Surowce (i lekki rant)

Status
Zamknięty.
Nie wiem jak Wy macie, ale zaczynają mnie trochę irytować ludzie w gildiach. Byłem w kilku i ciągle widzę to samo, tzn. ludzie robią łaskę, że odpisują na proste pytania, albo, co częstsze, nie odpisują wcale, choć zachwalają gildię i zapraszają aktywnych. Gdy przychodzi co do czego, nie raczą nawet odpisać.

Starszyzna gildii z kilkoma/kilkudziesiącioma milionami punktów i hipermiastami ma problem z odpowiedzią czy mają garść materiałów np. z dawniejszych epok, itp.
Nie oczekuję nic za darmo, ale jeśli gildia ma być wewnętrznie niema, nie pomaga graczom, a komunikacja jest od święta, to coś tu jest chybione. Z resztą na czacie podobnie.

Tak czy owak, nie wiem skąd brać materiały do Pereł, skoro (od)pisanie jest takim ciężarem.
Są na to jakieś sposoby? (świat Arvahall, jeśli to coś zmienia).
 

McPietro

Wójt
Tak, to prawda. Trafić na DOBRĄ Gildie to połowa sukcesu w grze. Mam jednak taką radę: W miarę możliwości poczytaj najpierw regulamin gry, zasady panujące w Gildii, wybrane wątki na Forum, FAQ Poradniki i przygotuj się do gry. Często nowi gracze zadają tak podstawowe pytania, że żal za gardło ściska. Nie twierdzę, że tak jest w Twoim przypadku. Trzeba wykazać odrobinę inicjatywy, a nie oczekiwać podania wszystkiego "na tacy".
Piszesz, że robią łaskę odpisując na proste pytania. Może za proste te pytania i wzbudzają zażenowanie?
Najlepsza naukę początkujący gracz zdobywa w słabszej Gildii. Tam chętnie się wymieniają uwagami i doświadczeniem. Czasami Gildie zbliżone do topowych przyjmują nowicjuszy, ale faktycznie mało kto się nimi opiekuje tak, jak by chciał tego ten nowicjusz.
O tym skąd brać towary do Pereł też dowiesz się w zasadach gry, a jak nie wolno zdobywać towarów dowiesz się w Regulaminie FoE.
 

aza III

Wójt
Zmień gildię. Ja sam jestem w mniejszej gildii ale każdy sobie pomoże. Potrzebna wymiana towarów, żaden problem. Szkoda czasu na gildię w której nic się nie dzieje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry