser18282

Guest
Witam

Witam wszystkich. Moim pomysłem jest ustawienie schemat walki w trybie szybkiej walki. Każdy z bardziej doświadczonych Graczy spotkał się, że w tym trybie 10000% wygrana walka po naciśnięciu guzika kończy się porażką. Stałym elementem walki bardziej doświadczonych Graczy jest wysyłanie jednej jednostki plus siedmiu łotrów. Jednak przy używaniu szybkiego trybu walki lub automatycznej walki. Jednostka militarna biegnie na przeciw swoich wrogów i ginie śmiercią kamikaze. A biedne łotry giną za nim bo nie ma kto ich prowadzić. I tak walka, która bez problemu byśmy wygrali kończy się śmiercią jednostki i siedmiu krasnoludków. Dlatego mój pomysł wnosi możliwość ustawienia schematu walki automatycznej/szybką walkę. Zaznaczylibyśmy np w niej, że jednostka typu champion ma iść w róg mapy i dowodzić 7 łotrami. Łotry się piorą i są happy bo mają dowódcę; dowódca nie ginie i mamy walkę wygraną.
 

DeletedUser11629

Guest
Ja tam nie mam problemu z ustawieniem sobie samej schematu automatycznej walki. Wystarczy, uwaga, tadam, pomyśleć. Na nie.
 

DeletedUser16965

Guest
Witam

Witam wszystkich. Moim pomysłem jest ustawienie schemat walki w trybie szybkiej walki. Każdy z bardziej doświadczonych Graczy spotkał się, że w tym trybie 10000% wygrana walka po naciśnięciu guzika kończy się porażką. Stałym elementem walki bardziej doświadczonych Graczy jest wysyłanie jednej jednostki plus siedmiu łotrów. Jednak przy używaniu szybkiego trybu walki lub automatycznej walki. Jednostka militarna biegnie na przeciw swoich wrogów i ginie śmiercią kamikaze. A biedne łotry giną za nim bo nie ma kto ich prowadzić. I tak walka, która bez problemu byśmy wygrali kończy się śmiercią jednostki i siedmiu krasnoludków. Dlatego mój pomysł wnosi możliwość ustawienia schematu walki automatycznej/szybką walkę. Zaznaczylibyśmy np w niej, że jednostka typu champion ma iść w róg mapy i dowodzić 7 łotrami. Łotry się piorą i są happy bo mają dowódcę; dowódca nie ginie i mamy walkę wygraną.
1.lenistwo do potęgi n. moze jeszcze dodajmy do tego automatyczny atak na kilku sąsiadów na raz. albo o żeby można było wybrać np atakuj miejsce od 75 do 20 ,wybierasz 50 identycznych armii i wciskasz szybka walkę.. i koniecznie mozliwosc automatycznego plądrowania, z możliwością wyboru priorytetu budynków bo przecież wchodzenie do miast to też strata czasu..
2. jeśli opcja szybkiej walki u ciebie nie działa to jej nie używaj..
3. ostatecznie będę na TAK jeśli dodasz do tego opcje, że obrońca miasta może wybrać opcje, że jego jednostki najpierw atakuje jednostki zależne a nie łotrów.. co ty na to chyba wszyscy powinni mieć równe szanse ??
 

DeletedUser18282

Guest
1.lenistwo do potęgi n. moze jeszcze dodajmy do tego automatyczny atak na kilku sąsiadów na raz. albo o żeby można było wybrać np atakuj miejsce od 75 do 20 ,wybierasz 50 identycznych armii i wciskasz szybka walkę.. i koniecznie mozliwosc automatycznego plądrowania, z możliwością wyboru priorytetu budynków bo przecież wchodzenie do miast to też strata czasu..
2. jeśli opcja szybkiej walki u ciebie nie działa to jej nie używaj..
3. ostatecznie będę na TAK jeśli dodasz do tego opcje, że obrońca miasta może wybrać opcje, że jego jednostki najpierw atakuje jednostki zależne a nie łotrów.. co ty na to chyba wszyscy powinni mieć równe szanse ??

W sumie bardziej brałem pod uwagę wyprawy niż walki sąsiadów. Bo tam nie ważne na jakim poziomie puścisz np Championa i łotrów to champion zawsze umiera :D
 

DeletedUser

Guest
Schemat owszem, pod warunkiem zmiany kretyńskiego programu obronnego miasta, który wręcz preferuje ostrzeliwanie> "krasnoludków" jak ładnie to napisałeś.
W ankiecie brakuje trzeciej opcji> obojętnie, mnie to ni ziębi ni grzeje ;/
 

Von Grun

Wicehrabia
Wyprawy i GvG ok, jeżeli chodzi o sąsiadów to już nie za dobrze to wygląda. Jak chcę kogoś okraść to albo ryzykuję i wtapiam armię albo walczę sam i marnuje czas.
Je ze swojej strony dodałbym opcje której zawsze mi tutaj brakowało, czyli walki 1:1 z żywym człowiekiem. Siedzimy sobi nie raz w grze i widzimy komunikat, że twoje miasto zostało zaatakowane i bohaterska arm.....bla bla bla itd. Ja proponowałbym żeby pojawił się komunikat wiszący powiedzmy 3 sek "twoje miasto zostało zaatakowane, możesz przejąć dowodzenia nad armią obronną" Klikając w komunikat przechodzimy do okna walki i tłuczemy się z agresorem.
 

DeletedUser15227

Guest
Wątpię czy opłacalne jest dla producentów, ustawienie oddzielnego zachowania jednostek. Zachowanie to opiera się na konkretnych zasadach, które możesz zmienić samodzielnie kierując jednostkami. Czemu tylko na wyprawy? Jak wyprawy to także GvG i sąsiedztwo :)
 

Von Grun

Wicehrabia
Jakoś na mapie kampanii jednostki obronne zachowują się inaczej niż w WG, GvG i w obronie miasta, więc opłacalność raczej nie ma tu nic do rzeczy..
 

DeletedUser15227

Guest
Jakoś na mapie kampanii jednostki obronne zachowują się inaczej niż w WG, GvG i w obronie miasta, więc opłacalność raczej nie ma tu nic do rzeczy..
Temat chyba dotyczy armii atakującej i ogólnego schematu działania jednostek?
Jednostki szybkie, strzeleckie, prawie zawsze (są wyjątki) ruszają do przodu. Możliwość ustawienia by przeciwlotnicza z WSP stała w miejscu a lotry w tym czasie atakują byłoby wspaniałe. Ale chyba zarazem byłoby to przegięcie :)
 

Von Grun

Wicehrabia
Dlaczego? Normalny człowiek tak atakuje, więc jeżeli auto/szybka walka ma służyć zaoszczędzeniu czasu to powinna być możliwość zaprogramowania jednostek tak żeby atakowały jak na normalnym polu walki, czyli tak jak chce tego dowódca(czyt. gracz), a nie samopas, jak owce bez juhasa. Wystarczy w okienku przed bitwą dać możliwość ustawiania kolejności ataku przez własne jednostki i tyle.
 
Do góry