Światy międzynarodowe

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser7795
  • Data rozpoczęcia

Jakie jest Twoje zdanie ?

  • Jestem za.

    Głosy: 6 50,0%
  • Jestem przeciw.

    Głosy: 4 33,3%
  • Nie mam zdania.

    Głosy: 2 16,7%

  • W sumie głosujących
    12

DeletedUser7795

Guest
Witam,
Mamy już FoE beta (testowy), a co powiedzielibyście na to aby utworzyć światy międzynarodowe ?

pozdrawiam
Mateusz
 

kasia2389

Arcyksiążę
Każdy świat i każdy serwer jest dostępny dla wszystkich.
na USA jest 20 światów, do wyboru do koloru.
 

DeletedUser

Guest
pewnie chodzi o to że każdy gracz mógłby wybrać na takim świecie swój język a mógłby walczyć np z graczem z ameryki itp :) pomysł fajny
 

DeletedUser15181

Guest
Pomysł fajny, kiedyś miałem podobny ale chodziło o GVG miedzynarodowe :)
 

DeletedUser8110

Guest
Serwerem uznawanym obecnie za międzynarodowy jest EN. :) Pomijając fakt, że stworzenie serwera, na którym każdy może sobie ustawić własny język byłoby bardzo problematyczne (o ile nie niemożliwe), to nie bardzo widzę w nim sensu. Jeśli ktoś chce korzystać z serwera miedzynarodowego, powinien znać angielski, żeby móc się komunikować z innymi Graczami. A skoro już ktoś zna angielski - wracamy do punktu wyjścia i sytuacji obecnej - mamy już serwer, którego językiem "urzędowym" jest angielski, więc w jakim celu mielibyśmy tworzyć kolejny?
 

DeletedUser3220

Guest
Serwerem uznawanym obecnie za międzynarodowy jest EN. :) Pomijając fakt, że stworzenie serwera, na którym każdy może sobie ustawić własny język byłoby bardzo problematyczne (o ile nie niemożliwe), to nie bardzo widzę w nim sensu. Jeśli ktoś chce korzystać z serwera miedzynarodowego, powinien znać angielski, żeby móc się komunikować z innymi Graczami. A skoro już ktoś zna angielski - wracamy do punktu wyjścia i sytuacji obecnej - mamy już serwer, którego językiem "urzędowym" jest angielski, więc w jakim celu mielibyśmy tworzyć kolejny?
Wystarczyłoby dać opcję - wybierz język - ta damm :)
Nie każdy zna angielski.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Jeśli ktoś chce korzystać z serwera miedzynarodowego, powinien znać angielski, żeby móc się komunikować z innymi Graczami.

O matko!!! Boso... Proszę was, po pierwsze primo proszę to napisać Rosjaninom czy choćby Francuzom, życzę powodzenia z przekonaniem tam do "wyższości angielskiego", po drugie język gry można zmienić, a komunikacja między graczami była by wg uznania, po trzecie Angielski już jest passe, Arabski, Chiński, Rosyjski, Koreański z naciskiem na 2 ostatnie w internecie, grach itd.

Co do samego pomysłu dlaczego nie, pomysł wg mnie już jest spóźniony ale może wyjść, o ile się zachce twórca ;)
 

DeletedUser3

Guest
Raczej odpada, przede wszystkim ze względu na moderację. Jest to jeden z powodów, dla których mamy osobne "instalacje" gry dla różnych języków. Wykluczone jest sprawdzanie choćby zgłoszonych obraz w każdym języku, bo po prostu nie wszystkimi językami mówimy, a jakoś to jednak trzeba kontrolować.
Druga sprawa, to umiejscowienie serwerów. Np. serwery dla wersji US są faktycznie w US, nie w Niemczech - ma to istotny wpływ na opóźnienie odpowiedzi. Proponuję spróbować gry na US i porównać z PL lub EN -> opóźnienie na US będzie o wiele bardziej widoczne, właśnie ze względu na fizyczne umiejscowienie serwera.

Zdarzało się w innych grach InnoGames, że tego typu światy były tworzone, ale było to po pierwsze w grach bardziej kompetytywnych (np. w Plemionach) i tylko na specjalnie wydarzenia, np. 'mistrzostwa świata' między wersjami językowymi. W FoE nie ma to raczej racji bytu.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Z tymi serwerami to racja, jak się w grach robi multi to kontynentami zazwyczaj (Korea osobno ;))

Co do zgłoszeń w różnych językach to firmy rozwiązują przez zaznaczenie języka obsługi w suporcie, supporterzy są oczywiście międzynarodowi, jeden z każdego kraju co najmniej. Widziałam takie rozwiązania, dla niewytłumaczalnych zgłoszeń pozostaje angielski.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Z tymi serwerami to racja, jak się w grach robi multi to kontynentami zazwyczaj (Korea osobno ;))

Co do zgłoszeń w różnych językach to firmy rozwiązują przez zaznaczenie języka obsługi w suporcie, supporterzy są oczywiście międzynarodowi, jeden z każdego kraju co najmniej. Widziałam takie rozwiązania, dla niewytłumaczalnych zgłoszeń pozostaje angielski.
Właśnie też widziałem takie rozwiązanie - pierwsze co mi przychodzi na myśl to polski projekt Euro Truck Symulator Multiplayer, czy gry firmy Wargaming (np. World of Tanks).
 
Do góry